Testy Genetyczne dla Sportu

Trenuj inteligentnie. Studia nad genetyka pozwolą Ci odkryć ich potencjał sportowy za pomocą testów genetycznych predyspozycji sportowych.
WIĘCEJ INFORMACJI

Pochodzenie

Zdrowie
Żywienie

Farma

Sport

Skórę
Talent

All in One

Mikrobiote

SPRZEDAŻ!

All in One + Ancestrum WOLNY

299,00

299,00

sport balance
caja producto deporte

Najlepszy punkt wyjścia to poznanie samego siebie. Nasze badanie genetyczne predyspozycji sportowych jest najbardziej wszechstronne na rynku. Dostarczy Ci kluczowych danych do zaplanowania programu treningowego w najbardziej inteligentny sposób, pomagając Ci w osiąganiu celów i unikaniu kontuzji.

 

Odkryj swoje możliwości dzięki badaniu genetycznemu predyspozycji sportowych!

Profil sportowy

W tym badaniu genetycznym przeanalizowane zostaną Twoje geny i predyspozycje do uprawiania sportów wytrzymałościowych w porównaniu ze sportami wymagającymi siły eksplozywnej. Dodatkowo zbadamy wpisaną w Twoje geny wydolność aerobową (VO2max), a także inne predyspozycje sportowe.

Profil mięśni

Przyjrzymy się predyspozycjom Twoich mięśni do treningu siłowego. Możemy sprawdzić, co Twoje geny mówią o odporności Twoich mięśni na zmęczenie, a nawet, dzięki prostemu badaniu genetycznemu, możemy ocenić zdolność Twoich mięśni do regeneracji na podstawie Twojego kodu genetycznego

Profil metaboliczny

Ćwiczenia nie na każdego działają w ten sam sposób. Jesteśmy w stanie dostrzec w Twoim kodzie genetycznym predyspozycje do czerpania korzyści z uprawiania sportu. Twoje predyspozycje do utraty wagi. Twoją wrażliwość na insulinę i wyniki sportowe. A nawet Twoje predyspozycje do obniżania poziomu cholesterolu poprzez ćwiczenia.

Ryzyko urazu

W kilku badaniach powiązano określone genotypy z predyspozycją do pewnych rodzajów urazów. Dotyczy to na przykład stawów. Możesz się od nas dowiedzieć o tej predyspozycji, wyrażonej w określonych genach i związanej z większą kruchością więzadeł i innymi specyficznymi patologiami, takimi jak problemy ze ścięgnem Achillesa.

Profil sercowo-naczyniowy

Jesteśmy w stanie sprawdzić, co Twoje geny mówią o tym, jak Twoje ciśnienie krwi może reagować na ćwiczenia. A nawet o Twoich predyspozycjach do jego obniżenia poprzez regularne ćwiczenia; zrozumiesz również wpływ genetyki na to, jaki efekt mają ćwiczenia na poziom cholesterolu HDL czy tętno.

Pobierz nasz przykładowy raport DNA predyspozycji sportowych.
Raporty są dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim, hiszpańskim i serbski.

deporte sumario EN
informe de prueba de deporte
Aby osiągnąć szczyt w świecie sportu, nie wystarczy ciężko trenować, trzeba trenować mądrze; poznanie siebie i tego, jak genetyka wpływa na sport, jest najlepszym punktem wyjścia. Nasze badanie genetyczne predyspozycji sportowych jest obecnie najbardziej wszechstronne na rynku. Zyskasz kluczowe dane do zaplanowania swojego treningu w najbardziej inteligentny sposób. Pozwoli Ci to osiągnąć maksimum Twoich możliwości i unikniesz kontuzji.

Jakim typem sportowca jesteś?

ożna powiedzieć, że istnieją dwa rodzaje sportowców. Ludzie, którzy podejmują aktywność fizyczną, aby utrzymać formę, dbać o swoje ciało, utrzymać wagę i zapobiegać chorobom, traktują ćwiczenia jako część zdrowego życia. Oraz zawodowi lub wyczynowi sportowcy, którzy dochodzą swym organizmem do granic możliwości, aby osiągnąć cele, bić rekordy i osiągać najwyższe możliwe wyniki.

