Analiza DNA: Odkryj testy DNA dla zdrowia
Nasza analiza DNA pozwoli Ci odkryć, co Twoje dziedzictwo genetyczne może powiedzieć o Twoim zdrowiu i samopoczuciu. WIĘCEJ INFORMACJISPRZEDAŻ!
All in One + Ancestrum WOLNY

249€
249€


Nasze informacje genetyczne to klucz do podejmowania niektórych z najbardziej krytycznych decyzji w życiu. Istnieją choroby, którym możemy zapobiec, a Test DNA Zdrowia może pomóc je zidentyfikować.
Poznaj swoje predyspozycje genetyczne dzięki testowi DNA zdrowia!
Zapobieganie i wczesna diagnoza mogą zwielokrotnić wskaźniki sukcesu w leczeniu wielu chorób od 5 do 10 razy. Twoja genomika podpowie ci, na czym się skupić. Analizując Twoją mapę genetyczną, uzyskujemy informacje niezbędne dla podjęcia najlepszych decyzji dotyczących Twojego zdrowia i samopoczucia. Dlatego tak ważne jest badanie DNA w kierunku choroby genetycznej.
Nasz genetyczny test zdrowia to najbardziej wszechstronny test na rynku, który dostarcza bardzo przydatne informacje dla profesjonalistów dbających o Twoje zdrowie. Oferujemy kilka sekcji, które znajdziesz tylko w 24Genetics: predyspozycje biometryczne, choroby genetyczne, biomarkery, farmakogenetyka, czy wykrywanie możliwych mutacji patogennych w setkach chorób.
Pobierz nasz przykładowy raport o stanie zdrowia.
Raporty są dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim.
Analizy DNA pod kątem zdrowia genetycznego są prawdopodobnie najbardziej wszechstronnymi testami DNA dostępnymi na rynku.
Analizujemy ponad 700 000 markerów genetycznych. Wyodrębniamy z nich wyniki oparte na najbardziej prestiżowych badaniach genetycznych z wykorzystaniem złożonych algorytmów.
Badamy korzenie przodków w DNA. Stanowią one genetyczne dziedzictwo osoby i służą do tego, aby poprawnie stosować te algorytmy. Obliczanie predyspozycji genetycznych może się różnić w zależności od pochodzenia etnicznego. Na przykład, ryzyko zachorowania na raka piersi u osoby pochodzenia afrykańskiego jest obliczane inaczej niż u osoby pochodzenia skandynawskiego. 24Genetics jest prawdopodobnie jedyną firmą w Europie, która przeprowadza tego typu badania genetyczne i analizę korzeni przodków przed prawidłowym zastosowaniem algorytmów.
Nasz algorytm umożliwia również przeanalizować, czy DNA należy do mężczyzny czy do kobiety. W badaniach DNA można wykazać nawet ewentualne choroby genetyczne.
W ten sposób możemy zastosować badania, które są najlepiej dopasowane do każdej osoby.
Raporty, które dostarczamy, zawierają największą możliwą ilość praktycznych informacji pozyskanych na podstawie danych genetycznych dostępnych w teście. Dla wielu chorób wskazujemy patogenne mutacje, lub ich brak, tylko części zaangażowanych genów (tych, które możemy zobaczyć w teście). Oznacza to, że choroba może występować w obszarach, których nie testujemy. Informacje genetyczne dostarczone przez 24Genetics nie nadają się do użytku klinicznego lub diagnostycznego. Jeśli Twój lekarz lub pracownik służby zdrowia jest szczególnie zaniepokojony wykrytą mutacją, przepisze drugi test genetyczny do użytku klinicznego dla potwierdzenia tych mutacji. Testy 24Genetics służą między innymi do pozyskania bardzo istotnych informacji, które zazwyczaj są pomijane.
Przykład raportu z wynikami testu zdrowia 24Genetics jest dostępny na tej stronie.
Genetyka jest źródłem wielu informacji.
A wynikiem Testu DNA 24Genetics jest 7 szczegółowych raportów z wieloma danymi dla każdej z tych 7 kategorii. Nie należy mylić talentu czy cech osobowych z patologiami czy chorobami. Nasz Test DNA Zdrowia daje wyjątkowy raport o stanie zdrowia. Opisuje wiele chorób wraz z informacją o zgodności leków.
Dzięki testowi zdrowia DNA 24Genetics uzyskujesz przegląd wielu patologii za przystępną cenę. Dzięki tym testom ale też będąc doradcą w zakresie genetyki jesteśmy w stanie zaproponować wartościowe podejście do zrozumienia Twoich genów. Jeśli konieczna jest diagnoza dotycząca konkretnej choroby, istnieją testy DNA, które analizują cały gen lub geny zaangażowane w daną chorobę lub fenotyp. Nadają się one również do użytku klinicznego. Jeśli w Twojej rodzinie występują takie przypadki, warto skonsultować się z lekarzem lub genetykiem w celu rozważenia potrzeby wykonania takiego testu.
