Logo 24G

Farmakogenetyczna analiza DNA

Analiza DNA predyspozycji do narkotyków. Zbliż się do medycyny prewencyjnej.
więcej

Wszystko w jednym pakiecie

269 €

Test farmakogenetyczny
Pudełko do testów farmakogenetycznych

Farmakogenetyka bada nasze predyspozycje do leków. Dzięki tej analizie DNA możemy określić predyspozycje, że lek może być dla nas toksyczny lub po prostu nieskuteczny.

 

Poznaj swoje genetyczne predyspozycje do leków dzięki analizie DNA!

Zawsze obserwowaliśmy jak niektóre leki mają pożądany efekt u niektórych osób, ale nie w innych. Przyczyn tych różnic może być wiele, a farmakogenetyka jest niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników.

Nasza farmakogenetyczna analiza DNA obejmuje listę leków. Bazujemy na uznanych opracowaniach naukowych do których stosujemy Twoje dane genetyczne. Sprawdzając Twoje dane genetyczne za pomocą tych badań, nasze algorytmy pokazują nam Twoje predyspozycje do tych leków.

Pobierz nasz przykładowy raport farmakogenetyczny
Raporty dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim.

podsumowanie farmakogenetyczne
Test farmakogenetyczny

Farmakogenetyka i farmakogenomika: czy to to samo?

Farmakogenetyka i farmakogenomika to słowa, które są często używane jako synonimy, ale mają pewne różnice. Farmakogenetyka to dyscyplina biologiczna, która bada genetykę danej osoby w odpowiedzi na lekipodczas farmakogenomika bada zmienność ekspresji genów istotnych dla chorób i zmienną reakcję na niektóre leki rozwijać nowe drogi leczenia.

 

Jak może mi pomóc analiza DNA Pharma?

Obecnie działania niepożądane leków prowadzą do znacznej zachorowalności i śmiertelności u pacjentów, co w wielu przypadkach prowadzi do wzrostu kosztów opieki zdrowotnej. Podczas zgodność leków jest znana i badana od wielu dziesięcioleci a każda ulotka określa niezgodność leku z wieloma innymi, genetyka też ma wiele do zaoferowania. Zakładanie, że pacjenci stanowią jednorodną grupę ludzi i że leki i terapie, które zwykle są skuteczne w jednej grupie osób, będą tak samo skuteczne w pozostałych, jest prawie na pewno błędnym podejściem. Doświadczenie kliniczne pokazuje, że leki, które działają bardzo dobrze u niektórych pacjentów, mają wiele skutków ubocznych, są nieskuteczne lub powodują niekorzystne, a nawet śmiertelne skutki u innych.

 

Brak skuteczności w leczeniu zaburzeń genetycznych, takich jak choroba Alzheimera, schizofrenia czy nadciśnienie wzrasta do bardzo wysokich wartości procentowych.

 

Różnice w odpowiedzi na leki mogą być spowodowane czynnikami egzogennymi. Na przykład dieta, spożywanie kawy, tytoniu, alkoholu, innych leków itp. Pero również czynniki endogenne, takich jak wiek, płeć i, co bardzo ważne, genetyka.

 

Lek można podawać różnymi drogami, co wpłynie na szybkość jego działania, ale w każdym przypadku przechodzi przez wiele etapów, zanim dotrze do tkanki lub narządu, dla którego jest wskazany. Musi być wchłaniany, metabolizowany, transportowany, rozkładany i wydalany. Na każdym z tych etapów zmiana sekwencji genu może wchodzić w interakcję z lekiem i generować odpowiedź inną niż oczekiwana.

 

Dzięki analizie farmakogenetycznej DNA możemy poznać nasze predyspozycje do różnych leków.

Aby lekarze mogli unikać tych, o których wiemy, że jest bardzo możliwe, że spowodują nam toksyczność lub po prostu nie przyniosą pożądanego efektu. Lekarze mogą wybrać najskuteczniejsze leki zgodnie z naszą genetyką i obliczaj dawki w znacznie bardziej inteligentny sposób.

 

Holandia od lat wykorzystuje informacje genetyczne swoich pacjentów, którzy noszą te dane na swoich kartach zdrowia, dzięki czemu leki są modulowane w aptece w oparciu o te spersonalizowane informacje.

