Logo 24G

Najczęściej zadawane pytania

Test DNA i Genetyki, najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

O procesie wysyłki i odbioru

Jak długo potrwa otrzymanie moich raportów?

Otrzymasz wiadomość e-mail z raportami w ciągu 3 do 6 tygodni od zarejestrowania próbki na naszej stronie internetowej.

 

Kiedy otrzymam zestaw do wykonania testu?

Twój zestaw wyślemy na adres podany we wniosku. Zrobimy to w ciągu 24 do 72 godzin od daty zakupu.

 

Zrobiłem już test. Jak wysłać zestaw?

Aby zwrócić zestaw, wystarczy go zarejestrować tutaj i wybierz jedną z tych dwóch opcji:

 • Wysyłka pocztowa. Jeśli masz w pudełku z zestawem kopertę zaadresowaną do wysyłki z adresem 24Genetics, po prostu wrzuć ją do dowolnej skrzynki pocztowej.
 • Zaplanuj odbiór. Jeśli Twój zestaw nie posiada koperty ze stemplem, wybierz opcję zaplanowania odbioru, a my prześlemy Ci instrukcję pobrania próbki.

 

Czy mogę wysłać zestaw z adresu innego niż ten, pod którym go otrzymałem?

Odpowiedź brzmi tak. Musisz tylko podać adres odbioru podczas rejestracji zestawu tutaj.

Jeśli przesyłka pochodzi z Hiszpanii, wystarczy, że oddasz próbkę i kopię podpisanego formularza w dowolnej skrzynce pocztowej. Zrób to w kopercie opatrzonej adresem 24Genetics, którą znajdziesz w swoim zestawie.

 

Czy mogę kupić podarunkowy zestaw DNA i wysłać go na dowolny adres?

Tak, wystarczy podać adres, pod który ma być dostarczony zestaw. Zachowaj numer zamówienia, który otrzymasz w e-mailu z potwierdzeniem. Będzie on potrzebny do zadawania pytań dotyczących zamówienia.

 

Czy wysyłasz zestaw do dowolnego kraju?

Tak, możesz go zamówić z dowolnego miejsca na świecie. Pamiętaj tylko, aby wpisać pełny adres wysyłki. Jeśli musisz przejść przez odprawę celną, wystarczy, że podasz nam swój numer identyfikacyjny, aby wygenerować niezbędną dokumentację.

 

Jaki jest koszt wysyłki zestawu?

Wysyłka ekspresowa z usługą odbioru jest bezpłatna dla zamówień powyżej 249 €. Przy zamówieniach o mniejszej wartości koszt wynosi 25 €. W Hiszpanii wszystkie przesyłki są bezpłatne.

 

Jakie informacje muszę podać, aby przystąpić do testu?

Musisz tylko podać dane niezbędne do wysyłki i, w stosownych przypadkach, odbioru zestawu. Są to: imię i nazwisko, numer telefonu i adres.

 

Czy muszę iść na testy do waszych biur lub określonej lokalizacji?

Nie. Zestawy są dostarczane do domu, a test jest również bardzo łatwy do wykonania w domu. Możesz zobaczyć tutaj szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z zestawu.

 

Czy muszę przechowywać próbkę w specjalnych warunkach przed odesłaniem?

Probówka, w której umieszczana jest próbka, zawiera płyn stabilizujący, który może zachować próbkę przez 3 miesiące. Aby jednak uniknąć wyczerpania tego okresu, zalecamy pobranie próbki, gdy zdecydujesz się na datę wysyłki.

 

Czy mogę poprosić o zwrot, jeśli kupiłem zestaw przez pomyłkę?

Możesz zwrócić zestaw, a pełna kwota zostanie zwrócona, pomniejszając cenę wysyłki i koszt dostarczonego zestawu. Oczywiście, o ile zwrot jest wymagany przed zsekwencjonowaniem próbki. Zwrot zostanie dokonany w oryginalnej formie płatności w ciągu 21 dni roboczych po potwierdzeniu przez nasz zespół obsługi klienta. W przypadku rozpoczęcia sekwencjonowania DNA kwota nie może zostać zwrócona. W takim przypadku oczywiście dostarczone zostaną Państwu zakontraktowane raporty.