Dzięki wiedzy o DNA można zapobiec przenoszeniu różnych chorób monogenowych na swoje przyszłe dzieci.
Niektóre z tych chorób mogą być obecne w naszych genach, ale nie ujawniły się u nas. Możliwe jednak, że mogą się one objawiać u naszych dzieci i wnuków. Dzięki naszemu Testowi DNA Zdrowia DNA możemy zidentyfikować wiele z nich i podjąć odpowiednie działania. Oprócz tego istnieją techniki pozwalające zapobiec przekazywaniu niektórych z tych chorób naszemu potomstwu.
Ale posiadanie naszych informacji genetycznych może być też pierwszym krokiem w kierunku medycyny spersonalizowanej. Każda osoba powinna być leczona w inny sposób. Leki, które są bardzo skuteczne w przypadku niektórych osób, nie są skuteczne dla innych. Jednym z kluczy do rozszyfrowania, które metody leczenia będą najbardziej odpowiednie dla danej osoby, są jej geny. Nasz Test DNA Zdrowia zawiera dane dotyczące genetycznych predyspozycji do kilkudziesięciu leków. Jest on zatem wskazówką dla lekarza w przepisaniu najodpowiedniejszych dla Ciebie leków. Znaczenie doradcy genetycznego, takiego jak 24Genetics, jest kluczowe dla analizy genetycznej i medycyny spersonalizowanej.
Testy DNA 24Genetics mają charakter profilaktyczny.
Testy przeprowadzamy analizując część wariantów genetycznych organizmu (około 720 000 z 3,2 miliarda). Dlatego nie mają one znaczenia klinicznego ani diagnostycznego. Posiadanie predyspozycji do zachorowania na daną chorobę lub patologię nie oznacza, że na pewno na nią zachorujesz. Istotną rolę odgrywa wiele innych czynników zewnętrznych (środowiskowych) oraz związanych ze stylem życia. Może również dojść do pojawienia się choroby, do której nie wykazano predyspozycji.
Ponadto, mogą istnieć mutacje w regionach genów, których nie analizujemy. Z tego powodu firma 24Genetics zawsze zaleca konsultację z lekarzem lub genetykiem w celu zbadania konkretnych obszarów, zwłaszcza jeśli przypadki te są dziedziczne. Jeśli specjaliści zalecą wykonanie analizy DNA, należy ją wykonać.
Dowiedz się więcej…
Co znajdziesz w Raporcie o stanie Zdrowia 24Genetics?
Analizujemy Twoje predyspozycje genetyczne do setek chorób, pogrupowanych w następujące rodzaje:
Choroby złożone: GWAS
W tej części naszego raportu stosujemy publikacje GWAS, czyli rodzaj badania, w którym porównuje się markery DNA osób z daną chorobą z osobami bez tej choroby w celu zidentyfikowania różnic genetycznych. Badania te mogą być korzystne dla profilaktyki i wczesnej diagnostyki, gdyż nie są narzędziem diagnostycznym, ale wskazują, na co należy zwrócić uwagę.
Trzeba pamiętać, że na choroby złożone wpływ ma wiele czynników, a genetyka jest tylko jednym z nich; styl życia, dieta itp. mają w wielu przypadkach największe oddziaływanie.
Choroby złożone: mutacje
W tej części analizujemy mutacje najważniejszych z onkologicznego punktu widzenia genów. W szczególności szukamy mutacji, zgłaszanych jako patogenne w głównych środowiskach naukowych.
Biomarkery, dane biometryczne i cechy
W tej części znów wykorzystujemy analizy statystyczne GWAS do obliczenia Twojej genetycznej predyspozycji do nieprawidłowych poziomów określonych parametrów metabolicznych.
Choroby dziedziczne
Analizujemy mutacje genetyczne mogące powodować choroby dziedziczne, które mogą być przekazane na Twoje przyszłe dzieci. Możesz być nosicielem niektórych z nich i nigdy nie zachorować na nie, ale istnieje ryzyko, że Twoje przyszłe potomstwo na nie zachoruje. Są to przede wszystkim choroby monogenowe.
Badanie genetyczne pod kątem chorób dziedzicznych zarówno przyszłego ojca, jak i przyszłej matki przed poczęciem dziecka jest najmądrzejszym posunięciem, aby zminimalizować szanse na to, że dzieci będą cierpiały na takie choroby. Jeśli takie choroby występują w Twojej rodzinie, niezbędne jest wykonanie badań genetycznych. Znając te dane, genetyk będzie w stanie udzielić Ci wskazówek, jak postępować. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł na blogu „Jak genetyka może pomóc Ci mieć zdrowsze dzieci”
Farmakogenetyka
Analizujemy mutacje, które predysponują nas do lepszego lub gorszego samopoczucia przy stosowaniu określonych leków, co jest pomocne dla lekarzy w dobraniu dla tych najbardziej odpowiednich. Twoja analiza farmakologiczna będzie więc pierwszym Twoim krokiem w kierunku medycyny spersonalizowanej.