 

Medycyna spersonalizowana, który jest również nazywany zindywidualizowana medycyna o medycyna genomicznaCzy taki, w którym lekarze starają się zapobiegać, diagnozować lub leczyć chorobę genetyczną, w zależności od jej stadium, wykorzystując informacje genetyczne lub biologiczne pacjenta a to staje się jednocześnie podstawowym elementem oszczędności kosztów (i czasu) w systemach opieki zdrowotnej, ponieważ system prób i błędów jest konsekwentnie ograniczany. Mówi się również o medycynie profilaktycznej, gdy kryterium jest bardziej moment ewolucji choroby; w tym przypadku przed jego opracowaniem.

 

Istnieją leki, które po przepisaniu wymagają miesięcy na ocenę, aby dowiedzieć się, czy przynoszą pożądany efekt, czy nie. W wielu przypadkach dla tej samej patologii istnieją różne alternatywy farmakologiczne, a nasz lekarz mając nasz raport farmakologiczny, będziesz miał większe szanse na zrobienie tego dobrze „za pierwszym razem”. 

 

Nasza farmakogenetyczna analiza DNA jest podzielona na 5 specjalności medyczny: kardiologia, neurologia, ból, onkologia i inne.analizuje predyspozycje do dziesiątek leków.

Czytaj więcej…

Oto niektóre z analizowanych przez nas leków

Kardiologia - Fenprokumon
Neurologia - amisulpryd
Kardiologia - hydrochlorotiazyd
Kardiologia - Warfaryna
Neurologia - Amitryptylina
Kardiologia - Prawastatyna
Neurologia - Leki przeciwdepresyjne
Ból - aspiryna
Neurologia - Bupropion
Ból - Fentanyl
Neurologia - karbamazepina
Neurologia - Citalopram
Ból - Buprenorfina
Neurologia - Klomipramina
Ból - Alfetanil
Neurologia - Klozapina
Ból - Meperydyna
Neurologia - Escitalopram
Ból - Morfina
Neurologia - Haloperidol
Ból - naltrekson
Neurologia - Olanzapina
Ból - Pentazocyna
Neurologia - Paliperydon
Ból - Tramadol
Neurologia - kwetiapina
Onkologia - Fluorouracyl, Kapecytabina, Analogi Pirymidyny
Neurologia - zyprazydon
Onkologia - Cisplatyna
Neurologia - rysperydon
Onkologia - Irynotekan
Inne - Rybawiryna
Onkologia - Merkaptopuryna
Inne - Interferon alfa - 2b
Onkologia - Metotreksat
Inne - Takrolimus
Onkologia - Tamoksyfen
Inne - Viagra (Sildenfail)
Onkologia - Winkrystyna

Surowe dane

Czy wykonałeś już jakąkolwiek analizę DNA?

Jeśli masz już jeden z naszych testów genetycznych lub test z innej firmy, możemy wykorzystać Twoje surowe dane do stworzenia raportu 24Genetics Pharmacogenetics. Bez wysyłania kolejnej próbki DNA, w najwygodniejszy sposób. Kup teraz w naszym sklepie, a w mgnieniu oka otrzymasz spersonalizowany raport.

Najczęściej zadawane pytania

W JAKI SPOSÓB WYKONANA JEST TA ANALIZA DNA?

Szczegółowo opisałeś proste kroki, które musisz wykonać, aby pobrać próbkę śliny w tym filmie instruktażowym. To naprawdę proste i w zaciszu własnego domu. Kiedy masz próbkę, odeślij ją do 24Genetics. W naszym specjalistycznym laboratorium przeprowadzimy sekwencjonowanie, pobierając DNA z Twoich testów genetycznych. Następnie złożony skomputeryzowany proces zastosuje nasze ekskluzywne algorytmy i wygeneruje raport, który Ci wyślemy.

W JAKICH KRAJACH DOSTĘPNY JEST TEN TEST?

