Logo 24G

Test Nutrigenetics

Nasz test nutrigenetyczny dostarczy Ci cennych informacji dotyczących dbania o Twoją dietę i dobre samopoczucie
więcej informacji

Wszystko w jednym pakiecie

269 €

test żywieniowy
PAKIET PRODUKTÓW 24GENETICS NUTRIGENETICA

Często widzimy, że ktoś chudnie przy określonej diecie, podczas gdy inna osoba nie uzyskuje tego samego efektu, przyczyny tych różnic tkwią w naszych genach.

 

Zoptymalizuj swoją dietę dzięki naszemu testowi nutrigenetyki.

Czy chcesz jeść z najzdrowszy możliwy sposób, na przykład jeśli chcesz schudnąć. Wykonanie tego genetycznego testu żywieniowego to najlepszy początek. Będziesz mógł nauczyć się podstawowych rzeczy. Na przykład, które składniki odżywcze powinieneś spożywać więcej, ponieważ masz genetyczną tendencję do nieprzyswajania ich tak skutecznie, jak inni ludzie. Istnieją małe warianty genetyczne, które powodują, że niektóre witaminy i minerały są słabo metabolizowane. Dlatego Twoje ciało może potrzebować większej ilości. Niektóre z nich możemy wykryć w twoich genach.

To samo dotyczy wielu innych składników odżywczych, ponieważ możesz mieć różne reakcje na niektóre rodzaje tłuszczów, węglowodanów itp. Dzięki analizie genetycznej czy możesz dowiedzieć się więcej o sobie?Na przykład dlaczego kofeina działa na ciebie inaczej lub dlaczego bardziej lubisz słodycze.

Pobierz nasz przykładowy raport nutrigenetyczny.
Raporty dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim.

test raportu nutrigenetyki
test raportu nutrigenetyki

Czy nutrigenetyka i nutrigenomika to to samo?

Są to dwa pojęcia często używane jako synonimy, aby mówić o wspólnym badaniu żywienia z genomiką i innymi naukami omicznymi oraz o ich wpływie na różne fenotypy chorób i chorób.

 

Nutrigenetyka to dyscyplina badająca różne reakcje na dietę w zależności od genotypu (rodzaj genu) każdej osoby. Nutrigenomika bada mechanizmy molekularne wyjaśniające różne reakcje fenotypowe na dietę w zależności od genotypu szczególne dla każdej osoby. Innymi słowy, bada się, w jaki sposób składniki odżywcze wpływają na ekspresję genetyczną.

 

Czym jest Ómica?

"omic„Czy neologizm, który w biologii molekularnej jest używany jako przyrostek w odniesieniu do? badanie całości lub całości czegoś. Dlatego możemy powiedzieć, w bardziej ogólny sposób, że nutrigenomika analizuje związek między żywnością a genetyką w bardziej kompleksowy sposób.

 

 

Obie dyscypliny to obszary tzw. genomiki żywieniowej. Oba są częścią połączenia omiki z naukami o żywności i żywieniu.

 

Od dziesiątek lat badania nutrigenetyczne i nutrigenomiczne dostarczają dużej ilości informacji, które pozwalają na podejście do tego, co możemy nazwać precyzyjnym odżywianiem. Który w zasadzie składa się z weź pod uwagę specyfikę każdej osoby, aby dieta była jak najzdrowsza. Podobnie odżywianie może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu choroby. Im bardziej spersonalizowana dieta i nawyki żywieniowe, tym większy wkład w poprawę lub powrót do zdrowia.

 

Istnieje niezliczona ilość produktów spożywczych i rodzajów diety, które przeanalizowały obie dyscypliny, między innymi należy podkreślić dietę śródziemnomorską. Do tego typu diety, chociaż została ona zdefiniowana i skatalogowana na różne sposoby. Istnieją badania, które wykazały, że może wchodzić w interakcje z genomem i zmniejszać ryzyko wystąpienia pewnych patologii u określonych typów ludzi.

 

Co zawiera test nutrigenetyki 24Genetics?

Pod tym względem, Test nutrigenetyczny 24Genetics obejmuje genetyczne predyspozycje do skuteczności diety śródziemnomorskiej, diety niskotłuszczowej i diety niskowęglowodanowej.

 

Z drugiej strony, indywidualna genetyka jest związana nie tylko ze zdrowiem. Ale także z aspektami takimi jak percepcja smakuThe emocjonalne spożycieThe skłonność do dziobaniaThe uczucie pełniitd… Wszystkie te aspekty są również uwzględnione w żywieniowym teście genetycznym 24Genetics.

