Logo 24G

Sportowe badanie genetyczne

Aby dostać się na szczyt, nie wystarczy ciężko trenować. Trenuj mądrze. Poznaj swoje możliwości sportowe dzięki sportowemu badaniu genetycznemu.
więcej informacji

Wszystko w jednym pakiecie

269 €

genetyczny-test-sportowy
pudełko na produkty sportowe

Poznanie siebie to najlepszy punkt wyjścia. Nasze badanie genetyczne dla sportu jest najbardziej kompletne na obecnym rynku. Dostarczy Ci kluczowych danych do zaplanowania programu treningowego w najmądrzejszy sposób. Pomaganie w osiąganiu celów i unikanie kontuzji.

 

Odkryj swoje możliwości genetyczne dzięki sportowemu badaniu genetycznemu!

Profil sportowy

Dzięki temu badaniu genetycznemu przeanalizujemy Twoje geny i predyspozycje do uprawiania sportów wytrzymałościowych przeciwko materiałom wybuchowym. Zbadamy wydolność tlenową (VO2max) wpisaną w Twoje geny. Oraz inne umiejętności związane ze sportem.

Profil mięśni

Zobaczymy predyspozycje Twoich mięśni do treningu siłowego. Możemy zobaczyć, co Twoje geny mówią o odporności Twoich mięśni na zmęczenie możemy nawet, za pomocą prostego badania genetycznego, ocenić zdolność twoich mięśni do regeneracji, w oparciu o twój kod genetyczny.

Profil Metaboliczny

Ćwiczenia nie wpływają na wszystkich w ten sam sposób. W twoim kodzie genetycznym możemy zobaczyć twoje predyspozycje do korzyści płynących ze sportu. Jakie masz predyspozycje do utraty wagi. Twoja wrażliwość na insulinę i wyniki sportowe. A nawet twoje predyspozycje do obniżania poziomu cholesterolu poprzez ćwiczenia.

Ryzyko zranienia

Kilka badań powiązało pewne genotypy z predyspozycją do doznania określonych rodzajów urazów. Obejmują one na przykład stawy. Możemy opowiedzieć o tej predyspozycji, wyrażany w niektórych genach i związany z większą kruchością więzadeł i innymi specyficznymi patologiami, takimi jak problemy ze ścięgnem Achillesa.

Profil sercowo-naczyniowy

Możemy zobaczyć, co mówią twoje geny o tym, jak ciśnienie krwi może reagować na ćwiczenia. Nawet ty predyspozycje do jej zmniejszenia poprzez regularne ćwiczenia i zrozumieć wpływ swojej genetyki na wpływ ćwiczeń na poziom cholesterolu HDL lub tętno.

Pobierz nasz przykładowy raport dotyczący DNA sportu.
Raporty dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim.

raport z testu sportowego
raport z testu sportowego

Aby osiągnąć szczyt w świecie sportu nie wystarczy ciężko trenować, trzeba trenuj mądrze.
Poznanie siebie i tego, jak genetyka wpływa na sport, to najlepszy punkt wyjścia. nasz sportowe badanie genetyczne Jest to obecnie najbardziej kompletny na rynku. Dostarczy Ci kluczowe dane, z którymi możesz zaplanować swój trening w najbardziej inteligentny sposób. Będziesz w stanie osiągnąć swoje maksimum, a to pomoże Ci uniknąć kontuzji.

 

Jakim sportowcem jesteś?

Można powiedzieć, że istnieją dwa rodzaje sportowców. Osoby, które wykonują aktywność fizyczną w celu utrzymania kondycji, dbają o swoje ciało, utrzymują wagę i zapobiegają chorobom, traktując ćwiczenia jako element zdrowego życia. Oraz sportowcy zawodowi lub wyczynowi, którzy stawiają swoje ciało do granic możliwości, aby osiągnąć swoje cele, bić rekordy i osiągnąć maksymalne możliwe wyniki.