 

Jak mogę zażądać zwrotu pieniędzy?

Aby przetworzyć zwrot, skontaktuj się z zespołem obsługi klienta za pośrednictwem poczty e-mail [email chroniony]

 

 

O metodach i kosztach płatności

 

Z jakich form płatności mogę korzystać?

W Unii Europejskiej możesz zapłacić kartą kredytową, Paypal lub przelewem bankowym. W Hiszpanii oprócz tych metod można również zapłacić za pobraniem. W pozostałych częściach świata możesz płacić kartą kredytową i przez Paypal.

 

Czy mogę zapłacić w ratach?

Nie, obecnie nie mamy odroczonej płatności.

 

W jakiej walucie dokonywana jest płatność?

Płatność dokonywana jest w euro. Z wyjątkiem Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady, które odbywa się w dolarach amerykańskich. A w Wielkiej Brytanii robi się to w funtach.

 

Ile kosztuje wysyłka?

W przypadku zakupów powyżej 249 EUR wysyłka i odbiór są bezpłatne w dowolnym miejscu na świecie. W przypadku zakupów mniejszych niż ta kwota ma koszt 25 €, który obejmuje wysyłkę i odbiór. W Hiszpanii wysyłka i odbiór są zawsze bezpłatne, niezależnie od kwoty zakupu.

 

O naszych testach genetycznych

 

Czy wykonujesz testy na ojcostwo?

Nie. W 24Genetics nie przeprowadzamy tego rodzaju testów.

 

Czy twoje raporty są wykorzystywane do diagnozowania chorób?

Nasze raporty mają charakter prewencyjny. Dzieje się tak, ponieważ uwzględniają tylko część informacji genetycznej (około 700.000 3.200 markerów genetycznych z łącznej liczby XNUMX milionów). Jeśli chcesz potwierdzić lub wykluczyć konkretną chorobę, powinieneś skontaktować się z laboratorium klinicznym.

 

Czy wykonujesz sekwencjonowanie Exome i Genome?

Tak. Jeśli jesteś zainteresowany tymi opcjami, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta ([email chroniony]), aby mogli Cię poinformować.

 

Czy mogę wybrać 2 raporty, które preferuję w Pack Ancestors + 2 raporty?

Tak, podczas składania zamówienia musisz tylko wybrać, które 2 raporty chcesz otrzymywać, oprócz Przodków. 3 raporty będą tak kompletne, jakbyś kupił je pojedynczo.

 

Co zawiera pakiet All in One?

Pakiet „Wszystko w jednym” to nasz najbardziej kompletny pakiet, ponieważ zawiera 7 pełnych raportów. Przodkowie, Zdrowie, Pielęgnacja skóry, Talent i osobowość, Sport, Nutrigenetyka i Farmakogenetyka.

Podobnie, będziesz mógł otrzymać plik surowych danych swojego sekwencjonowania i bezpłatną 70-minutową konsultację telefoniczną, dzięki której możesz wyjaśnić wszystkie wątpliwości, które mogły pojawić się podczas czytania raportów.

 

Czy nieletni można poddać testom genetycznym?

Tak, możemy testować nieletnich. Z jedynym wymogiem otrzymania wymaganej w tej sprawie dokumentacji (dokument tożsamości osoby niepełnoletniej, dowód rodzinny lub równoważny) na naszą pocztę [email chroniony].

 

Czy test można wykonać na dziecku w wieku 0-3 lat?

Tak, w takim przypadku musielibyśmy wskazać nam to w uwagach do zamówienia, aby przygotować specjalny zestaw ułatwiający pobranie próbki. Dodatkowo otrzymasz na naszą pocztę wymaganą dokumentację (dokument tożsamości osoby niepełnoletniej, dowód rodzinny lub równoważny) [email chroniony].

 

Czy badanie genetyczne można wykonać na osobie starszej?

Tak, w takim przypadku musielibyśmy wskazać nam to w uwagach do zamówienia, aby przygotować specjalny zestaw ułatwiający pobranie próbki.

 

Czy istnieją przeciwwskazania u kobiet w ciąży?

