Test Nutrigenetyczny DNA

Nasz test nutrigenetyczny DNA dostarczy Ci cennych informacji na temat Twojej diety i samopoczucia.
WIĘCEJ INFORMACJI

Pochodzenie

Zdrowie
Żywienie

Farma

Sport

Skórę
Talent

All in One

Mikrobiote

SPRZEDAŻ!

All in One + Ancestrum WOLNY

299,00

299,00

genetic nurition
CAJA PRODUCTO 24GENETICS NUTRIGENETICA

Często widzimy, że ktoś traci na wadze stosując określoną dietę, podczas gdy ktoś inny nie osiąga tego samego efektu. Przyczyny tych różnic tkwią w naszych genach.

Zoptymalizuj swoją dietę dzięki naszemu testowi diety nutrigenetycznej DNA.

Niezależnie od tego, czy chcesz odżywiać się jak najbardziej zdrowo czy może chcesz zrzucić zbędne kilogramy, wykonanie tego genetycznego testu predyspozycji żywieniowych jest najlepszym sposobem, aby zacząć. Dzięki niemu nauczysz się podstawowych rzeczy. Na przykład, których składników odżywczych powinieneś spożywać więcej, ponieważ masz genetyczną skłonność do przyswajania ich mniej efektywnie niż inni ludzie. Istnieją niewielkie warianty genetyczne, które powodują, że słabo metabolizujesz niektóre witaminy i minerały. Dlatego Twój organizm może potrzebować ich więcej. Niektóre z tych składników odżywczych możemy wykryć w twoich genach.

To samo dotyczy wielu innych składników odżywczych, ponieważ możesz różnie reagować na pewne rodzaje tłuszczów lub węglowodanów, itd. Ponadto, dzięki analizie genetycznej, możesz dowiedzieć się więcej o sobie, np. dlaczego kofeina działa na Ciebie inaczej lub dlaczego bardziej lubisz słodycze.

Pobierz nasz przykładowy raport nutrigenetyczny.
Raporty są dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim, hiszpańskim i serbski.

summary
prueba de informe nutrigenetica

Czy nutrigenetyka i nutrigenomika to samo?

Są to dwa pojęcia często używane jako synonimy w dyskusji na temat wspólnego badania żywności z genomiką i innymi naukami omicznymi oraz ich wpływu na różne fenotypy zdrowotne i chorobowe.

Nutrigenetyka bada różne reakcje na dietę w zależności od genotypu (rodzaju genu) każdej osoby. Z kolei nutrigenomika bada mechanizmy molekularne, które wyjaśniają różne odpowiedzi fenotypowe na dietę w zależności od konkretnego genotypu każdej osoby. Innymi słowy, analizuje, jakie składniki odżywcze wpływają na ekspresję genów.

Czym jest omika?

„Omika” to neologizm używany w biologii molekularnej jako przyrostek odnoszący się do badania całości czegoś. Dlatego też, w bardziej ogólny sposób, możemy powiedzieć, że nutrigenomika analizuje związek pomiędzy żywnością a genetyką w bardziej kompleksowy sposób.

Obie dyscypliny są dziedzinami tzw. genomiki żywieniowej. Obie są częścią połączenia omiki z naukami o żywności i żywieniu.

Od dziesiątek lat badania nutrigenetyczne i nutrigenomiczne dostarczają ogromnej ilości informacji, dzięki którym zbliżamy się do tego, co możemy nazwać precyzyjnym odżywianiem. Zasadniczo polega ono na uwzględnieniu specyfiki każdej osoby, aby stworzyć jak najzdrowszą dietę. Podobnie, odżywianie może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu patologii: im bardziej zindywidualizowana dieta i nawyki żywieniowe, tym większy wkład w poprawę lub powrót do zdrowia.