Testy genetyczne 24Genetics nie nadają się do użytku klinicznego lub diagnostycznego. Jeśli jednak Twój lekarz uzna, że mutacja wskazana w naszych raportach jest istotna, zwykle zaleca on określony genetyczny test diagnostyczny, aby potwierdzić te mutacje.
Oto niektóre z chorób, które znajdziesz w naszym raporcie:
Łysienie plackowate |
Zespół Kabuki |
Tętniak wewnątrzczaszkowy |
Zespół Leigha |
Reumatoidalne zapalenie stawów |
Zespół Leoparda |
Przewlekłe zapalenie oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) |
Leukoencefalopatia z zanikającą istotą białą |
Dziedziczny rak piersi |
Bezzakrętowość |
Rak prostaty |
Zespół Loeysa-Dietza 2 |
Agresywny rak prostaty |
Zespół długiego QT |
Rak gruczołu krokowego o wczesnym występowaniu |
Choroba syropu klonowego |
Rak pęcherza |
Cukrzyca typu 2 MODY |
Nowotwory górnego odcinka przewodu pokarmowego |
Cukrzyca typu 3 MODY3 |
Rak podstawnokomórkowy skóry |
Zespół Meckela 3 |
Rak płaskonabłonkowy skóry |
Występuje również upośledzenie umysłowe z małogłowiem i niedorozwój móżdżku |
Kinetoza |
Leukodystrofia metachromatyczna |
Pierwotna marskość żółciowa |
Kwasica metylomalonowa z homocystynurią |
Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem |
Kwasica metyloamonowa cbIA |
Zaburzenia zachowania |
Kwasica metyloamonowa cbIB |
Cukrzycą typu 1 |
Niedobór mitochondrialnego kompleksu III typu 1 |
Cukrzyca typu 1 – choroba nerek |
Mukopolisacharydoza typu 6 |
Cukrzyca typu 2 |
Mukopolisacharydoza typu 7 |
Endometrioza |
Mukopolisacharydoza typu IIIA |
Nietolerancja glutenu |
Mukopolisacharydoza typu IIIB |
Choroba Alzheimera (późne występowanie) |
Mukopolisacharydoza typu 4 |
Choroba wieńcowa |
Wrodzona mięśniowa alfa-dystroglikanopatia z nieprawidłowościami mózgu i oka |
Choroba Parkinsona |
Miopatia miofibrylarna |
Stwardnienie rozsiane |
Miopatia centrojądrowa związana z chromosomem X |
Stwardnienie układowe |
Miopatia centrojądrowa |
Schizofrenia |
Miopatia nemalinowa 2 |
Glejak |
Cystynoza nefropatyczna |
Niedoczynność tarczycy |
Choroba Neimanna-Picka typu C1 |
Zawał mięśnia sercowego (wczesne występowanie) |
Choroba Neimanna-Picka typu A. |
Przewlekła białaczka limfocytowa |
Choroba Neimanna-Picka typu B |
Chłoniak Hodgkina |
Zespół Noonana |
Rozlany chłoniak dużych komórek B. |
Zespół Noonana z młodzieńczą białaczką szpikową lub bez niej |
Chłoniak grudkowy |
Zespół Noonana 4 |
Miastenia |
Otyłość spowodowana niedoborem receptora melanokortyny-4 |
Szpiczak mnogi |
Bielactwo oczno-skórne 1B |
Nerwiak zarodkowy: neuroblastoma |
Osteogeneza niedoskonała typ 3 |
Kostniakomięsak |
Trwała cukrzyca noworodków |
Łuszczyca |
Zespół Pitt-Hopkinsa |
Uczulenie alergiczne |
Obustronna czołowa drobnozakrętowość |
Guz zarodkowy jądra |
Autosomalne recesywne pierwotne małogłowie 5 |
Guz Wilmsa |
Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki |
Bielactwo |
Zespół Rubinsteina-Taybiego |
Niedobór dehydrogenazy 17-beta-hydroksysteroidowej III |
Zespół Sotosa |
Niedobór 3-metylokronotylo-CoA karboksylazy 2 |
Nadnaczyniowe zwężenie aorty |
Zespół Aarskoga-Scotta |
Choroba Taya-Sachsa |
Achromatopsja typu 2 |
Stwardnienie guzowate 1 |
Ostra białaczka szpikowa |
Stwardnienie guzowate 2 |
Adrenoleukodystrofia |
Albinizm oczny typu I |
Hipofosfatazja u dorosłych |
Tyrozynemia typu I. |
Zespół Allana-Herndona-Dudleya |
Zespół Ushera typ 1 |
Niedobór alfa1-antytrypsyny |
Zespół Ushera typ 1D |
Dziedziczna amyloidoza |
Zespół Ushera typ 1F |
Niedokrwistość hemolityczna z niedoboru G6PD |