24Genetics to europejska firma działająca na całym świecie. Wysyłamy nasze zestawy DNA do dowolnego miejsca na świecie, Z WYJĄTKIEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH, gdzie ten test nie jest zatwierdzony. Zestaw wyślemy do Ciebie z centrum dystrybucyjnego znajdującego się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania, tak aby wysyłka była jak najszybsza.

CZY MOGĘ SAMODZIELNIE DOKONYWAĆ ZMIAN W ZABIEGU ZDROWIA WEDŁUG TREŚCI MOJEGO RAPORTU GENETYCZNEGO?

Raporty 24Genetics dostarczają informacji o predyspozycjach Twojego organizmu do cierpienia na określone patologie, oparte na analizie statystycznej. Oferują Ci cenne informacje na temat obszarów Twojego zdrowia, na które prawdopodobnie powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Ale nie są to raporty diagnostyczne. Dlatego zalecamy, aby każda zmiana związana z Twoim zdrowiem, którą planujesz przeprowadzić, została przeanalizowana przez służbę genetyczną lub przez specjalistę.

CZY TO WSZYSTKO MA WSPÓLNE Z MOIM DNA?

Twoje DNA jest bardzo ważnym parametrem w funkcjonowaniu Twojego organizmu. Ale styl życia, ćwiczenia, dieta, miejsce zamieszkania, nawyki i wiele innych okoliczności również odgrywają pewną rolę. Dlatego, chociaż jest to jeden z najważniejszych, twoja genetyka jest tylko jednym z czynników wpływających na twoje zdrowie i samopoczucie. Nasze raporty genetyczne dostarczają Ci cennych informacji, czyli wiedzy. Dobre poznanie siebie z pewnością pomoże Ci lepiej zadbać o swoje ciało i poprawić samopoczucie.

CZY WSZYSTKIE BADANIA FARMAKOGENETYCZNE JEST RÓWNIE PRZYDATNE?

Nie ma zbyt wielu firm biotechnologicznych zdolnych do opracowania złożonych algorytmów niezbędnych do uzyskania wiarygodnych raportów farmakogenetycznych. Testy 24Genetics opierają się na najnowocześniejszej analizie genetycznej i analizują ponad 720.000 XNUMX markerów genetycznych, aby dostarczyć danych na temat skłonności organizmu do reakcji na dziesiątki różnych leków z dziedziny kardiologii, neurologii, onkologii, bólu i innych.

DLACZEGO TEN TEST FARMAKOGENETYCZNY JEST LEPSZY NIŻ INNE?

Za ilość dostarczanych przez nas informacji i ich jakość. Ale jeśli chcesz poznać wszystkie powody, dla których jesteśmy przekonani, że testy 24Genetics są najlepsze, możesz sprawdź to tutaj.

JAKIE SĄ NAUKOWE PODSTAWY TEGO TESTU?

Ten test opiera się na niezliczonych odpowiednich badaniach genetycznych. Uznany i akceptowany przez międzynarodowe środowisko naukowe. Te opracowania naukowe są upubliczniane przez prestiżowe instytucje i organizacje naukowe. Kiedy jest pewien poziom konsensusu. Nasze raporty genetyczne są generowane przez zastosowanie tysięcy tych badań do danych genetycznych każdego klienta, przy użyciu złożonego algorytmu opracowanego od początku do końca i okresowo aktualizowanego przez 24Genetics.

CO KONKRETNIE OTRZYMAM PO WYKONANIU TEGO TESTU?

Na Twój adres e-mail wyślemy Ci szczegółowy i spersonalizowany raport w formacie PDF. Ponadto, zarówno w momencie składania zamówienia, jak i w dowolnym późniejszym czasie, możesz poprosić o swój elektroniczny plik surowych danych z informacją o Twojej mapie genetycznej. E-mail, na który go otrzymasz, to ten, który podałeś podczas rejestracji zestawu.

CZY 24GENETICS poinformuje mnie o możliwych aktualizacjach?

Tak to jest. Za każdym razem, gdy tworzymy nową wersję któregokolwiek z naszych raportów, powiadamiamy wszystkich klientów, którzy zgłosili ten raport. Ponadto powinieneś wiedzieć, że zawsze z wyprzedzeniem przeprowadzamy niezbędne testy. Aby mieć pewność, że nowe informacje, które zamieszczamy, są doskonale zweryfikowane na poziomie naukowym.