Istnieje niezliczona ilość produktów spożywczych i rodzajów diet, które obie dyscypliny przebadały, wśród których dieta śródziemnomorska jest jedną z najbardziej godnych uwagi. Chociaż ten rodzaj diety został zdefiniowany i skatalogowany na różne sposoby, badania wykazały, że może ona oddziaływać na genom i zmniejszać ryzyko wystąpienia pewnych patologii u określonych typów ludzi.

Co zawiera test nutrigenetyczny 24Genetics?

W tym zakresie test nutrigenetyczny 24Genetics obejmuje predyspozycje genetyczne do skuteczności diety śródziemnomorskiej, diety niskotłuszczowej i diety niskowęglowodanowej.

Ponadto, indywidualna genetyka nie wiąże się tylko ze zdrowiem. Jest również związana z takimi aspektami jak percepcja smaku, jedzenie emocjonalne, skłonność do podjadania, uczucie sytości itd... Wszystkie te aspekty są również zawarte w żywieniowym teście genetycznym 24Genetics.

Nutrigenetyka: spersonalizowana dieta zgodna z Twoimi genami

Każdy człowiek jest inny, zarówno w tym, co widzimy, jak i w tym, czego nie widzimy. Wiele z odpowiedzi znajduje się w naszych genach, a nutrigenetyka jest nauką, która bada te różnice. Zapewne niejednokrotnie zauważyliśmy, że jedzenie nie jest odczuwane przez nas wszystkich tak samo, ani że nie ma ono takiego samego wpływu na nasz organizm. Widzimy na przykład, że ktoś inny traci na wadze, gdy my jemy praktycznie to samo. Albo wykonujemy taką samą ilość i rodzaj ćwiczeń, a nie możemy schudnąć. Na wskaźnik masy ciała wpływa wiele czynników, ale wydaje się oczywiste, że istnieją genetyczne predyspozycje do otyłości. Klucz tkwi w różnicach genetycznych, dlatego też coraz więcej osób wykonuje analizę dietetyczną DNA.

Można uznać dietę za czynnik środowiskowy, który wpływa na stan odżywienia jednostki. Znajduje to odzwierciedlenie w możliwości zachorowania na różne choroby. Obecnie, żywienie i genetyka łączą siły i są zintegrowane w jeden obszar badań: genetykę żywieniową.

Zatem – jeśli zależy Ci na utracie wagi, Twoje informacje genetyczne mogą Ci bardzo pomóc. Możesz poznać swoje predyspozycje co do tego, jaka dieta odchudzająca będzie najskuteczniejsza. Niektóre geny mogą wykazywać pewne skłonności do przybierania na wadze, odczuwania sytości i łaknienia jedzeniaDzięki testowi nutrigenetycznemu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy masz predyspozycje do łatwiejszego odchudzania i zobaczyć, co Twoje geny mówią o tym, co może być najskuteczniejszym sposobem na utratę wagi i lepsze samopoczucie niż kiedykolwiek.

Dowiedz się więcej…

Nasz raport nutrigenetyczny zawiera następujące części:

Zdrowsza dieta

Na podstawie swojego kodu genetycznego możesz poznać swoje genetyczne predyspozycje do określonych pokarmów i dowiedzieć się, jakie rodzaje diety są dla Ciebie najlepsze.

Witaminy i minerały

Analizujemy geny, które wpływają na różne witaminy i minerały, a także na metabolizm, dzięki czemu dowiesz się, których pokarmów powinieneś spożywać więcej, a których mniej.

Metabolizm

Poznaj swoje predyspozycje do poziomu cholesterolu lub trójglicerydów. Zrozum, dlaczego Twój organizm może reagować inaczej na niektóre z głównych wyzwalaczy metabolizmu.

Twoje zmysły

Niektóre geny dadzą nam interesujące spostrzeżenia, takie jak możliwa zdolność do intensywniejszego odczuwania pewnych smaków lub skłonność do podjadania lub jedzenia słodyczy. Przyjrzymy się również genom, które mogą wpływać na działanie kofeiny i nie tylko.

