Analiza DNA: Odkryj testy DNA dla zdrowia

Nasza analiza DNA pozwoli Ci odkryć, co Twoje dziedzictwo genetyczne może powiedzieć o Twoim zdrowiu i samopoczuciu.
WIĘCEJ INFORMACJI

SPRZEDAŻ!

All in One + Ancestrum WOLNY

249

249

health genetic report DNA
Caja producto test salud

Nasze informacje genetyczne to klucz do podejmowania niektórych z najbardziej krytycznych decyzji w życiu. Istnieją choroby, którym możemy zapobiec, a Test DNA Zdrowia może pomóc je zidentyfikować.

Poznaj swoje predyspozycje genetyczne dzięki testowi DNA zdrowia!

Zapobieganie i wczesna diagnoza mogą zwielokrotnić wskaźniki sukcesu w leczeniu wielu chorób od 5 do 10 razy. Twoja genomika podpowie ci, na czym się skupić. Analizując Twoją mapę genetyczną, uzyskujemy informacje niezbędne dla podjęcia najlepszych decyzji dotyczących Twojego zdrowia i samopoczucia. Dlatego tak ważne jest badanie DNA w kierunku choroby genetycznej.

Nasz genetyczny test zdrowia to najbardziej wszechstronny test na rynku, który dostarcza bardzo przydatne informacje dla profesjonalistów dbających o Twoje zdrowie. Oferujemy kilka sekcji, które znajdziesz tylko w 24Genetics: predyspozycje biometryczne, choroby genetyczne, biomarkery, farmakogenetyka, czy wykrywanie możliwych mutacji patogennych w setkach chorób.

Pobierz nasz przykładowy raport o stanie zdrowia.
Raporty są dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim.

informe de prueba de salud
ejemplo de informe de salud

Analizy DNA pod kątem zdrowia genetycznego są prawdopodobnie najbardziej wszechstronnymi testami DNA dostępnymi na rynku.

Analizujemy ponad 700 000 markerów genetycznych. Wyodrębniamy z nich wyniki oparte na najbardziej prestiżowych badaniach genetycznych z wykorzystaniem złożonych algorytmów.

Badamy korzenie przodków w DNA. Stanowią one genetyczne dziedzictwo osoby i służą do tego, aby poprawnie stosować te algorytmy. Obliczanie predyspozycji genetycznych może się różnić w zależności od pochodzenia etnicznego. Na przykład, ryzyko zachorowania na raka piersi u osoby pochodzenia afrykańskiego jest obliczane inaczej niż u osoby pochodzenia skandynawskiego. 24Genetics jest prawdopodobnie jedyną firmą w Europie, która przeprowadza tego typu badania genetyczne i analizę korzeni przodków przed prawidłowym zastosowaniem algorytmów.

Nasz algorytm umożliwia również przeanalizować, czy DNA należy do mężczyzny czy do kobiety. W badaniach DNA można wykazać nawet ewentualne choroby genetyczne.

W ten sposób możemy zastosować badania, które są najlepiej dopasowane do każdej osoby.

Raporty, które dostarczamy, zawierają największą możliwą ilość praktycznych informacji pozyskanych na podstawie danych genetycznych dostępnych w teście. Dla wielu chorób wskazujemy patogenne mutacje, lub ich brak, tylko części zaangażowanych genów (tych, które możemy zobaczyć w teście). Oznacza to, że choroba może występować w obszarach, których nie testujemy. Informacje genetyczne dostarczone przez 24Genetics nie nadają się do użytku klinicznego lub diagnostycznego. Jeśli Twój lekarz lub pracownik służby zdrowia jest szczególnie zaniepokojony wykrytą mutacją, przepisze drugi test genetyczny do użytku klinicznego dla potwierdzenia tych mutacji. Testy 24Genetics służą między innymi do pozyskania bardzo istotnych informacji, które zazwyczaj są pomijane.

Przykład raportu z wynikami testu zdrowia 24Genetics jest dostępny na tej stronie.

Genetyka jest źródłem wielu informacji.

A wynikiem Testu DNA 24Genetics jest 7 szczegółowych raportów z wieloma danymi dla każdej z tych 7 kategorii. Nie należy mylić talentu czy cech osobowych z patologiami czy chorobami. Nasz Test DNA Zdrowia daje wyjątkowy raport o stanie zdrowia. Opisuje wiele chorób wraz z informacją o zgodności leków.