Zespół Ushera typu 2A |
Zespół Angelmana |
Zespół Ushera typ 2C |
Niedobór antytrombiny III |
Zespół Ushera typu 2D |
Arytmogenna dysplazja prawej komory |
Zespół Ushera typu 3A |
Zespół uszno- kłykciowy |
Niedobór dehydrogenazy acylowej CoA o bardzo długim łańcuchu |
Krzywica hipofosfatemiczna związana z chromosomem X |
Zespół von-Hippla-Lindaua |
Zespół Bardeta-Biedla |
Zespół Weavera |
Dystrofia mięśniowa Duchenne’a / Beckera |
Choroba Wilsona |
Talasemia beta |
Agammaglobulinemia powiązana z chromosomem X. |
Zespół Blooma |
Prawastatyna |
Zespół Brugady |
Symwastatyna |
Zespół sercowo-twarzowo-skórny 3 |
Warfaryna |
Kardiomiopatia rozstrzeniowa 1S |
Meperydyna |
Przerostowa dziedziczna choroba serca |
Morfina |
Ceroidolipofuscynozy neuronalne 1 |
Pentazocyna |
Ceroidolipofuscynozy neuronalne 7 |
Amitryptylina |
Choroba Charcota-Marie-Tootha 4C |
Leki przeciwdepresyjne |
Dominująca chondrodysplazja punktowa związana z chromosomem X. |
Bupropion |
Przewlekła choroba ziarniniakowa powiązana z chromosomem X. |
Metotreksat |
Wrodzona hipoplazja nadnerczy powiązana z chromosomem X |
Winkrystyna |
Wrodzona ślepota nocna 1C |
Interferon alfa – 2b |
Zespół Cornelii de Lange |
Rybawiryna |
Zespół Costello |
Takrolimus |
Mukowiscydoza |
Sildenafil (Viagra) |
Choroba Danona |
Aspiryna |
Autosomalna głuchota recesywna 1A |
Poziomy adiponektyny |
Autosomalna recesywna głuchota 31 |
Uzależnienie od alkoholu |
Autosomalna recesywna głuchota 7 |
Poziomy androgenów u mężczyzn |
Autosomalna recesywna głuchota 9 |
Modyfikacja struktur serca |
Alfa – Mannozydoza |
Poziomy beta-2 mikroglobuliny |
Kardiomiopatia rozstrzeniowa 1A |
Poziomy bilirubiny |
Zespół Dubina Johnsona |
Poziomy gęstości kości |
Encefalopatia padaczkowa we wczesnym dzieciństwie |
Ilość białka C-reaktywnego i białych krwinek |
Padaczka miokloniczna Lafory |
Poziomy wapnia |
Rodzinna erytrocytoza 2 |
Poziomy siarczanu dehydroepiandrosteronu |
Choroba Fabry’ego |
Ilość eozynofili |
Dziedziczna polipowatość gruczolakowata |
Spirometria funkcji płuc |
Przerostowa dziedziczna choroba serca 2 |
Poziomy glikozylowanej hemoglobiny |
Dziedziczna gorączka śródziemnomorska |
Poziom glicerofosfolipidów |
Rak rdzeniasty tarczycy |
Tętno |
Niedokrwistość Fanconiego, grupa uzupełniająca 0 |
Poziomy homocysteiny |
Zespół nerczycowy typu 1 |
Poziomy IgE |
Choroba Gauchera typu 1 |
Poziomy transferazy glutamylowej gamma |
Zespół niedoboru GLUT1 |
Poziomy enzymów wątrobowych |
Kwas Glutarowy I |
Poziomy magnezu |
Kwas glutarowy II |
Wczesna menopauza |
Choroba spichrzeniowa glikogenu typu IA |
Ilość monocytów we krwi |
Choroba spichrzeniowa glikogenu typu II |
Liczba neutrofili |
Dziedziczna limfohistiocytoza hemofagocytarna 2 |
Poziomy fosfolipidów |
Zespół Hermansky’ego-Pudlaka 3 |
Poziomy fosforu |
Zespół limfadenopatii z rybią łuską |
Poziomy kwasów tłuszczowych w osoczu (omega 6) |
Hipohydrotyczna dysplazja ektodermalna powiązana z chromosomem X. |
Ilość płytek krwi |
Zespół Jervell i Lange-Nielsen |
Ilość hemoglobiny |
Zespół Jouberta 14 |
Puls w spoczynku. |
Zespół Jouberta 16 |
Poziomy albuminy w surowicy |
Zespół Jouberta 3 |
Całkowity poziom białka w surowicy |
Zespół Jouberta 5 |
Poziom hormonów płciowych |
Zespół Jouberta 7 |
Predyspozycje do palenia tytoniu |
Zespół Jouberta 8 |
Poziom hormonów tarczycy |
Zespół Jouberta 9 |
Poziomy kwasu moczowego |
Zespół Kabuki |
Poziomy uromoduliny w moczu |
Zespół Leigha |
Poziomy witaminy B związane z zawałem niedokrwiennym |