Twoja waga i Ty

Przyjrzymy się genom, które wpływają na skuteczność diet kontrolujących wagę. Niektóre geny wpływają na skłonność do tycia, trudności w zaspokajaniu i chęć podjadania. Najskuteczniejsza dieta nie jest taka sama dla każdego, a odpowiedź może leżeć w naszych genach.

raw

Zlecałeś już wcześniej testy genetyczne?

Jeśli wykonałeś już jeden z naszych testów genetycznych lub test z 23andme, Ancestry.com lub innej firmy, możemy użyć Twoich surowych danych do stworzenia raportu Nutrigenetycznego 24Genetics, czego inne firmy nie są w stanie zrobić.

Najczęściej zadawane pytania

JAK PRZEPROWADZA SIĘ NUTRIGENETYCZNE TESTY GENETYCZNE?

Badania nad dietą genetyczną są o wiele prostsze niż się wydaje. Najpierw otrzymasz zestaw DNA, w którym umieścisz próbkę swojej śliny. Obejrzyj szczegółowe instrukcje w prostym filmie wideo, klikając tutaj. Następnie wystarczy odesłać próbkę do nas. Wówczas nasze laboratorium wykona sekwencjonowanie. Jest to proces wyodrębniania danych genetycznych zawartych w próbce DNA. Na koniec, zastosujemy do Twoich informacji genetycznych algorytm opracowany przez 24Genetics, aby uzyskać szczegółowy raport, który do Ciebie wyślemy.

CZY MOGĘ WYKONAĆ TEN BADANIE DNA POD KĄTEM DIETY W MOIM KRAJU?

Naturalnie. Możemy wysłać zestaw DNA do Twojego miejsca zamieszkania lub pracy. Nie ma znaczenia, gdzie na świecie mieszkasz. Ponieważ posiadamy wiele centrów logistycznych na całym świecie, Twoje zamówienie wyślemy z najbliższej możliwej lokalizacji. W ten sposób będziemy działać szybko, efektywnie i w sposób możliwie najbardziej zrównoważony.

CZY W OPARCIU O WYNIKI MOICH BADAŃ POWINIENEM SAMODZIELNIE WPROWADZIĆ JAKIEŚ WIĘKSZE ZMIANY W MOJEJ DIECIE?

Nie powinieneś wprowadzać znaczących zmian w swoim leczeniu bez potwierdzenia dietetyka, eksperta genetyka lub lekarza, który będzie miał dostęp do znacznie szerszej historii Twojego zdrowia. Nasze testy analizują niektóre z markerów genetycznych w organizmie, ale nie wszystkie. Dlatego też dostarczają one raczej wyników informacyjnych niż diagnostycznych. Testy genetyczne w ramach odchudzania dostarczają cennych danych na temat predyspozycji genetycznych, ale istnieje wiele innych czynników, które mają wpływ na dietę i samopoczucie. Dlatego zalecamy, aby zawsze konsultować się ze specjalistami w dziedzinie żywienia, zdrowia lub genetyki.

CZY MOJE GENY SĄ JEDYNĄ WAŻNĄ RZECZĄ?

Nasze geny w dużej mierze określają to, jacy jesteśmy, ale my i nasze środowisko również w dużym stopniu moduluje te genetyczne predyspozycje. Na nasz organizm wpływa na przykład styl życia, sport, dieta i wiele innych okoliczności. Dlatego związane z nimi geny są istotne, ale swój wpływ na zdrowie, samopoczucie i ogólnie życie dzielą z wieloma innymi czynnikami.

CZY WSZYSTKIE TESTY NUTRIGENETYCZNE SĄ TEJ SAMEJ JAKOŚCI?

Niewiele jest firm biotechnologicznych zdolnych do prowadzenia tych kompleksowych badań. W efekcie wiele z nich daje bardzo ubogie wnioski dotyczące ilości wyników. Nasz test opiera się na najnowocześniejszej analizie genetycznej. W tym – analizie około 700 000 markerów genetycznych.