Dzięki testowi zdrowia DNA 24Genetics uzyskujesz przegląd wielu patologii za przystępną cenę. Dzięki tym testom ale też będąc doradcą w zakresie genetyki jesteśmy w stanie zaproponować wartościowe podejście do zrozumienia Twoich genów. Jeśli konieczna jest diagnoza dotycząca konkretnej choroby, istnieją testy DNA, które analizują cały gen lub geny zaangażowane w daną chorobę lub fenotyp. Nadają się one również do użytku klinicznego. Jeśli w Twojej rodzinie występują takie przypadki, warto skonsultować się z lekarzem lub genetykiem w celu rozważenia potrzeby wykonania takiego testu.

Dzięki wiedzy o DNA można zapobiec przenoszeniu różnych chorób monogenowych na swoje przyszłe dzieci.

Niektóre z tych chorób mogą być obecne w naszych genach, ale nie ujawniły się u nas. Możliwe jednak, że mogą się one objawiać u naszych dzieci i wnuków. Dzięki naszemu Testowi DNA Zdrowia DNA możemy zidentyfikować wiele z nich i podjąć odpowiednie działania. Oprócz tego istnieją techniki pozwalające zapobiec przekazywaniu niektórych z tych chorób naszemu potomstwu.

Ale posiadanie naszych informacji genetycznych może być też pierwszym krokiem w kierunku medycyny spersonalizowanej. Każda osoba powinna być leczona w inny sposób. Leki, które są bardzo skuteczne w przypadku niektórych osób, nie są skuteczne dla innych. Jednym z kluczy do rozszyfrowania, które metody leczenia będą najbardziej odpowiednie dla danej osoby, są jej geny. Nasz Test DNA Zdrowia zawiera dane dotyczące genetycznych predyspozycji do kilkudziesięciu leków. Jest on zatem wskazówką dla lekarza w przepisaniu najodpowiedniejszych dla Ciebie leków. Znaczenie doradcy genetycznego, takiego jak 24Genetics, jest kluczowe dla analizy genetycznej i medycyny spersonalizowanej.

Testy DNA 24Genetics mają charakter profilaktyczny.

Testy przeprowadzamy analizując część wariantów genetycznych organizmu (około 720 000 z 3,2 miliarda). Dlatego nie mają one znaczenia klinicznego ani diagnostycznego. Posiadanie predyspozycji do zachorowania na daną chorobę lub patologię nie oznacza, że na pewno na nią zachorujesz. Istotną rolę odgrywa wiele innych czynników zewnętrznych (środowiskowych) oraz związanych ze stylem życia. Może również dojść do pojawienia się choroby, do której nie wykazano predyspozycji.

Ponadto, mogą istnieć mutacje w regionach genów, których nie analizujemy. Z tego powodu firma 24Genetics zawsze zaleca konsultację z lekarzem lub genetykiem w celu zbadania konkretnych obszarów, zwłaszcza jeśli przypadki te są dziedziczne. Jeśli specjaliści zalecą wykonanie analizy DNA, należy ją wykonać.

Dowiedz się więcej…

Co znajdziesz w Raporcie o stanie Zdrowia 24Genetics?

Analizujemy Twoje predyspozycje genetyczne do setek chorób, pogrupowanych w następujące rodzaje:

Choroby złożone: GWAS

W tej części naszego raportu stosujemy publikacje GWAS, czyli rodzaj badania, w którym porównuje się markery DNA osób z daną chorobą z osobami bez tej choroby w celu zidentyfikowania różnic genetycznych. Badania te mogą być korzystne dla profilaktyki i wczesnej diagnostyki, gdyż nie są narzędziem diagnostycznym, ale wskazują, na co należy zwrócić uwagę.
Trzeba pamiętać, że na choroby złożone wpływ ma wiele czynników, a genetyka jest tylko jednym z nich; styl życia, dieta itp. mają w wielu przypadkach największe oddziaływanie.

Choroby złożone: mutacje

W tej części analizujemy mutacje najważniejszych z onkologicznego punktu widzenia genów. W szczególności szukamy mutacji, zgłaszanych jako patogenne w głównych środowiskach naukowych.

Biomarkery, dane biometryczne i cechy

W tej części znów wykorzystujemy analizy statystyczne GWAS do obliczenia Twojej genetycznej predyspozycji do nieprawidłowych poziomów określonych parametrów metabolicznych.

Choroby dziedziczne

Analizujemy mutacje genetyczne mogące powodować choroby dziedziczne, które mogą być przekazane na Twoje przyszłe dzieci. Możesz być nosicielem niektórych z nich i nigdy nie zachorować na nie, ale istnieje ryzyko, że Twoje przyszłe potomstwo na nie zachoruje. Są to przede wszystkim choroby monogenowe.