Zespół Leoparda |
Liczba białych krwinek |
Leukoencefalopatia z zanikającą istotą białą |
APC: nowotwór jelita grubego i trzustki |
Bezzakrętowość |
ATM: rak piersi |
Zespół Loeysa-Dietza 2 |
BARD1: rak piersi |
Zespół długiego QT |
BRCA1: nowotwór piersi i jajnika |
Choroba syropu klonowego |
BRCA2: nowotwór piersi i jajnika |
Cukrzyca typu 2 MODY |
BRIP1: rak piersi |
Cukrzyca typu 3 MODY3 |
CDH1: nowotwór piersi i żołądka |
Zespół Meckela 3 |
CDKN2A: rak trzustki |
Występuje również upośledzenie umysłowe z małogłowiem i niedorozwój móżdżku |
CHEK2: rak piersi i jelita grubego |
Leukodystrofia metachromatyczna |
MLH1: Zespół Lyncha |
Kwasica metylomalonowa z homocystynurią |
MSH2: Zespół Lyncha i rak jelita grubego |
Kwasica metyloamonowa cbIA |
MSH6: Zespół Lyncha i rak jelita grubego |
Kwasica metyloamonowa cbIB |
MUTYH: polipowatość związana z MYH i rak jelita grubego |
Niedobór mitochondrialnego kompleksu III typu 1 |
PALB2: rak piersi i trzustki |
Mukopolisacharydoza typu 6 |
PMS2: zespół Lyncha i rak jelita grubego |
Mukopolisacharydoza typu 7 |
PTEN: rak piersi, macicy i jelita grubego |
Mukopolisacharydoza typu IIIA |
RAD51C: rak jajnika |
Mukopolisacharydoza typu IIIB |
RAD51D: rak jajnika |
Mukopolisacharydoza typu 4 |
SDHB: rak żołądka |
Wrodzona mięśniowa alfa-dystroglikanopatia z nieprawidłowościami mózgu i oka |
SMAD4: zespół polipowatości młodzieńczej i rak jelita grubego |
Miopatia miofibrylarna |
TP53: zespół Li-Fraumeni, rak piersi i inne |
Miopatia centrojądrowa związana z chromosomem X |
VHL: choroba Von Hippel-Lindau |
Miopatia centrojądrowa |
RET: rak tarczycy |
Miopatia nemalinowa 2 |
Fluorouracyl, kapecytabina, analogi pirymidyny |
Cystynoza nefropatyczna |
Prawastatyna |
Choroba Neimanna-Picka typu C1 |
Symwastatyna |
Choroba Neimanna-Picka typu A. |
Warfaryna |
Choroba Neimanna-Picka typu B |
Meperydyna |
Zespół Noonana |
Morfina |
Zespół Noonana z młodzieńczą białaczką szpikową lub bez niej |
Pentazocyna |
Zespół Noonana 4 |
Amitryptylina |
Otyłość spowodowana niedoborem receptora melanokortyny-4 |
Leki przeciwdepresyjne |
Bielactwo oczno-skórne 1B |
Bupropion |
Osteogeneza niedoskonała typ 3 |
Metotreksat |
Trwała cukrzyca noworodków |
Winkrystyna |
Zespół Pitt-Hopkinsa |
Interferon alfa – 2b |
Obustronna czołowa drobnozakrętowość |
Rybawiryna |
Autosomalne recesywne pierwotne małogłowie 5 |
Takrolimus |
Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki |
Viagra (Sildenfail) |
Zespół Rubinsteina-Taybiego |
Aspiryna |
Zespół Sotosa |
Fluorouracyl, kapecytabina, analogi pirymidyny |
Nadnaczyniowe zwężenie aorty |
Alfentanil |
Choroba Taya-Sachsa |
Buprenorfina |
Stwardnienie guzowate 1 |
Fentanyl |
Stwardnienie guzowate 2 |
Naltrekson |
Albinizm oczny typu I |
Tramadol |
Tyrozynemia typu I. |
Fenprocumon |
Zespół Ushera typ 1 |
Citalopram |
Zespół Ushera typ 1D |
Klomipramina |
Zespół Ushera typ 1F |
Escitalopram |
Zespół Ushera typu 2A |
Karbamazepina |
Zespół Ushera typ 2C |
Hydrochlorotiazyd |
Zespół Ushera typu 2D |
Arypiprazol |
Zespół Ushera typu 3A |
Klozapina |
Niedobór dehydrogenazy acylowej CoA o bardzo długim łańcuchu |
Haloperidol |
Zespół von-Hippla-Lindaua |
Olanzapina |
Zespół Weavera |
Paliperydon |
Choroba Wilsona |
Rysperydon |
Agammaglobulinemia powiązana z chromosomem X. |
Ziprasidon |
Prawastatyna |
Amisulpryd |
Symwastatyna |
Kwetiapina |
Warfaryna |
Cisplatyna |
Meperydyna |
Irinotekan |
Morfina |
Merkaptopuryna |
Pentazocyna |
Tamoksyfen |

Masz już inny test genetyczny?