 

Nutrigenetyka: spersonalizowane diety oparte na Twoich genach

Każdy człowiek jest inny, zarówno w tym, co widzimy, jak i tym, czego nie widzimy. Wiele odpowiedzi znajduje się w naszych genach, a nutrigenetyka to nauka badająca te różnice. Z pewnością wielokrotnie to weryfikowaliśmy jedzenie nie jest odczuwane przez nas wszystkich tak samo, ani nie ma takiego samego wpływu na nasz organizm. Widzimy na przykład, że inny chudnie, gdy jemy praktycznie to samo. Wykonujemy taką samą ilość i rodzaj ćwiczeń i nie możemy schudnąć. Istnieje wiele czynników, które wpływają na nasz wskaźnik masy ciała, ale wydaje się jasne, że istnieje genetyczna predyspozycja do otyłości. Klucze tkwią w wariacjach genetycznych i dlatego coraz więcej osób przeprowadza analizę DNA żywności.

 

Dietę możemy uznać za czynnik środowiskowy, który wpływa na stan odżywienia jednostki. Znajduje to odzwierciedlenie w możliwości zarażenia się różnymi chorobami. Obecnie, żywienie i genetyka łączą siły i są zintegrowane w jeden obszar badań: tak zwaną genetykę żywieniową.

 

Tak więc, Jeśli martwisz się o utratę wagi, informacje genetyczne mogą ci bardzo pomóc. Możemy zobaczyć Twoje predyspozycje, jaki rodzaj diety odchudzającej będzie najskuteczniejszy. Istnieją geny, które mogą wykazywać pewne tendencje do przybierania na wadze, odczuwania sytości i chęci jedzenia. Dzięki testowi nutrigenetycznemu możemy sprawdzić, czy masz predyspozycje do łatwiejszego odchudzania i zobaczymy, co mówią geny o tym, jaki może być najskuteczniejszy sposób na zrzucenie wagi i lepsze samopoczucie niż kiedykolwiek.

Czytaj więcej…

Nasz raport żywieniowy zawiera następujące sekcje:

Zdrowsza dieta

Tutaj możesz zobaczyć swoje genetyczne predyspozycje do niektórych pokarmów i jakie rodzaje diet są dla Ciebie najbardziej zalecane, zgodnie z Twoim kodem genetycznym.

Witaminy i minerały

Analizujemy geny, które mają wpływ na różne witaminy i minerały, a także na Twój metabolizm, abyś wiedział, które pokarmy powinieneś jeść więcej, a które mniej.

metabolizm

Poznaj swoje predyspozycje do poziomu cholesterolu lub trójglicerydów. Zrozum, dlaczego twoje ciało może inaczej reagować na niektórych głównych twórców metabolizmu.

Twoje zmysły

Niektóre geny podsuną nam ciekawostki, takie jak możliwość odczuwania niektórych smaków z większą intensywnością lub skłonność do słodyczy lub podjadania. Przyjrzymy się również genom, które mogą wpływać na działanie kofeiny i nie tylko.

Twoja waga i ty

Przyjrzymy się genom, które wpływają na skuteczność diet odchudzających. Niektóre geny wpływają na skłonność do przybierania na wadze, trudność w zaspokojeniu i chęć jedzenia. Najskuteczniejsza dieta nie jest taka sama dla wszystkich, a odpowiedź może leżeć w naszych genach.

surowy

Czy wcześniej prosiłeś o test genetyczny?

Jeśli wykonałeś już któryś z naszych testów genetycznych lub test 23andme, Ancestry.com lub innej firmy, możemy wykorzystać Twoje surowe dane do stworzenia Twojego raportu 24Genetics Nutrigenetics, czego inne firmy nie mogą zrobić.

Najczęściej zadawane pytania

W JAKI SPOSÓB WYKONANY JEST TEST NUTRIGENETYCZNY?

To o wiele łatwiejsze niż myślisz. Otrzymasz zestaw DNA do pobrania próbki śliny. Zobacz szczegółowe instrukcje w prostym filmie kliknij tutaj. Następnie wystarczy odesłać nam próbkę. Nasze laboratorium wykona sekwencjonowanie. To znaczy proces ekstrakcji danych genetycznych zawartych w próbce DNA. I na koniec zastosujemy algorytm opracowany przez 24Genetics do Twoich informacji genetycznych, aby uzyskać szczegółowy raport, który Ci wyślemy.