Badanie genetyczne pod kątem chorób dziedzicznych zarówno przyszłego ojca, jak i przyszłej matki przed poczęciem dziecka jest najmądrzejszym posunięciem, aby zminimalizować szanse na to, że dzieci będą cierpiały na takie choroby. Jeśli takie choroby występują w Twojej rodzinie, niezbędne jest wykonanie badań genetycznych. Znając te dane, genetyk będzie w stanie udzielić Ci wskazówek, jak postępować. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł na blogu „Jak genetyka może pomóc Ci mieć zdrowsze dzieci”

Farmakogenetyka

Analizujemy mutacje, które predysponują nas do lepszego lub gorszego samopoczucia przy stosowaniu określonych leków, co jest pomocne dla lekarzy w dobraniu dla tych najbardziej odpowiednich. Twoja analiza farmakologiczna będzie więc pierwszym Twoim krokiem w kierunku medycyny spersonalizowanej.

Testy genetyczne 24Genetics nie nadają się do użytku klinicznego lub diagnostycznego. Jeśli jednak Twój lekarz uzna, że mutacja wskazana w naszych raportach jest istotna, zwykle zaleca on określony genetyczny test diagnostyczny, aby potwierdzić te mutacje.

Oto niektóre z chorób, które znajdziesz w naszym raporcie:

Łysienie plackowate

Zespół Kabuki

Tętniak wewnątrzczaszkowy

Zespół Leigha

Reumatoidalne zapalenie stawów 

Zespół Leoparda

Przewlekłe zapalenie oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP)

Leukoencefalopatia z zanikającą istotą białą

Dziedziczny rak piersi

Bezzakrętowość

Rak prostaty

Zespół Loeysa-Dietza 2

Agresywny rak prostaty

Zespół długiego QT

Rak gruczołu krokowego o wczesnym występowaniu

Choroba syropu klonowego

Rak pęcherza

Cukrzyca typu 2 MODY

Nowotwory górnego odcinka przewodu pokarmowego

Cukrzyca typu 3 MODY3

Rak podstawnokomórkowy skóry

Zespół Meckela 3

Rak płaskonabłonkowy skóry

Występuje również upośledzenie umysłowe z małogłowiem i niedorozwój móżdżku

Kinetoza

Leukodystrofia metachromatyczna

Pierwotna marskość żółciowa

Kwasica metylomalonowa z homocystynurią

Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem 

Kwasica metyloamonowa cbIA

Zaburzenia zachowania

Kwasica metyloamonowa cbIB

Cukrzycą typu 1

Niedobór mitochondrialnego kompleksu III typu 1

Cukrzyca typu 1 – choroba nerek

Mukopolisacharydoza typu 6

Cukrzyca typu 2

Mukopolisacharydoza typu 7

Endometrioza

Mukopolisacharydoza typu IIIA

Nietolerancja glutenu

Mukopolisacharydoza typu IIIB

Choroba Alzheimera (późne występowanie)

Mukopolisacharydoza typu 4

Choroba wieńcowa

Wrodzona mięśniowa alfa-dystroglikanopatia z nieprawidłowościami mózgu i oka

Choroba Parkinsona

Miopatia miofibrylarna

Stwardnienie rozsiane

Miopatia centrojądrowa związana z chromosomem X

Stwardnienie układowe

Miopatia centrojądrowa

Schizofrenia

Miopatia nemalinowa 2

Glejak

Cystynoza nefropatyczna

Niedoczynność tarczycy

Choroba Neimanna-Picka typu C1

Zawał mięśnia sercowego (wczesne występowanie)

Choroba Neimanna-Picka typu A.

Przewlekła białaczka limfocytowa

Choroba Neimanna-Picka typu B

Chłoniak Hodgkina

Zespół Noonana

Rozlany chłoniak dużych komórek B.

Zespół Noonana z młodzieńczą białaczką szpikową lub bez niej

Chłoniak grudkowy

Zespół Noonana 4

Miastenia

Otyłość spowodowana niedoborem receptora melanokortyny-4

Szpiczak mnogi

Bielactwo oczno-skórne 1B

Nerwiak zarodkowy: neuroblastoma

Osteogeneza niedoskonała typ 3

Kostniakomięsak

Trwała cukrzyca noworodków

Łuszczyca

Zespół Pitt-Hopkinsa

Uczulenie alergiczne

Obustronna czołowa drobnozakrętowość

Guz zarodkowy jądra

Autosomalne recesywne pierwotne małogłowie 5

Guz Wilmsa

Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki

Bielactwo

Zespół Rubinsteina-Taybiego

Niedobór dehydrogenazy 17-beta-hydroksysteroidowej III

Zespół Sotosa

Niedobór 3-metylokronotylo-CoA karboksylazy 2

Nadnaczyniowe zwężenie aorty

Zespół Aarskoga-Scotta

Choroba Taya-Sachsa

Achromatopsja typu 2

Stwardnienie guzowate 1

Ostra białaczka szpikowa

Stwardnienie guzowate 2

Adrenoleukodystrofia

Albinizm oczny typu I

Hipofosfatazja u dorosłych

Tyrozynemia typu I.