Jeśli wykonałeś już test genetyczny w innej firmie, możemy wykorzystać Twoje surowe dane do stworzenia raportu 24Genetics, bez konieczności wysyłania kolejnej próbki Twojego DNA. Wystarczy kupić test w naszym sklepie, a my zajmiemy się wszystkim.
Najczęściej zadawane pytania
JAK MOGĘ PRZEPROWADZIĆ TO BADANIE DNA?
To naprawdę proste. Otrzymasz zestaw DNA, w którym umieścisz niewielką ilość swojej śliny. Pod tym linkiem możesz obejrzeć film przed użyciem zestawu. Przygotuj próbkę zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami, następnie odeślij ją do nas. W specjalistycznym laboratorium wyodrębnimy DNA z przesłanej nam śliny. Następnie przeprowadzimy proces, w którym odczytamy to, co jest zapisane w około 700 000 markerach w Twoim DNA. Zastosujemy nasze algorytmy, wykorzystujące najnowsze badania genetyczne, do kompleksowej analizy komputerowej, czego efektem będzie raport, który oddamy w Twoje ręce.
CO SKŁADA SIĘ NA TEST GENETYCZNY 24GENETICS?
Jest to bardzo proste. W przypadku analizy DNA wyślemy do domu zestaw do badań. Możesz w nim umieścić nieco swojej śliny, postępując zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami. Po otrzymaniu zestawu, wyodrębnimy DNA z Twoich komórek. Na zaawansowanych technologicznie sekwencerach odczytamy 700 000 markerów genetycznych lub polimorfizmów. Następnie, zastrzeżone przez nas algorytmy przeanalizują Twoje DNA. Na koniec, stosując najbardziej odpowiednią wiedzę naukową, wygenerowane zostaną raporty, które zamówiłeś.
CZY MOGĘ NA WŁASNĄ RĘKĘ WPROWADZIĆ DRASTYCZNE ZMIANY W MOJEJ OPIECE ZDROWOTNEJ, UWZGLĘDNIAJĄCE WYNIKI TEGO TESTU?
Nasze raporty dostarczają danych o predyspozycjach genetycznych Twojego organizmu. Jednak istnieje wiele innych czynników zewnętrznych, środowiskowych czy nawyków, które mają wpływ na Twój organizm. Dlatego też uznajemy nasze raporty za profilaktyczne, a nie diagnostyczne. Zalecamy, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, które mogą wynikać z Twojego raportu genetycznego, zawsze konsultować się z lekarzem specjalistą. Dlatego odpowiedź brzmi: nie. Nie należy wprowadzać istotnych zmian bez ich zatwierdzenia przez specjalistę.
CZY TEN TEST JEST DOSTĘPNY W MOIM KRAJU?
Nasze zestawy DNA wysyłamy bezpłatnie do każdego kraju na świecie. Możesz wybrać wysyłkę zwrotną pocztą (musisz odesłać ją do nas) lub ekspresową (co może wiązać się z dodatkowym kosztem w zależności od produktu i kraju). Posiadamy wiele centrów logistycznych na całym świecie, dzięki czemu wyślemy Twoje zamówienie z najbliższej możliwej lokalizacji. W USA, Hiszpani czy Francji wysyłka zwrotna jest zawsze darmowa. Ponadto, niektóre z naszych pakietów wysyłamy bezpłatną przesyłką ekspresową na cały świat.
CZY WSZYSTKIE TESTY GENETYCZNE SĄ TEJ SAMEJ JAKOŚCI?
Nasz test genetyczny jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronny i najwyższej jakości na rynku.
Z jednej strony wynika to z jakości technologii stosowanej w sekwencjonowaniu DNA. Od zestawu do próbki śliny po sekwencery. 24Genetics stosuje najlepszą w Europie technologię sekwencjonowania firmy Illumina. Dzięki temu każdy z komponentów, wykorzystywanych w naszych usługach, jest najwyższej jakości dostępnej na rynku.
Z drugiej strony, decyduje o tym jakość i ilość informacji, które prezentujemy w naszych raportach. Przykładowo, 24Genetics to jedyna firma, która oferuje 7 różnych raportów jako wynik testu genetycznego. Są to następujące raporty: Pochodzenie, Nutrigenetyka, Zdrowie, Farmakogenetyka, Talent i Osobowość, Pielęgnacja skóry i Sport. Każdy z nich jest wzorem w branży pod względem jakości i ilości dostarczanych informacji. Przykładowo, jako jedyni jesteśmy w stanie pokazać dane biometryczne, choroby złożone i zastosować różne algorytmy w zależności od płci i pochodzenia etnicznego naszych klientów.
Podsumowując, nasze testy genetyczne wyprzedzają o dwa lata inne testy genetyczne dostępne na rynku. Dzięki temu nasze testy genetyczne mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
CZY WSZYSTKO ZALEŻY OD MOICH GENÓW?