Nie. Raporty nie będą się różnić.

 

Jestem przeziębiony. Czy mogę się przebadać, czy może to wpłynąć na moje wyniki genetyczne?

Nie ma problemu z przystąpieniem do testu. Procesy zakaźne nie wpływają na wyniki, ponieważ ten test genetyczny nie jest skierowany na wirusy ani bakterie.

 

Czy raport o pochodzeniu pomoże mi znaleźć krewnych?

W 24Genetics nie oferujemy tych informacji jako takich. Ale w przypadku każdego z raportów masz możliwość otrzymania pliku surowych danych swojego sekwencjonowania (dane surowe), który możesz przesłać na inne platformy, które oferują tę usługę.

 

Kupiłem raport od innej firmy (Ancestry, MyHeritage, 23andme, DNAFit…). Czy mogę otrzymać raporty 24Genetics z moimi surowymi danymi?

Tak, możesz je kupić tutaj. Ilość cech, które uzyskasz w naszych raportach, będzie zależeć od danych zawartych w Twoim pliku surowych danych, ponieważ każda firma może zawierać inne informacje.

 

O genetyce

 

Czego mogę się nauczyć z testu genetycznego?

Otrzymasz cenne informacje, takie jak skłonność lub skłonność do cierpienia na pewne patologie, która dieta jest bardziej skuteczna lub jakich witamin, według genów, potrzebuje Twoja skóra. Wiedząc więcej i lepiej o swoim ciele, możesz skuteczniej dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Oczywiście wiele innych czynników zewnętrznych i środowiskowych lub nawyków wpływa na funkcjonowanie twojego ciała lub na to, że możesz cierpieć z powodu patologii. W każdym razie nasze testy mają charakter prewencyjny, a nie diagnostyczny. Jeśli chcesz wykonać test diagnostyczny, musisz udać się do laboratorium klinicznego.

 

Co jest ekstrahowane ze śliny?

To jedno z najczęściej powtarzanych pytań. DNA jest ekstrahowane z nagromadzonych komórek i pochodzi z tkanek wyściełających wnętrze jamy ustnej. Ekstrakcja informacji genetycznej z próbki DNA nazywa się sekwencjonowaniem.

 

Czy mogę nie zgodzić się z moimi wynikami genetycznymi?

Z definicji informacje, które przekazują nam Twoje komórki, są wyjątkowe i niepodważalne. Genetyka to nie wszystko, jeśli chodzi o twoje ciało, czynniki środowiskowe również odgrywają ważną rolę w zależności od tego, jaką cechę analizujemy. Twoje geny mogą powiedzieć, że jesteś narażony na wysokie ryzyko trądziku, ale nigdy wcześniej na niego nie cierpiałeś. W tym przypadku predyspozycje do trądziku są uwarunkowane innymi czynnikami, takimi jak pogoda, miasto, w którym mieszkasz, dieta czy sposób pielęgnacji skóry. Dlatego nasze zdrowie zależy od sumy genetyki i środowiska.

 

Na inne tematy

 

Czy mogę kupić dowolny pakiet i wykonać część raportów dla siebie, a część dla kogoś innego?

To jest niemożliwe. Każdy pakiet 24Genetics zawiera jeden zestaw do pobierania próbek. Tak więc pakiet jest niezbędny dla każdej osoby, która chce uzyskać raporty. Niezależnie od liczby zakontraktowanych raportów. W każdym opakowaniu może znajdować się tylko jedna doskonale zidentyfikowana próbka.

 

Co to są surowe dane?

Surowe dane (przetłumaczone z angielskiego: surowe dane) to termin powszechnie używany w odniesieniu do pliku danych uzyskanego po zsekwencjonowaniu próbki DNA. Innymi słowy, jest to informacja genetyczna, którą uzyskaliśmy z Twojej próbki bez poddawania jej ekskluzywnym algorytmom opracowanym przez 24Genetics, które generują raporty zrozumiałe dla każdego. W 24Genetics oferujemy Ci te dane, dzięki czemu, jeśli chcesz, możesz poprosić o szczegółowe raporty lub analizy od innych firm, laboratoriów lub genetyków.

 

Czy mogę otrzymać surowe dane?