KTO MOŻE ZDAĆ TEN BADANIE?

Każdy, bez limitu wieku, może przystąpić do testu 24Genetics. Jeśli analiza DNA ma być przeprowadzona na niemowlęciu lub osobie starszej prosimy o poinformowanie nas w komentarzach do zamówienia. Możemy więc wysłać Ci specjalny zestaw ułatwiający pobranie próbki śliny.

CZY TEN TEST JEST WAŻNY DO ZASTOSOWAŃ KLINICZNYCH?

Ten test nie nadaje się do użytku klinicznego. Jeśli twój lekarz uzna, że ​​mutacja w twoim zgłoszeniu jest szczególnie istotna. Może przepisać drugi test potwierdzający o ważności diagnostycznej. Dzięki testowi 24Genetics Pharmacogenetics lekarze mogą odkryć ważne predyspozycje, które mogły zostać przeoczone.

DLACZEGO FARMAKOGENETYKA JEST PRZYDATNA?

Szeroka gama leków niestety powoduje, że wiele osób choruje, aw wielu przypadkach istnieje lek alternatywny, który może dobrze dla Ciebie zadziałać. Farmakogenetyka pojawiła się, aby dostarczyć niezbędnych informacji, aby zrozumieć, w jaki sposób nasza genetyka odgrywa fundamentalną rolę w naszej reakcji na leki. Oczywiście rolę odgrywają również inne czynniki, takie jak wiek, waga czy styl życia. Ponadto możliwe jest, że w raporcie nie uwzględniono genów z powodu naukowej ignorancji i odgrywają one ważną rolę. Jednak, chociaż ważne jest, aby pamiętać, że nasz raport ma charakter prewencyjny i nie ma wartości klinicznej ani diagnostycznej, dostarcza informacji na temat predyspozycji Twojego organizmu do działania dziesiątek leków. Jeśli chcesz potwierdzić dokładną odpowiedź na jeden lub więcej określonych leków, Twój lekarz może przepisać test farmakogenetyczny do użytku klinicznego, aby uniknąć ryzyka.

JAKIE PARAMETRY MÓWI RAPORT FARMAKOGENETYCZNY?

Raport bada takie czynniki, jak skuteczność, toksyczność, metabolizm i dawkowanie.

ILE NARKOTYKÓW POJAWIA SIĘ W FIOLETOWYM KOLORZE JEST NEGATYWNE?

Niekoniecznie. Na stronach naszego raportu możesz sprawdzić, jakimi terminami opisana jest reakcja na każdy lek. Możesz być po prostu osobą, która wymaga mniejszej dawki leku.

DLACZEGO LISTA NARKOTYKÓW NIE JEST DŁUŻSZA?

Dziś nadal istnieje duża niepewność co do tego, jak nasze DNA wpływa na skuteczność leków. Leki uwzględnione w naszym raporcie to te, które przekroczyły nasze kryteria niezawodności. I szeroko zweryfikowane wspierające raporty naukowe na całym świecie. Na szczęście lista się wydłuża i w 24Genetics nieustannie pracujemy nad włączeniem każdego leku, dla którego odkryto nowe odkrycia genetyczne.

CZY MOJA GENETYCZNA PREDYSPOZYCJA DO NARKOTYKÓW OZNACZA, ŻE MOJE RODZINY REAGUJĄ W TEN SAM SPOSÓB?

Chociaż genetyka każdej osoby jest wyjątkowa, prawdopodobnie dzielisz się wynikami z członkami swojej rodziny. W genetyce wiele wyrażonych wzorców jest również związanych z bliskimi krewnymi. W każdym razie, ponieważ genetyka jest wyjątkowa dla każdej osoby. Zalecamy skonsultowanie się z poradnią kliniczną w sprawie decyzji, które należy podjąć w środowisku rodzinnym, dotyczących leków.

Czy uważasz, że farmakogenetyka może zwiększyć wartość Twoich pacjentów?

Mamy dla Ciebie idealną formułę. Odwiedź naszą stronę internetową partnerów i dystrybutorów.

0
    0
    koszyk
    Twój koszyk jest pusty