Nie. Organizm reaguje na cały szereg czynników warunkujących. Nasze geny są z całą pewnością ważnym parametrem. Jednak styl życia, taki jak ruch i dieta, a także wiele innych okoliczności wpływa na nasz organizm. Bez wątpienia dobra znajomość siebie pomaga traktować swój organizm w najbardziej odpowiedni sposób. I to właśnie można zyskać dzięki genetyce: więcej wiedzy dla Ciebie i dla specjalistów, którzy dbają o Twoje zdrowie.
DLACZEGO TEN TEST GENETYCZNY ZAPOBIEGANIA CHOROBOM JEST LEPSZY OD INNYCH?
Testy genetyczne 24Genetics uznaje się za najlepsze w swojej kategorii ze względu na ilość i jakość informacji. Wystarczy, że porównasz liczbę sekcji naszego testu z jakimkolwiek innym na rynku, a przekonasz się, że dostarczamy znacznie więcej danych. I nie tylko o chorobach, ale także o predyspozycjach biometrycznych, biomarkerach, farmakogenetyce oraz wiele innych informacji, danych istotnych dla Twojej opieki zdrowotnej, których nie znajdziesz w innych, dostępnych na rynku testach genetycznych. Ponadto, nasze algorytmy wyprzedzają resztę o dwa lata, ponieważ stosujemy więcej naukowo potwierdzonych badań niż nasza konkurencja, i stosujemy je w sposób bardziej inteligentny. Przykładowo, nasz algorytm wybiera, które badania są dla Ciebie odpowiednie, w zależności od Twojej płci, i tylko wtedy, gdy badanie zostało zatwierdzone w populacji podobnej do Twojej (azjatyckiej, europejskiej itp.). A jeśli istnieje kilka skonsolidowanych badań dotyczących tej samej patologii, nasz algorytm jest w stanie połączyć je i przekazać Ci najbardziej kompletne i wartościowe spersonalizowane informacje genetyczne dla Twoich lekarzy. Jeśli chcesz poznać wszystkie powody, dla których nasze testy genetyczne są uznawane za najlepsze na rynku, kliknij tutaj.
NA CZYM OPARTY JEST TEN TEST?
Test oparty jest na tysiącach badań genetycznych uznanych i akceptowanych na całym świecie przez społeczność naukową. Gdy istnieje pewien poziom konsensusu, badania naukowe są upubliczniane w określonych bazach danych przez instytucje i organizacje naukowe. Nasze raporty genetyczne powstają dzięki zastosowaniu tych badań do danych genetycznych każdego klienta. Odbywa się to za pomocą złożonego algorytmu opracowanego przez 24Genetics.
CO OTRZYMAM WYKONUJĄC TEST ZDROWIA?
Wyślemy Ci szczegółowy i spersonalizowany raport na adres e-mail podany podczas rejestracji Twojego zestawu DNA. Oprócz tego, na życzenie, możemy w każdej chwili, nie tylko w momencie składania zamówienia, przesłać Ci elektroniczny plik danych surowych, który zawiera Twoją mapę genetyczną.
CO ZROBIĆ, ABY MÓJ RAPORT BYŁ AKTUALNY?
Kiedy opracowujemy nową cechę, która ma zostać włączona do jednego z raportów, przed jej upublicznieniem przeprowadzamy szereg testów. W odpowiednim czasie poinformujemy Cię o tym poprzez nasze kanały komunikacyjne.
KTO MOŻE WYKONAĆ TEN TEST?
Nasz test genetyczny może wykonać każda osoba, bez względu na wiek. Jeśli jednak test ma być przeprowadzony na niemowlęciu lub osobie starszej, możesz to określić składając zamówienie. Wyślemy Ci specjalny zestaw, który ułatwia pobranie próbki śliny. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna.
CZY TEN TEST NADAJE SIĘ DO UŻYTKU KLINICZNEGO LUB DIAGNOSTYCZNEGO?
Nie, ten test nie nadaje się do użytku klinicznego lub diagnostycznego. Jednakże, jeśli Twój lekarz uzna, że mutacja ujawniona w naszym raporcie jest istotna dla Twojego zdrowia, może przepisać ważny klinicznie test w celu potwierdzenia danej patologii. Testy 24Genetics mają charakter profilaktyczny, a ich główny cel to zwrócenie uwagi na problemy genetyczne, które zazwyczaj są pomijane.
JEŚLI Z MOJEGO RAPORTU WYNIKA, ŻE MAM WYSOKIE GENETYCZNE PREDYSPOZYCJE DO ZACHOROWANIA NA OKREŚLONĄ CHOROBĘ, CZY OZNACZA TO, ŻE KIEDYŚ NA NIĄ ZACHORUJĘ?
Ludzie, to nasza genetyka i nasze doświadczenia.