I moglibyśmy dodać trzeci typ sportowca: takiego, który jeszcze nie wie, kim jest, bo nie zaczął uprawiać sportu.

 

W przypadku sportów wyczynowych i elitarnych zastosowanie badania genetycznego jest bardziej niż zwykle poznać naturalne predyspozycje każdego sportowca. Dzięki temu mogą poprowadzić swój trening do maksymalnej wydajności. Trenerzy coraz częściej używają tego typu narzędzi podczas opracowywania spersonalizowanych planów, które opracowują dla każdego ze swoich sportowców. I nie tylko test sportowy dostarcza im cennych informacji, ale także żywienia, zdrowia, a nawet talent i osobowość. Ponieważ coaching sportowy w naszych czasach ma zazwyczaj podejście kompleksowe.

 

Jako proste przykłady danych dostarczonych przez sportowy test genetyczny, badania przeprowadzone na krewnych wykazały, że do 90% zmienności masy mięśniowej i do 60% zmienności siły mięśni są dziedziczne. Albo co moc jest dziedziczona w 80% w zależności od konkretnego typu mięśnia (izometryczna siła kolana, siła ręki, zgięcie łokcia…).

 

Ale fani korzystają również ze wszystkich informacji, które oferuje im sportowy test DNA..

Jest wiele poziomów fanów sportu, a wielu ma ogromną wiedzę i wysoki poziom wydajności, nawet jeśli nie są w tym zawodowo zaangażowani. Ale również Ci, którzy po prostu chcą żyć zdrowo i dbać o swoje ciało, czerpią ogromne korzyści z badań genetycznych w sporcie. Cóż, zawiera informacje o tym, na jakie kontuzje są bardziej podatni lub czy są genetycznie bardziej przygotowani do sportów wybuchowych lub wytrzymałościowych.

 

Ale co, jeśli nie uprawiasz sportu? Możesz tego nie lubić, być może nie rozważyłeś tego, ponieważ uważasz, że twoje ogólne samopoczucie jest rozsądne. Ale może jest tak, że nie wiesz, jakie korzyści może Ci przynieść. Sport może pomóc obniżyć poziom cholesterolu lub poprawić wrażliwość na insulinę. I oczywiście najbardziej oczywisty: pomoc w uzyskaniu odpowiedniego wskaźnika masy ciała. A nasza genetyka mówi nam, jaka jest nasza skłonność do osiągania dobrych wyników w uprawianiu sportu w każdym z tych aspektów. Jeśli nie możesz obniżyć poziomu cholesterolu poprzez dbanie o swoją dietę, może ci to ułatwić uprawianie sportu.

 

Jeśli nie wiedziałeś, gdzie przeprowadzić badanie genetyczne, teraz wiesz. Jesteś we właściwym miejscu. Jeśli nadal masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas.

 

Podsumowując, sportowy test genetyczny 24Genetics pozwoli Ci osiągnąć optymalne wyniki. Popraw czasy, w których osiągasz te wyniki. Rozwiń swój pełny potencjał fizyczny. Trenuj bezpieczniej. Unikać zranień. Lub nawet zmotywować Cię do rozpoczęcia uprawiania sportu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Pamiętaj, że testy genetyczne 24Genetics są profilaktyczne. Oznacza to, że nie ma on klinicznej ani diagnostycznej wartości. Zalecamy, abyś podzielił się naszymi raportami ze sportowcami lub pracownikami służby zdrowia, aby mogli ci powiedzieć, czy uznają za konieczne zagłębienie się w jakikolwiek aspekt.

Czytaj więcej…

surowy

Zamówiłeś już jakieś inne testy genetyczne?

Jeśli masz już jeden z naszych raportów genetycznych lub jeden z 23andme, Ancestry.com lub innych firm, możemy wykorzystać Twoje surowe dane do stworzenia raportu sportowego 24Genetics. I z wygodą braku konieczności przesyłania kolejnej próbki DNA. Po prostu kup go od naszego przechowywać i w krótkim czasie otrzymasz raport genetyki sportu.