Zespół Allana-Herndona-Dudleya

Zespół Ushera typ 1

Niedobór alfa1-antytrypsyny

Zespół Ushera typ 1D

Dziedziczna amyloidoza

Zespół Ushera typ 1F

Niedokrwistość hemolityczna z niedoboru G6PD

Zespół Ushera typu 2A

Zespół Angelmana

Zespół Ushera typ 2C

Niedobór antytrombiny III

Zespół Ushera typu 2D

Arytmogenna dysplazja prawej komory

Zespół Ushera typu 3A

Zespół uszno- kłykciowy

Niedobór dehydrogenazy acylowej CoA o bardzo długim łańcuchu

Krzywica hipofosfatemiczna związana z chromosomem X

Zespół von-Hippla-Lindaua

Zespół Bardeta-Biedla

Zespół Weavera

Dystrofia mięśniowa Duchenne’a / Beckera

Choroba Wilsona

Talasemia beta

Agammaglobulinemia powiązana z chromosomem X.

Zespół Blooma

Prawastatyna

Zespół Brugady

Symwastatyna 

Zespół sercowo-twarzowo-skórny 3

Warfaryna 

Kardiomiopatia rozstrzeniowa 1S

Meperydyna

Przerostowa dziedziczna choroba serca

Morfina 

Ceroidolipofuscynozy neuronalne 1 

Pentazocyna

Ceroidolipofuscynozy neuronalne 7 

Amitryptylina

Choroba Charcota-Marie-Tootha 4C

Leki przeciwdepresyjne 

Dominująca chondrodysplazja punktowa związana z chromosomem X.

Bupropion

Przewlekła choroba ziarniniakowa powiązana z chromosomem X.

Metotreksat 

Wrodzona hipoplazja nadnerczy powiązana z chromosomem X

Winkrystyna

Wrodzona ślepota nocna 1C

Interferon alfa – 2b

Zespół Cornelii de Lange

Rybawiryna

Zespół Costello

Takrolimus 

Mukowiscydoza

Sildenafil (Viagra)

Choroba Danona

Aspiryna

Autosomalna głuchota recesywna 1A

Poziomy adiponektyny

Autosomalna recesywna głuchota 31

Uzależnienie od alkoholu 

Autosomalna recesywna głuchota 7

Poziomy androgenów u mężczyzn

Autosomalna recesywna głuchota 9

Modyfikacja struktur serca

Alfa – Mannozydoza

Poziomy beta-2 mikroglobuliny

Kardiomiopatia rozstrzeniowa 1A

Poziomy bilirubiny 

Zespół Dubina Johnsona

Poziomy gęstości kości 

Encefalopatia padaczkowa we wczesnym dzieciństwie

Ilość białka C-reaktywnego i białych krwinek

Padaczka miokloniczna Lafory

Poziomy wapnia 

Rodzinna erytrocytoza 2

Poziomy siarczanu dehydroepiandrosteronu 

Choroba Fabry’ego

Ilość eozynofili

Dziedziczna polipowatość gruczolakowata

Spirometria funkcji płuc

Przerostowa dziedziczna choroba serca 2

Poziomy glikozylowanej hemoglobiny

Dziedziczna gorączka śródziemnomorska

Poziom glicerofosfolipidów 

Rak rdzeniasty tarczycy

Tętno

Niedokrwistość Fanconiego, grupa uzupełniająca 0

Poziomy homocysteiny 

Zespół nerczycowy typu 1

Poziomy IgE 

Choroba Gauchera typu 1

Poziomy transferazy glutamylowej gamma 

Zespół niedoboru GLUT1

Poziomy enzymów wątrobowych 

Kwas Glutarowy I

Poziomy magnezu 

Kwas glutarowy II

Wczesna menopauza

Choroba spichrzeniowa glikogenu typu IA

Ilość monocytów we krwi

Choroba spichrzeniowa glikogenu typu II

Liczba neutrofili

Dziedziczna limfohistiocytoza hemofagocytarna 2 

Poziomy fosfolipidów 

Zespół Hermansky’ego-Pudlaka 3

Poziomy fosforu 

Zespół limfadenopatii z rybią łuską

Poziomy kwasów tłuszczowych w osoczu (omega 6) 

Hipohydrotyczna dysplazja ektodermalna powiązana z chromosomem X.

Ilość płytek krwi

Zespół Jervell i Lange-Nielsen

Ilość hemoglobiny

Zespół Jouberta 14

Puls w spoczynku.