DLACZEGO POWINIENEŚ KUPIĆ TEN TEST FARMAKOGENETYCZNY, A NIE JAKIKOLWIEK INNY DOSTĘPNY NA RYNKU?

Głównym powodem jest to, że jesteśmy w stanie zaoferować Ci bardziej istotne informacje (wystarczy porównać nasz test z testami konkurencyjnymi) i o wyższej jakości. Ale powodów jest o wiele więcej; możesz je sprawdzić klikając tutaj.

NA CZYM OPARTY JEST TEN TEST?

Test oparty jest na tysiącach badań genetycznych uznanych i akceptowanych na całym świecie przez społeczność naukową. Gdy istnieje pewien poziom konsensusu, badania naukowe są upubliczniane w określonych bazach danych przez instytucje i organizacje naukowe. Nasze raporty genetyczne powstają dzięki zastosowaniu tych badań do danych genetycznych każdego klienta. Odbywa się to za pomocą złożonego algorytmu opracowanego przez 24Genetics.

.

CO DOKŁADNIE OTRZYMAM PO WYKONANIU TEGO TESTU?

Wyślemy Ci kompletny i spersonalizowany raport na adres e-mail, na który zarejestrowałeś swój zestaw. Ponadto w każdej chwili możesz poprosić o swój plik z surowymi danymi, który wyślemy do Ciebie pocztą elektroniczną (plik danych surowych jest plikiem elektronicznym zawierającym Twoją mapę genetyczną)

CO ZROBIĆ, ABY MÓJ RAPORT BYŁ AKTUALNY?

Kiedy opracowujemy nową cechę, która ma zostać włączona do jednego z któregoś raportów, przed jej upublicznieniem przeprowadzamy szereg testów. Jednak dla Twojej wygody, kiedy to nastąpi, skontaktujemy się z Tobą, aby Cię o tym powiadomić.

CZY KAŻDY MOŻE WYKONAĆ TEST GENETYCZNY?

Nasz test genetyczny może wykonać każda osoba, bez względu na wiek. Jeśli test ma być przeprowadzony na niemowlęciu lub osobie starszej, wyślemy Ci specjalny zestaw ułatwiający pobranie próbki śliny. Wystarczy nas o tym poinformować przy składaniu zamówienia.

CZY TEST NUTRIGENETYCZNY JEST TYM SAMYM CO TEST NA NIETOLERANCJĘ POKARMOWĄ?

Nie. Test genetyczny nie ma nic wspólnego z testem na nietolerancję pokarmową. Nie jest również tym samym, co test na alergię pokarmową. Te testy się różnią i dostarczają różnych informacji. Testy genetyczne są nieskończenie bardziej kompleksowe i kosztowne niż testy wymienione powyżej, a informacji genetycznych, których dostarczają, nie można uzyskać w żaden inny sposób.

ILE KALORII POWINIENEM SPOŻYWAĆ?

Test genetyczny nie dostarcza tego typu informacji, ponieważ zależy to od wielu innych czynników zewnętrznych, nawyków, diety… (czynniki środowiskowe). Na przykład, bez względu na swoje uwarunkowania genetyczne, możesz prowadzić siedzący tryb życia lub przeciwnie – być osobą o dużej aktywności fizycznej. Jak możesz sobie wyobrazić, zapotrzebowanie na kalorie będzie bardzo różne w obu przypadkach. Zależy to również od Twoich celów żywieniowych: od tego, czy chcesz schudnąć czy przytyć. Dlatego najlepszym sposobem wykorzystania swojego testu nutrigenetycznego będzie pokazanie go dietetykowi lub dostawcy żywności. To pozwoli im opracować dla Ciebie spersonalizowane wytyczne, które będziesz mógł uwzględnić w swojej diecie zgodnie ze swoimi celami.

JAKĄ DIETĘ POWINIENEM STOSOWAĆ?