Najczęściej zadawane pytania

W JAKI SPOSÓB WYKONANY JEST TEST SPORTOWY 24GENETICS?

Łatwiej się nie da. Wyślemy Ci zestaw DNA do pobrania próbki śliny. Na ten film masz szczegółowe instrukcje. Postępuj zgodnie z instrukcjami w filmie i odeślij do nas próbkę. Nasze laboratorium w Unii Europejskiej pobierze DNA z Twojej próbki. Mając wszystkie dane uzyskane w sekwencjonowaniu (tak nazywa się proces pozyskiwania informacji genetycznej z próbki Twojego DNA) przeprowadzimy kompleksową analizę komputerową. Algorytm opracowany wyłącznie przez 24Genetics będzie wykorzystywał najnowsze badania genetyczne. Na koniec wygeneruje raport, który Ci damy.

CZY W MOIM KRAJU JEST MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA TEGO TESTU?

Możesz przeprowadzić nasze testy DNA gdziekolwiek jesteś, ponieważ wysyłamy nasze zestawy do dowolnego kraju na świecie, a wysyłka jest bezpłatna. Wyślemy Twoje zamówienie z centrum dystrybucyjnego 24Genetics znajdującego się najbliżej Twojego domu, aby było jak najszybciej. Wysyłka zwrotna jest uwzględniana w kilku krajach, takich jak USA, Hiszpania czy Francja, a nasz pakiet All in One ma bezpłatną odbiór na całym świecie.

CZY MOJE GENY DETERMINUJĄ WSZYSTKO?

Twoje geny są bardzo ważne i określają predyspozycje do działania Twojego organizmu. Ale jest wiele innych czynników, które mają na to wpływ: styl życia, ćwiczenia, dieta… W każdym razie dobre poznanie siebie pomaga traktować swoje ciało w najbardziej odpowiedni sposób. To właśnie daje genetyka: informacje, a co za tym idzie, wiedzę.

CZY MOGĘ ZAKTUALIZOWAĆ SWÓJ RAPORT?

Powiadomimy Cię o każdym ulepszeniu naszego raportu. Należy pamiętać, że gdy dodamy nową cechę do któregokolwiek z naszych raportów, wcześniej przeprowadziliśmy wiele testów, aby zapewnić naukowe poparcie tych informacji.

CZY KAŻDY MOŻE ZROBIĆ TEST 24GENETICS?

Tak to jest. Każdy, bez względu na wiek, może wykonać nasz test genetyczny. Jeżeli badaniem ma zostać poddane niemowlę lub osoba starsza, prosimy o poinformowanie nas w celu przesłania specjalnego zestawu ułatwiającego pobranie próbki śliny.

CO DOKŁADNIE OTRZYMAM PODCZAS WYKONANIA TEGO TESTU?

Szczegółowy i spersonalizowany raport otrzymasz w e-mailu dołączonym podczas rejestracji zestawu. Jeśli chcesz, możesz również poprosić o plik z surowymi danymi z zawartością Twojej mapy genetycznej, a my wyślemy Ci go e-mailem.

CZY WSZYSTKIE SPORTOWE TESTY GENETYCZNE SĄ TAKIE SAME?

Nie wszystkie sportowe testy genetyczne są takie same. Nie ma zbyt wielu firm biotechnologicznych, które są w stanie wykonać te złożone analizy, a większość z nich daje bardzo ubogie wnioski dotyczące liczby wyników. Dzięki naszemu testowi, obejmującemu około 700.000 24 markerów genetycznych i naszym złożonym algorytmom, możemy zaoferować to, co uważamy za najbardziej kompletne sportowe badanie genetyczne na rynku. Informacje genetyczne dostarczone przez XNUMXGenetics są ważne do celów badawczych, informacyjnych i edukacyjnych. W żadnym wypadku nie nadaje się do użytku klinicznego.