Oczywiście. Wystarczy poprosić o to nasz zespół obsługi klienta ([email chroniony]), a my prześlemy Ci Twoje surowe dane bez dodatkowych kosztów.

 

Przez jaki proces przechodzą moje surowe dane, gdy poproszę o ich przesłanie?

Plik surowych danych każdego klienta jest poddawany ścisłej kontroli jakości i procesowi filtrowania przed wysłaniem. Pamiętaj, że ten plik zawiera bardzo prywatne dane osobowe. Ważne jest, aby przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Jeśli otworzysz plik, zobaczysz, że składa się z różnych kolumn:

  • #Rsid: to liczba określająca ludzką odmianę.
  • Chr: oznacza chromosom i obejmuje różne chromosomy twojego DNA, zarówno somatycznego, jak i płciowego.
  • Pozycja: to określone miejsce, które zajmuje każdy marker genetyczny w DNA (GRCh37).
  • Genotype / Ind: odnosi się do genotypów twojego DNA (A, C, T, G), a także insercji i delecji (I, D).

Te dane mogą być dla Ciebie skomplikowane, ale genetyk będzie w stanie wyciągnąć wnioski z tych informacji.

 

Czy masz portal lub aplikację, w której mogę uzyskać dostęp do moich raportów?

Ze względu na bezpieczeństwo Twoich danych nie przechowujemy Twoich informacji online. Przypominamy, że po dostarczeniu próbki staje się ona kodem gwarantującym Twoje cyberbezpieczeństwo i anonimowość. W 24Genetics zapewniamy Twoją prywatność i nie sprzedajemy Twoich danych stronom trzecim, co jest powszechną praktyką w innych firmach z branży.

 

Na czym opierają się twoje raporty?

Każda z funkcji publikowanych w naszych raportach jest oparta na publikacjach naukowych zweryfikowanych i przeanalizowanych przez duży multidyscyplinarny zespół. Każdy parametr weryfikujemy jeden po drugim, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie naukowe.

 

Kto analizuje moje dane genetyczne?

Po zsekwencjonowaniu DNA dane genetyczne są filtrowane i analizowane przez wybrany multidyscyplinarny zespół bioinformatyków, genetyków i lekarzy zajmujących się wyłącznie tą funkcją.

 

Gdzie są twoje laboratoria?

Nasze laboratoria znajdują się na terenie Unii Europejskiej.

 

Czy mogę zażądać usunięcia moich danych ze swoich systemów?

Każdy klient może w dowolnym momencie zażądać usunięcia swoich danych genetycznych. W ciągu maksymalnie dwóch tygodni rozpatrzymy Twoją prośbę. Jeśli w dowolnym momencie zechcesz poprosić o usunięcie swoich danych, pamiętaj, aby dobrze zapisać swoje raporty i poproś nas o plik Surowych danych, ponieważ nie będziemy ich już mieć i nie będziemy mogli wysłać ich ponownie .

 

Czy prowadzisz badania z moimi danymi?

Dochodzenia, które można przeprowadzić zarówno wewnętrznie, jak i we współpracy z platformami badawczymi, są zawsze przeprowadzane anonimowo i za wyraźną zgodą klientów.

 

Czy prowadzisz poradnictwo genetyczne?

Tak, do każdego z pozyskanych zgłoszeń oferujemy bezpłatną 10-minutową konsultację telefoniczną z genetykiem 24Genetics, podczas której można wyjaśnić wszelkie wątpliwości, które mogły pojawić się przy otrzymywaniu zgłoszeń. (Tylko dla Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej)

Ponadto, po zakupie, przed zsekwencjonowaniem i analizą ich danych, kontaktujemy się ze wszystkimi klientami, którzy zlecają wykonanie naszego raportu zdrowotnego, aby wyjaśnić wszystkie cechy badania, a także wyjaśnić ewentualne wątpliwości w tym procesie. Chcemy, abyś dokładnie wiedział, co kupujesz i upewnił się, że spełnia Twoje oczekiwania. (Tylko dla Hiszpanii)

 

Masz inne pytanie? kontakt

0
  0
  koszyk
  Twój koszyk jest pusty