Zespół Jouberta 16

Poziomy albuminy w surowicy 

Zespół Jouberta 3

Całkowity poziom białka w surowicy 

Zespół Jouberta 5

Poziom hormonów płciowych

Zespół Jouberta 7

Predyspozycje do palenia tytoniu 

Zespół Jouberta 8

Poziom hormonów tarczycy

Zespół Jouberta 9

Poziomy kwasu moczowego 

Zespół Kabuki

Poziomy uromoduliny w moczu 

Zespół Leigha

Poziomy witaminy B związane z zawałem niedokrwiennym 

Zespół Leoparda

Liczba białych krwinek

Leukoencefalopatia z zanikającą istotą białą

APC: nowotwór jelita grubego i trzustki

Bezzakrętowość

ATM: rak piersi

Zespół Loeysa-Dietza 2

BARD1: rak piersi

Zespół długiego QT

BRCA1: nowotwór piersi i jajnika

Choroba syropu klonowego

BRCA2: nowotwór piersi i jajnika

Cukrzyca typu 2 MODY

BRIP1: rak piersi

Cukrzyca typu 3 MODY3

CDH1: nowotwór piersi i żołądka

Zespół Meckela 3

CDKN2A: rak trzustki

Występuje również upośledzenie umysłowe z małogłowiem i niedorozwój móżdżku

CHEK2: rak piersi i jelita grubego

Leukodystrofia metachromatyczna

MLH1: Zespół Lyncha

Kwasica metylomalonowa z homocystynurią

MSH2: Zespół Lyncha i rak jelita grubego

Kwasica metyloamonowa cbIA

MSH6: Zespół Lyncha i rak jelita grubego

Kwasica metyloamonowa cbIB

MUTYH: polipowatość związana z MYH i rak jelita grubego

Niedobór mitochondrialnego kompleksu III typu 1

PALB2: rak piersi i trzustki

Mukopolisacharydoza typu 6

PMS2: zespół Lyncha i rak jelita grubego

Mukopolisacharydoza typu 7

PTEN: rak piersi, macicy i jelita grubego 

Mukopolisacharydoza typu IIIA

RAD51C: rak jajnika

Mukopolisacharydoza typu IIIB

RAD51D: rak jajnika

Mukopolisacharydoza typu 4

SDHB: rak żołądka

Wrodzona mięśniowa alfa-dystroglikanopatia z nieprawidłowościami mózgu i oka

SMAD4: zespół polipowatości młodzieńczej i rak jelita grubego

Miopatia miofibrylarna

TP53: zespół Li-Fraumeni, rak piersi i inne

Miopatia centrojądrowa związana z chromosomem X

VHL: choroba Von Hippel-Lindau

Miopatia centrojądrowa

RET: rak tarczycy

Miopatia nemalinowa 2

Fluorouracyl, kapecytabina, analogi pirymidyny

Cystynoza nefropatyczna

Prawastatyna

Choroba Neimanna-Picka typu C1

Symwastatyna 

Choroba Neimanna-Picka typu A.

Warfaryna 

Choroba Neimanna-Picka typu B

Meperydyna

Zespół Noonana

Morfina 

Zespół Noonana z młodzieńczą białaczką szpikową lub bez niej

Pentazocyna

Zespół Noonana 4

Amitryptylina

Otyłość spowodowana niedoborem receptora melanokortyny-4

Leki przeciwdepresyjne 

Bielactwo oczno-skórne 1B

Bupropion

Osteogeneza niedoskonała typ 3

Metotreksat 

Trwała cukrzyca noworodków

Winkrystyna

Zespół Pitt-Hopkinsa

Interferon alfa – 2b

Obustronna czołowa drobnozakrętowość

Rybawiryna

Autosomalne recesywne pierwotne małogłowie 5

Takrolimus 

Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki

Viagra (Sildenfail)

Zespół Rubinsteina-Taybiego

Aspiryna

Zespół Sotosa

Fluorouracyl, kapecytabina, analogi pirymidyny

Nadnaczyniowe zwężenie aorty

Alfentanil

Choroba Taya-Sachsa

Buprenorfina

Stwardnienie guzowate 1

Fentanyl

Stwardnienie guzowate 2

Naltrekson

Albinizm oczny typu I

Tramadol

Tyrozynemia typu I.

Fenprocumon

Zespół Ushera typ 1

Citalopram

Zespół Ushera typ 1D

Klomipramina

Zespół Ushera typ 1F

Escitalopram

Zespół Ushera typu 2A

Karbamazepina

Zespół Ushera typ 2C

Hydrochlorotiazyd

Zespół Ushera typu 2D

Arypiprazol

Zespół Ushera typu 3A

Klozapina

Niedobór dehydrogenazy acylowej CoA o bardzo długim łańcuchu

Haloperidol

Zespół von-Hippla-Lindaua

Olanzapina 

Zespół Weavera

Paliperydon

Choroba Wilsona

Rysperydon

Agammaglobulinemia powiązana z chromosomem X.