Możemy dodać jeszcze trzeci typ sportowca: ktoś, kto jeszcze nie wie, że jest sportowcem, ponieważ nie zaczął jeszcze uprawiać sportu.

W przypadku sportów wyczynowych i elitarnych, częściej wykorzystuje się badania genetyczne dla poznania naturalnych predyspozycji każdego sportowca. W ten sposób mogą oni ukierunkować swój trening na maksymalną wydajność. Trenerzy coraz częściej korzystają z tego typu narzędzi podczas opracowywania spersonalizowanych planów dla swoich sportowców. I nie tylko testy sportowe dostarczają im cennych informacji, ale również testy żywieniowe, zdrowotne, a nawet testy talentu i osobowości. Dlatego też, coaching sportowy w dzisiejszych czasach to zazwyczaj podejście holistyczne.

Jako prosty przykład danych dostarczanych przez genetyczne testy predyspozycji sportowych, badania z udziałem krewnych wykazały, że do 90% zmian masy mięśniowej i do 60 % zmian siły mięśni jest dziedziczne. Albo, że siła jest w 80% dziedziczona w zależności od danego rodzaju mięśni (izometryczna siła kolan, siła rąk, zgięcie łokcia…)

Ale również amatorzy korzystają ze wszystkich informacji, jakie oferuje test DNA predyspozycji sportowych.

Entuzjaści sportu są zaangażowani w sport na różnych poziomach i wielu z nich posiada ogromną wiedzę i bardzo duże osiągnięcia, nawet jeśli nie zajmują się sportem zawodowo. Ale również osoby, które po prostu chcą prowadzić zdrowy tryb życia i dbać o swoje ciało, odnoszą wielkie korzyści z testu genetycznego predyspozycji sportowych. Takie badanie, przykładowo, dostarcza informacji o tym, na jakie urazy są bardziej podatni lub czy są genetycznie bardziej przystosowani do sportów wymagających siły eksplozywnej czy może wytrzymałościowych.

Ale co jeśli nie uprawiasz sportu? Może nie lubisz sportu; może nie zastanawiałeś się nad tym, bo uważasz, że Twoje samopoczucie jest w porządku. Ale może nie jesteś świadomy korzyści, jakie sport może Ci przynieść. Sport może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu lub poprawienia wrażliwości na insulinę. No i to co najbardziej oczywiste: może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego wskaźnika masy ciała. A nasza genetyka mówi nam, jaka jest nasza skłonność do uzyskiwania dobrych wyników w uprawianiu sportu w każdym z tych obszarów. Jeśli nie możesz obniżyć cholesterolu za pomocą diety, być może łatwiej przyjdzie Ci to osiągnąć poprzez sport.

Jeśli zastanawiałeś się, gdzie wykonać badania genetyczne, to teraz już wiesz. Jesteś we właściwym miejscu. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, zadzwoń lub napisz do nas.

Podsumowując, badanie genetyczne predyspozycji sportowych 24Genetics pozwoli Ci osiągnąć optymalne wyniki. Poprawić czas, w którym osiągasz te wyniki. Rozwinąć Twój pełny potencjał fizyczny. Trenować z większą pewnością siebie. Unikać obrażeń. A nawet może Cię zmotywować do rozpoczęcia uprawiania sportu, jeśli jeszcze go nie uprawiasz.

Pamiętaj, że testy genetyczne 24Genetics mają charakter profilaktyczny. Innymi słowy nie mają one znaczenia klinicznego ani diagnostycznego. Warto pokazać otrzymane od nas raporty profesjonalistom, zajmującym się sportem lub zdrowiem, aby się od niech dowiedzieć, czy ich zdaniem konieczne jest bardziej dogłębne zbadanie któregoś z aspektów.

Dowiedz się więcej…

raw

Zamówiłeś już jakieś inne badania genetyczne?

Jeśli masz już jeden z naszych raportów genetycznych lub test z 23andme, Ancestry.com lub innych firm, możemy użyć Twoich surowych danych do stworzenia raportu predyspozycji sportowych 24Genetics. I to w dodatku bez konieczności wysyłania kolejnej próbki DNA. Wystarczy dokonać zakupu w naszym sklepie, a w krótkim czasie otrzymasz swój raport genetyczny predyspozycji sportowych.