Oprócz genów, na rozwój choroby wpływa wiele innych czynników środowiskowych i wewnętrznych. Można więc być genetycznie podatnym na patologię i nie rozwinąć jej z powodu czynników środowiskowych, nawyków zdrowotnych, stylu życia… Można też nie mieć predyspozycji i w pewnym momencie życia zachorować na określoną chorobę, np. raka piersi.
Ponadto, w zależności od patologii, genetyka może w większym lub mniejszym stopniu wpływać na wystąpienie lub rozwój choroby.
Dzięki wiedzy o naszej genetyce pracownicy służby zdrowia są w stanie wykonywać swoją pracę z dużo większą ilością informacji. Umożliwia ona również opracowanie planów profilaktycznych, które mogą przynieść korzyści.
JEŚLI W PRZYPADKU DANEJ CHOROBY RAPORT STWIERDZA, ŻE NIE JESTEM NA NIĄ PODATNY, CZY NALEŻY ROZUMIEĆ, ŻE NIE JESTEM ZAGROŻONY?
Większość chorób nie zależy wyłącznie od naszych genów. Zależą one również od niezliczonych czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą je wywołać. Ponadto, w naszym teście znajdziesz częściowe informacje o swoim genomie. Nie sekwencjonujemy całego genomu, a jedynie jego część. Możliwe jest, że analizujemy tylko pewien odsetek genów, które mogą być zaangażowane w daną patologię. Nie wyklucza to możliwości, że możesz być nosicielem innych mutacji związanych z tą patologią w innych regionach genów, których nie analizujemy lub które nie są obecnie znane.
Istnieją testy genetyczne do użytku klinicznego lub diagnostycznego, które analizują wszystkie geny zaangażowane w daną patologię lub chorobę i które w razie potrzeby mogą być przepisane przez służby medyczne. I oczywiście, zawsze należy uwzględniać wiele czynników środowiskowych. Mogą one również w dużym stopniu wpływać na możliwość rozwoju chorób.
Nasze testy nie nadają się do użytku klinicznego lub diagnostycznego. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze zalecamy konsultację z lekarzem, aby mógł on przepisać odpowiednie kliniczne testy genetyczne.
MIAŁEM PRZESZCZEP SZPIKU KOSTNEGO; CZY MOŻE TO WPŁYNĄĆ NA WYNIKI MOJEGO TESTU?
Wyniki testów genetycznych mogą się zmienić, dlatego nie zalecamy ich wykonywania.
CZY MOJE GENETYCZNE PREDYSPOZYCJE DO PEWNYCH PATOLOGII OZNACZAJĄ, ŻE CZŁONKOWIE MOJEJ RODZINY RÓWNIEŻ JE MAJĄ?
Genetyka każdej osoby jest unikalna. Dlatego zawsze zalecamy, aby decyzje dotyczące zdrowia skonsultować z odpowiednim ośrodkiem klinicznym. Jednak w genetyce, wiele z wyrażonych wzorców często związanych jest ze wzorcami, które występują u bliskich krewnych. Można więc oczekiwać, że raporty będą dość podobne. Należy jednak pamiętać, że wiele czynników zewnętrznych również ma wpływ na to, czy choroba się rozwinie, czy nie. Dlatego prawdopodobieństwo zachorowania na daną chorobę będzie się różnić wśród krewnych o różnym stylu życia, nawykach zdrowotnych, miejscu zamieszkania itd.
JEŚLI MOŻESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O PRZYKŁADOWYCH TESTACH, NA KTÓRYCH OPIERA SIĘ NASZA ANALIZA DNA.
Testy genetyczne 24Genetics oparte są na tysiącach badań genetycznych zatwierdzonych przez międzynarodową społeczność naukową. Nasz system wybiera badania, które są odpowiednie dla Ciebie (w zależności od płci i pochodzenia etnicznego). Jeśli jest ich więcej niż jedno, nasz algorytm łączy je, aby dostarczyć Ci informacji najbardziej pomocnych dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Oto kilka przykładowych badań genetycznych, z których korzystamy:
- Ahmed S et al; Newly discovered breast cancer susceptibility loci on 3p24 and 17q23; Nat Genet; 2009 May;41(5):585-90.
- Cox A et al; A common coding variant in CASP8 disassociated with breast cancer risk; Nat Genet; 2007 Mar;39(3):352-8.
- Dickson C et al; Tyrosine kinase signalling in breast cancer: fibroblast growth factors and their receptors; Breast Cancer Res; 2000;2(3):191-6.
- Easton DF et al; Genome-wide association study identifies novel breast cancer susceptibility loci; Nature; 2007 Jun28;447(7148):1087-93.
- Hunter DJ et al; A genome-wide association study identifies alleles in FGFR2 associated with risk of sporadic postmenopausal breast cancer; Nat Genet; 2007 Jul;39(7):870-4.
- Chang YK et al; Association of BANK1 and TNFSF4 with systemic lupus erythematosus in Hong Kong Chinese; Genes Immun.; 2009; 10(5):414-20.