DLACZEGO MÓWISZ, ŻE TO NAJLEPSZY SPORTOWY TEST GENETYCZNY?

Za ilość przydatnych informacji, które Państwu oferujemy oraz za poziom jakości tych informacji. Inne testy nie są w stanie zidentyfikować tak wielu przydatnych informacji dla Twojego treningu, ani nie mogą ich analizować z taką samą jakością jak my. Ale to nie jedyne powody; jeśli chcesz wiedzieć wszystko, kliknij tutaj.

CZY TEN SPORTOWY TEST GENETYCZNY JEST WAŻNY DO ZASTOSOWAŃ DIAGNOSTYCZNYCH?

Nie, nie nadaje się do użytku klinicznego ani diagnostycznego. W tym celu istnieją inne rodzaje badań, które muszą być przepisywane przez pracowników służby zdrowia.

NA CZYM OPIERA SIĘ TEST 24GENETICS?

Nasze testy opierają się na niezliczonych badaniach genetycznych cieszących się najwyższym uznaniem i akceptacją międzynarodowej społeczności naukowej. Badania naukowe są publikowane przez prestiżowe instytucje i organizacje w określonych bazach danych, o ile istnieje pewien poziom konsensusu. Te potwierdzone badania są wykorzystywane do tworzenia i aktualizacji naszego algorytmu, który jest stosowany do danych genetycznych naszych klientów.

JEŚLI MAM NISKĄ PREDYSPOZYCJĘ DO KONTUZJI, CZY NA PEWNO NIE BĘDĘ KONTUZJNY?

Absolutnie nie. Brak większej predyspozycji genetycznej nie gwarantuje, że nie zostaniesz ranny. Badania te są przeprowadzane na podstawie danych statystycznych uzyskanych z wystarczająco dużej próby osób, w których obserwuje się różnice genetyczne między osobami, które mają określoną patologię, a tymi, które jej nie mają. Typ wniosku, do którego dochodzi się zwykle, jest taki, że osoby z genetyczną zmianą mają większe predyspozycje do cierpienia na pewną patologię. Chociaż nie oznacza to, że 100% osób z tą zmianą będzie miało tę patologię. Podobnie nie oznacza to, że 100% osób, które nie mają tej zmiany, nie może cierpieć z powodu tej patologii.

CO OZNACZA MIEĆ GENETYCZNE ZALETY W TAKICH CECHACH, JAK MOC?

Raport wskazuje na tendencje, na które musisz reagować na tę cechę niezależnie od tego, czy trenujesz tę umiejętność na co dzień. Oznacza to, że masz większą przewagę genetyczną, aby rozwinąć tę cechę. Jednak skłonność genetyczna nie jest jedynym czynnikiem, który ma wpływ na Twój rozwój sportowy. Istnieje wiele innych czynników, które również odgrywają rolę. Na przykład, jeśli lubisz trenować oporowo, prawdopodobnie właśnie tę zdolność rozwijasz najszerzej, chociaż twoja genetyka początkowo predysponuje cię do rozwijania mocy.

CO JEST ZDEFINIOWANE JAKO DZIAŁANIE ENERGETYCZNE?

Aktywności siłowe to wszystkie te, które mają związek z wybuchowymi reakcjami, takimi jak podnoszenie dużych ciężarów z kilkoma powtórzeniami lub bieganie sprintem w wyścigu. W każdym razie z 24Genetics zapraszamy do treningu w spersonalizowany sposób, dzieląc się wynikami swojego raportu z profesjonalistami sportowymi.

Chcesz zaoferować lub polecić nasz sportowy test genetyczny swoim klientom?

Jeśli jesteś trenerem, masz siłownię lub biznes związany ze sportem, odkryj na naszej stronie partnerów i dystrybutorów wszystkie formuły, które mamy dla Ciebie i zrób krok naprzód w swoim biznesie.

0
    0
    koszyk
    Twój koszyk jest pusty