Najczęściej zadawane pytania

JAK WYKONYWANY JEST TEST PREDYSPOZYCJI SPORTOWYCH 24GENETICS?

Cóż – łatwiej się już nie da. Wyślemy Ci zestaw DNA, w którym umieścisz próbkę swojej śliny. ten film, Obejrzyj , gdzie znajdziesz szczegółowe instrukcje. Postępuj zgodnie z nimi i odeślij próbkę do nas. Nasze laboratorium w Unii Europejskiej wyodrębni DNA z Twojej próbki. Mając wszystkie dane uzyskane w wyniku sekwencjonowania (tak nazywa się proces pozyskiwania informacji genetycznej z próbki Twojego DNA), przeprowadzimy kompleksową analizę komputerową. Algorytm opracowany wyłącznie przez 24Genetics wykorzystuje najnowsze badania genetyczne. Na koniec wygenerujemy raport, który dostarczymy do Ciebie.

CZY TEN BADANIA GENETYCZNE SPORTÓW SĄ DOSTĘPNE W MOIM KRAJU?

Nasze sportowe badania genetyczne możesz wykonać gdziekolwiek jesteś, ponieważ wysyłamy zestawy do każdego kraju na świecie, a wysyłka jest bezpłatna. Zamówienie zostanie wysłane z najbliższego centrum dystrybucyjnego 24Genetics, znajdującego się najbliżej Ciebie, aby dotarło jak najszybciej. Ponadto, w niektórych krajach, jak USA, Hiszpania czy Francja, wysyłka zwrotna jest wliczona w cenę a nasz pakiet All-in-one jest odbierany bezpłatnie na całym świecie.

CZY MOJE GENY DECYDUJĄ O WSZYSTKIM?

Twoje geny są bardzo ważne i determinują predyspozycje funkcjonowania Twojego organizmu. Jednak istnieje wiele innych czynników, które mają na to wpływ: styl życia, ćwiczenia, dieta… Bez wątpienia dobra znajomość siebie pomaga traktować swoje ciała w najbardziej odpowiedni sposób. To właśnie dają badania nad genetyką sportu: informacje, a więc wiedzę.

CZY MOGĘ ZAKTUALIZOWAĆ SWÓJ RAPORT?

Gdy tylko ulepszymy nasz raport, powiadomimy Cię o tym. Należy pamiętać, że kiedy jeden z naszych raportów uzupełniamy o nową cechę, wykonujemy wcześniej wiele testów, aby mieć pewność, że informacje są poparte naukowo.

CZY KAŻDY MOŻE WYKONAĆ TEST 24GENETICS?

Tak, każda osoba, bez względu na wiek, może wykonać nasz test genetyczny. Jeśli jednak test ma wykonać niemowlę lub osoba starsza, poinformuj nas o tym przy zamówieniu, abyśmy mogli wysłać specjalny zestaw ułatwiający pobranie próbki śliny.

CO DOKŁADNIE OTRZYMAM, JEŚLI PRZYSTĄPIĘ DO TEGO TESTU?

Na adres e-mail podany podczas rejestracji zestawu otrzymasz szczegółowy i spersonalizowany raport. Na życzenie możemy również wysłać Ci plik danych surowych z zawartością Twojej mapy genetycznej, również pocztą elektroniczną.

CZY WSZYSTKIE TESTY GENETYCZNE PREDYSPOZYCJI SPORTOWYCH SĄ TAKIE SAME?

Nie wszystkie testy genetyczne predyspozycji sportowych są takie same. Istnieje tylko kilka firm biotechnologicznych, które są w stanie przeprowadzić te kompleksowe analizy, a większość z nich podaje bardzo słabej jakości wnioski, biorąc pod uwagę liczbę wyników. Dzięki naszemu testowi, zawierającemu około 700 000 markerów genetycznych i zaawansowanym algorytmom, jesteśmy w stanie zaoferować to, co naszym zdaniem jest najbardziej kompleksowym badaniem genetycznym predyspozycji sportowych na rynku. Informacje genetyczne dostarczone przez 24Genetics nadają się do celów badawczych, informacyjnych i edukacyjnych. Absolutnie nie nadają się one do użytku klinicznego.