Ziprasidon

Prawastatyna

Amisulpryd

Symwastatyna 

Kwetiapina

Warfaryna 

Cisplatyna

Meperydyna

Irinotekan

Morfina 

Merkaptopuryna

Pentazocyna

Tamoksyfen

Masz już inny test genetyczny?

Jeśli wykonałeś już test genetyczny w innej firmie, możemy wykorzystać Twoje surowe dane do stworzenia raportu 24Genetics, bez konieczności wysyłania kolejnej próbki Twojego DNA. Wystarczy kupić test w naszym sklepie, a my zajmiemy się wszystkim.

Najczęściej zadawane pytania

JAK MOGĘ PRZEPROWADZIĆ TO BADANIE DNA?

To naprawdę proste. Otrzymasz zestaw DNA, w którym umieścisz niewielką ilość swojej śliny.  Pod tym linkiem możesz obejrzeć film przed użyciem zestawu. Przygotuj próbkę zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami, następnie odeślij ją do nas. W specjalistycznym laboratorium wyodrębnimy DNA z przesłanej nam śliny. Następnie przeprowadzimy proces, w którym odczytamy to, co jest zapisane w około 700 000 markerach w Twoim DNA. Zastosujemy nasze algorytmy, wykorzystujące najnowsze badania genetyczne, do kompleksowej analizy komputerowej, czego efektem będzie raport, który oddamy w Twoje ręce.

CO SKŁADA SIĘ NA TEST GENETYCZNY 24GENETICS?

Jest to bardzo proste. W przypadku analizy DNA wyślemy do domu zestaw do badań. Możesz w nim umieścić nieco swojej śliny, postępując zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami. Po otrzymaniu zestawu, wyodrębnimy DNA z Twoich komórek. Na zaawansowanych technologicznie sekwencerach odczytamy 700 000 markerów genetycznych lub polimorfizmów. Następnie, zastrzeżone przez nas algorytmy przeanalizują Twoje DNA. Na koniec, stosując najbardziej odpowiednią wiedzę naukową, wygenerowane zostaną raporty, które zamówiłeś.

CZY MOGĘ NA WŁASNĄ RĘKĘ WPROWADZIĆ DRASTYCZNE ZMIANY W MOJEJ OPIECE ZDROWOTNEJ, UWZGLĘDNIAJĄCE WYNIKI TEGO TESTU?

Nasze raporty dostarczają danych o predyspozycjach genetycznych Twojego organizmu. Jednak istnieje wiele innych czynników zewnętrznych, środowiskowych czy nawyków, które mają wpływ na Twój organizm. Dlatego też uznajemy nasze raporty za profilaktyczne, a nie diagnostyczne. Zalecamy, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, które mogą wynikać z Twojego raportu genetycznego, zawsze konsultować się z lekarzem specjalistą. Dlatego odpowiedź brzmi: nie. Nie należy wprowadzać istotnych zmian bez ich zatwierdzenia przez specjalistę.

CZY TEN TEST JEST DOSTĘPNY W MOIM KRAJU?

Nasze zestawy DNA wysyłamy bezpłatnie do każdego kraju na świecie. Możesz wybrać wysyłkę zwrotną pocztą (musisz odesłać ją do nas) lub ekspresową (co może wiązać się z dodatkowym kosztem w zależności od produktu i kraju). Posiadamy wiele centrów logistycznych na całym świecie, dzięki czemu wyślemy Twoje zamówienie z najbliższej możliwej lokalizacji. W USA, Hiszpani czy Francji wysyłka zwrotna jest zawsze darmowa. Ponadto, niektóre z naszych pakietów wysyłamy bezpłatną przesyłką ekspresową na cały świat.

CZY WSZYSTKIE TESTY GENETYCZNE SĄ TEJ SAMEJ JAKOŚCI?

Nasz test genetyczny jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronny i najwyższej jakości na rynku.

Z jednej strony wynika to z jakości technologii stosowanej w sekwencjonowaniu DNA. Od zestawu do próbki śliny po sekwencery. 24Genetics stosuje najlepszą w Europie technologię sekwencjonowania firmy Illumina. Dzięki temu każdy z komponentów, wykorzystywanych w naszych usługach, jest najwyższej jakości dostępnej na rynku.