24Genetics nie udziela porad w zakresie nawyków żywieniowych. Nasz raport nutrigenetyczny zawiera informacje o Twoich skłonnościach. Ale to profesjonalny dietetyk powinien doradzić Ci najodpowiedniejszą dla Ciebie dietę. Biorąc pod uwagę, oprócz informacji genetycznych podanych w naszym raporcie, Twój styl życia, upodobania, nawyki sportowe, itd. Dlatego zalecamy pokazanie otrzymanej analizy specjaliście w celu opracowania spersonalizowanej diety.

JAKIE POKARMY MOGĘ JEŚĆ?

Test 24Genetics nie dostarcza informacji na temat konkretnych nietolerancji pokarmowych. Dlatego też, jeśli podejrzewasz u siebie określoną nietolerancję lub alergię, zalecamy konsultację z pracownikiem służby zdrowia.

CZY TEN TEST POZWOLI MI ZDIAGNOZOWAĆ JAKIEKOLWIEK ZMIANY ŻYWIENIOWE?

Test nutrigenetyczny 24Genetics nie nadaje się do użytku klinicznego lub diagnostycznego. Jednakże, jeśli Twój lekarz zauważy w naszych raportach jakąś istotną patologię, przepisze drugie badanie o ważności klinicznej, aby potwierdzić patologię.

CZYM JEST NUTRIGENETYKA?

Jest to dziedzina zajmująca się analizą wariantów genetycznych, które przechowujesz w swoim DNA i które bezpośrednio wpływają na sposób, w jaki metabolizujesz różne molekuły. A także sposób, w jaki różne diety działają na Ciebie. Najlepszym sposobem na odżywianie i poprawę jakości życia jest poznanie swoich genetycznych skłonności do cholesterolu, trójglicerydów, nadwagi itp. Dane takie jak przyswajanie witamin B12 czy E to również elementy, które pojawią się w Twoim raporcie. Aby uzyskać więcej szczegółów, sprawdź przykładowy raport dostępny na tej stronie naszej witryny internetowej.

CZY NUTRIGENETYKA TO MODA, CZY TEŻ MA SOLIDNE WSPARCIE NAUKOWE?

Jest to dziedzina wiedzy badana od kilkudziesięciu lat. Genetyka oddziałuje na naszą dietę, dlatego analiza naszego ludzkiego genomu ma fundamentalne znaczenie. I faktycznie setki badań naukowych to potwierdzają. Badania te są dokładnie weryfikowane w 24Genetics pod kątem ścisłych kryteriów jakości naukowej, aby wybrać te najbardziej istotne z naukowego punktu widzenia. Ponadto, zatrudniany przez nas multidyscyplinarny zespół naukowy stale aktualizuje nasz raport, włączając nowe, istotne badania, dzięki którym jesteśmy w stanie jak najbardziej wykorzystać Twoje DNA.

DLACZEGO W MOIM RAPORCIE NAPISANO, ŻE MAM NIEDOBÓR ŻELAZA, SKORO MÓJ POZIOM ŻELAZA WE KRWI JEST PRAWIDŁOWY?

Powód jest dość prosty: genetyka to nie wszystko. Jest to ważny czynnik, który należy uwzględnić, ale nie jest to jedyny wyznacznik. W tym konkretnym przykładzie, jeśli stosujesz dietę bogatą w żelazo, wyniki badania krwi mogą być prawidłowe, ponieważ genetyczna predyspozycja do niedoboru żelaza jest prawdopodobnie kompensowana przez dietę.

Logo 24g business partners

 

Zajmujesz się dietetyką i chcesz zaoferować swoim klientom więcej korzyści? Czy chciałbyś polecać lub promować nasz test nutrigenetyczny?

Odwiedź stronę naszego partnera i znajdź spośród naszych propozycji to, co Ci będzie odpowiadać.

  0
  Wózek
  Twój koszyk jest pusty
   Calculate Shipping
   Apply Coupon