DLACZEGO 24Genetics TWIERDZI, ŻE JEST TO NAJLEPSZY TEST GENETYCZNY PREDYSPOZYCJI SPORTOWYCH?

Ze względu na ilość przydatnych informacji, które Ci oferujemy oraz poziom ich jakości. Inne testy nie są w stanie zidentyfikować tak wielu informacji przydatnych dla Twojego treningu, ani nie są w stanie przeanalizować ich z taką samym poziomem jakości jak my. Ale to nie są jedyne powody; aby poznać je wszystkie, kliknij tutaj.

CZY TEN TEST GENETYCZNY PREDYSPOZYCJI SPORTOWYCH NADAJE SIĘ DO CELÓW DIAGNOSTYCZNYCH?

Nie, nie nadaje się on do użytku klinicznego lub diagnostycznego. W takim celu stosuje się inne rodzaje badań, które muszą być przepisane przez pracowników służby zdrowia.

NA CZYM OPIERAJĄ SIĘ TESTY 24GENETICS?

Nasze testy oparte są na niezliczonych badaniach genetycznych o najwyższym uznaniu i akceptowanych przez międzynarodową społeczność naukową. Badania naukowe są publikowane, za pośrednictwem prestiżowych instytucji i organizacji, w określonych bazach danych, jeżeli istnieje pewien poziom konsensusu. Te zweryfikowane badania są wykorzystywane do tworzenia i aktualizacji naszego algorytmu, który stosujemy do danych genetycznych naszych klientów.

JEŚLI MAM NISKIE PREDYSPOZYCJE DO KONTUZJI, CZY MOGĘ MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE NIE DOZNAM KONTUZJI?

Nie, wcale nie. Brak istotnych predyspozycji genetycznych nie gwarantuje, że nie ulegniesz wypadkowi. Te sportowe badania genetyczne opierają się na danych statystycznych uzyskanych z odpowiednio dużej próby osób – obserwowane są różnice genetyczne pomiędzy osobami, które mają daną patologię i tymi, które jej nie mają. Zwykle wniosek z nich jest taki oto, że osoby ze zmianą genetyczną mają większe predyspozycje do zachorowania z powodu określonej patologii. Nie oznacza to jednak, że 100% osób z tą mutacją będzie miało tę patologię. Tak samo nie oznacza to, że 100% osób, u których ta zmiana nie występuje, nie będzie cierpiało na tę patologię.

CO TO ZNACZY MIEĆ PRZEWAGĘ GENETYCZNĄ W TAKICH CECHACH JAK SIŁA

Sportowy test genetyczny wskazuje tendencję do reagowania na daną cechę, niezależnie od tego, czy trenujesz tę umiejętność w życiu codziennym. Oznacza to, że masz bardziej znaczącą przewagę genetyczną w rozwoju tej cechy. Jednakże, skłonności genetyczne nie są jedynym czynnikiem, który ma wpływ na rozwój sportowy. Wiele innych czynników również odgrywa rolę. Przekładowo, jeśli lubisz trening wytrzymałościowy, to prawdopodobnie właśnie tę umiejętność będziesz rozwijać bardziej intensywnie, nawet jeśli twoja genetyka początkowo predysponuje Cię do rozwijania siły.

CO JEST DEFINIOWANE JAKO AKTYWNOŚĆ SIŁOWA?

Aktywności siłowe to wszystkie te, gdzie występuje reakcja eksplozywna, jak podnoszenie dużych ciężarów z niewielką liczbą powtórzeń lub sprint. Jednak firma 24Genetics zachęca do trenowania w sposób spersonalizowany, pokazując wyniki swojego raportu profesjonalistom, zajmującym się sportem.

Logo 24g business partners

Chcesz zaoferować lub polecić swoim klientom nasze badania genetyczne predyspozycji sportowych?

Jeśli jesteś trenerem, prowadzisz siłownię lub biznes związany ze sportem, sprawdź wszystkie programy, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie, na stronie naszych partnerów i dystrybutorów i rozwiń swój biznes.

  0
  Wózek
  Twój koszyk jest pusty
   Calculate Shipping
   Apply Coupon