Z drugiej strony, decyduje o tym jakość i ilość informacji, które prezentujemy w naszych raportach. Przykładowo, 24Genetics to jedyna firma, która oferuje 7 różnych raportów jako wynik testu genetycznego. Są to następujące raporty: Pochodzenie, Nutrigenetyka, Zdrowie, Farmakogenetyka, Talent i Osobowość, Pielęgnacja skóry i Sport. Każdy z nich jest wzorem w branży pod względem jakości i ilości dostarczanych informacji. Przykładowo, jako jedyni jesteśmy w stanie pokazać dane biometryczne, choroby złożone i zastosować różne algorytmy w zależności od płci i pochodzenia etnicznego naszych klientów.

Podsumowując, nasze testy genetyczne wyprzedzają o dwa lata inne testy genetyczne dostępne na rynku. Dzięki temu nasze testy genetyczne mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

 

CZY WSZYSTKO ZALEŻY OD MOICH GENÓW?

Nie. Organizm reaguje na cały szereg czynników warunkujących. Nasze geny są z całą pewnością ważnym parametrem. Jednak styl życia, taki jak ruch i dieta, a także wiele innych okoliczności wpływa na nasz organizm. Bez wątpienia dobra znajomość siebie pomaga traktować swój organizm w najbardziej odpowiedni sposób. I to właśnie można zyskać dzięki genetyce: więcej wiedzy dla Ciebie i dla specjalistów, którzy dbają o Twoje zdrowie.

DLACZEGO TEN TEST GENETYCZNY ZAPOBIEGANIA CHOROBOM JEST LEPSZY OD INNYCH?

Testy genetyczne 24Genetics uznaje się za najlepsze w swojej kategorii ze względu na ilość i jakość informacji. Wystarczy, że porównasz liczbę sekcji naszego testu z jakimkolwiek innym na rynku, a przekonasz się, że dostarczamy znacznie więcej danych. I nie tylko o chorobach, ale także o predyspozycjach biometrycznych, biomarkerach, farmakogenetyce oraz wiele innych informacji, danych istotnych dla Twojej opieki zdrowotnej, których nie znajdziesz w innych, dostępnych na rynku testach genetycznych. Ponadto, nasze algorytmy wyprzedzają resztę o dwa lata, ponieważ stosujemy więcej naukowo potwierdzonych badań niż nasza konkurencja, i stosujemy je w sposób bardziej inteligentny. Przykładowo, nasz algorytm wybiera, które badania są dla Ciebie odpowiednie, w zależności od Twojej płci, i tylko wtedy, gdy badanie zostało zatwierdzone w populacji podobnej do Twojej (azjatyckiej, europejskiej itp.). A jeśli istnieje kilka skonsolidowanych badań dotyczących tej samej patologii, nasz algorytm jest w stanie połączyć je i przekazać Ci najbardziej kompletne i wartościowe spersonalizowane informacje genetyczne dla Twoich lekarzy. Jeśli chcesz poznać wszystkie powody, dla których nasze testy genetyczne są uznawane za najlepsze na rynku, kliknij tutaj.

NA CZYM OPARTY JEST TEN TEST?

Test oparty jest na tysiącach badań genetycznych uznanych i akceptowanych na całym świecie przez społeczność naukową. Gdy istnieje pewien poziom konsensusu, badania naukowe są upubliczniane w określonych bazach danych przez instytucje i organizacje naukowe. Nasze raporty genetyczne powstają dzięki zastosowaniu tych badań do danych genetycznych każdego klienta. Odbywa się to za pomocą złożonego algorytmu opracowanego przez 24Genetics.

CO OTRZYMAM WYKONUJĄC TEST ZDROWIA?

Wyślemy Ci szczegółowy i spersonalizowany raport na adres e-mail podany podczas rejestracji Twojego zestawu DNA. Oprócz tego, na życzenie, możemy w każdej chwili, nie tylko w momencie składania zamówienia, przesłać Ci elektroniczny plik danych surowych, który zawiera Twoją mapę genetyczną.

CO ZROBIĆ, ABY MÓJ RAPORT BYŁ AKTUALNY?

Kiedy opracowujemy nową cechę, która ma zostać włączona do jednego z raportów, przed jej upublicznieniem przeprowadzamy szereg testów. W odpowiednim czasie poinformujemy Cię o tym poprzez nasze kanały komunikacyjne.

KTO MOŻE WYKONAĆ TEN TEST?

Nasz test genetyczny może wykonać każda osoba, bez względu na wiek. Jeśli jednak test ma być przeprowadzony na niemowlęciu lub osobie starszej, możesz to określić składając zamówienie. Wyślemy Ci specjalny zestaw, który ułatwia pobranie próbki śliny. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna.

CZY TEN TEST NADAJE SIĘ DO UŻYTKU KLINICZNEGO LUB DIAGNOSTYCZNEGO?

Nie, ten test nie nadaje się do użytku klinicznego lub diagnostycznego. Jednakże, jeśli Twój lekarz uzna, że mutacja ujawniona w naszym raporcie jest istotna dla Twojego zdrowia, może przepisać ważny klinicznie test w celu potwierdzenia danej patologii. Testy 24Genetics mają charakter profilaktyczny, a ich główny cel to zwrócenie uwagi na problemy genetyczne, które zazwyczaj są pomijane.

JEŚLI Z MOJEGO RAPORTU WYNIKA, ŻE MAM WYSOKIE GENETYCZNE PREDYSPOZYCJE DO ZACHOROWANIA NA OKREŚLONĄ CHOROBĘ, CZY OZNACZA TO, ŻE KIEDYŚ NA NIĄ ZACHORUJĘ?

Ludzie, to nasza genetyka i nasze doświadczenia.

Oprócz genów, na rozwój choroby wpływa wiele innych czynników środowiskowych i wewnętrznych. Można więc być genetycznie podatnym na patologię i nie rozwinąć jej z powodu czynników środowiskowych, nawyków zdrowotnych, stylu życia… Można też nie mieć predyspozycji i w pewnym momencie życia zachorować na określoną chorobę, np. raka piersi.

Ponadto, w zależności od patologii, genetyka może w większym lub mniejszym stopniu wpływać na wystąpienie lub rozwój choroby.

Dzięki wiedzy o naszej genetyce pracownicy służby zdrowia są w stanie wykonywać swoją pracę z dużo większą ilością informacji. Umożliwia ona również opracowanie planów profilaktycznych, które mogą przynieść korzyści.

JEŚLI W PRZYPADKU DANEJ CHOROBY RAPORT STWIERDZA, ŻE NIE JESTEM NA NIĄ PODATNY, CZY NALEŻY ROZUMIEĆ, ŻE NIE JESTEM ZAGROŻONY?

Większość chorób nie zależy wyłącznie od naszych genów. Zależą one również od niezliczonych czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą je wywołać. Ponadto, w naszym teście znajdziesz częściowe informacje o swoim genomie. Nie sekwencjonujemy całego genomu, a jedynie jego część. Możliwe jest, że analizujemy tylko pewien odsetek genów, które mogą być zaangażowane w daną patologię. Nie wyklucza to możliwości, że możesz być nosicielem innych mutacji związanych z tą patologią w innych regionach genów, których nie analizujemy lub które nie są obecnie znane.

Istnieją testy genetyczne do użytku klinicznego lub diagnostycznego, które analizują wszystkie geny zaangażowane w daną patologię lub chorobę i które w razie potrzeby mogą być przepisane przez służby medyczne. I oczywiście, zawsze należy uwzględniać wiele czynników środowiskowych. Mogą one również w dużym stopniu wpływać na możliwość rozwoju chorób.

Nasze testy nie nadają się do użytku klinicznego lub diagnostycznego. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze zalecamy konsultację z lekarzem, aby mógł on przepisać odpowiednie kliniczne testy genetyczne.

MIAŁEM PRZESZCZEP SZPIKU KOSTNEGO; CZY MOŻE TO WPŁYNĄĆ NA WYNIKI MOJEGO TESTU?

Wyniki testów genetycznych mogą się zmienić, dlatego nie zalecamy ich wykonywania.

CZY MOJE GENETYCZNE PREDYSPOZYCJE DO PEWNYCH PATOLOGII OZNACZAJĄ, ŻE CZŁONKOWIE MOJEJ RODZINY RÓWNIEŻ JE MAJĄ?

Genetyka każdej osoby jest unikalna. Dlatego zawsze zalecamy, aby decyzje dotyczące zdrowia skonsultować z odpowiednim ośrodkiem klinicznym. Jednak w genetyce, wiele z wyrażonych wzorców często związanych jest ze wzorcami, które występują u bliskich krewnych. Można więc oczekiwać, że raporty będą dość podobne. Należy jednak pamiętać, że wiele czynników zewnętrznych również ma wpływ na to, czy choroba się rozwinie, czy nie. Dlatego prawdopodobieństwo zachorowania na daną chorobę będzie się różnić wśród krewnych o różnym stylu życia, nawykach zdrowotnych, miejscu zamieszkania itd.

JEŚLI MOŻESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O PRZYKŁADOWYCH TESTACH, NA KTÓRYCH OPIERA SIĘ NASZA ANALIZA DNA.

Jeśli masz praktykę lekarską, klinikę lub pracujesz w jakiejkolwiek specjalności w sektorze zdrowia, odwiedź stronę naszych partnerów i dystrybutorów i poznaj wszystkie opcje współpracy, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

  0
  Wózek
  Twój koszyk jest pusty
   Calculate Shipping
   Apply Coupon