CZY MOGĘ ZROBIĆ TEN TEST W MOIM KRAJU?

Oczywiście. Możemy wysłać zestaw DNA do Twojego miejsca zamieszkania lub miejsca pracy. Nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz na świecie. Ponieważ mamy wiele magazynów na całym świecie, wyślemy Twoje zamówienie z najbliższego możliwego punktu. W ten sposób będziemy szybcy, wydajni i jak najbardziej zrównoważeni.

CZY WEDŁUG WYNIKÓW MOICH TESTÓW CZY MOGĘ WŁAŚNIE WPROWADZIĆ ZNACZĄCE ZMIANY W SWOIM ŻYCIU?

Nie powinieneś wprowadzać znaczących zmian w swoich terapiach bez zatwierdzenia przez dietetyka, eksperta genetyka lub lekarza, który będzie miał dostęp do znacznie większej ilości informacji na temat Twojej historii zdrowia. Nasze testy analizują część markerów genetycznych w twoim ciele, a nie wszystkie. Oferują więc wyniki informacyjne, a nie diagnostyczne. Dostarczają bardzo cennych danych na temat predyspozycji genetycznych, ale istnieje wiele innych czynników, które wpływają na Twoje odżywianie czy samopoczucie. Dlatego naszą rekomendacją jest, aby zawsze konsultować się ze specjalistami z zakresu żywienia, zdrowia lub genetyki.

CZY MOJE GENY JEST JEDYNĄ WAŻNĄ RZECZĄ?

Nasze geny w dużej mierze określają, kim jesteśmy, ale my i środowisko również w dużym stopniu modulujemy te predyspozycje genetyczne. Styl życia, sport, dieta i wiele innych okoliczności wpływa na nasz organizm. Dlatego powiązane geny są bardzo ważne, ale mają wspólny wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie i ogólnie Twoje życie, z wieloma innymi czynnikami.

CZY WSZYSTKIE TESTY NUTRIGENETYCZNE SĄ TEJ SAMEJ JAKOŚCI?

Niewiele firm biotechnologicznych jest w stanie przeprowadzić te złożone badania. Wiele z nich podaje bardzo ubogie wnioski dotyczące ilości wyników. Nasz test opiera się na najnowocześniejszej analizie genetycznej. W tym analizujemy około 720.000 XNUMX markerów genetycznych. naciśnij tutaj Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego testy 24Genetics są uważane za najlepsze i najbardziej kompletne na rynku.

DLACZEGO KUPIĆ TEN BADANIE FARMAKOGENETYCZNE A NIE NIKOMU NA RYNKU?

Głównym powodem jest to, że jesteśmy w stanie zaoferować Ci bardziej trafne informacje (wystarczy porównać nas z innymi testami konkurencji) i wyższej jakości. Ale powodów jest o wiele więcej, możesz je zobaczyć, robiąc kliknij tutaj.

NA CZYM JEST TEN TEST?

Gdy istnieje wysoki poziom konsensusu, najbardziej istotne badania naukowe są upubliczniane za pośrednictwem instytucji i organizacji międzynarodowych. Złożony algorytm opracowany przez 24Genetics zawiera tysiące badań genetycznych uznanych i zaakceptowanych przez społeczność naukową na całym świecie, dzięki czemu nasze raporty są bardzo wysokiej jakości.

CO DOKŁADNIE OTRZYMAM PODCZAS WYKONANIA TEGO TESTU?

Wyślemy Ci kompletny i spersonalizowany raport na adres e-mail, za pomocą którego zarejestrowałeś swój zestaw. Ponadto możesz w dowolnym momencie zażądać od nas pliku z nieprzetworzonymi danymi, a my prześlemy go do Ciebie pocztą elektroniczną (plik z nieprzetworzonymi danymi jest plikiem elektronicznym zawierającym Twoją mapę genetyczną).

W JAKI SPOSÓB MOGĘ ZAPEWNIĆ AKTUALIZACJĘ RAPORTU?

Gdy projektujemy nową funkcję, która ma zostać uwzględniona w jednym z naszych raportów, przed opublikowaniem przeprowadzamy szereg testów. Ale dla Twojej wygody, gdy tak się stanie, skontaktujemy się z Tobą, aby Cię powiadomić.

CZY KAŻDY MOŻE ZROBIĆ BADANIE GENETYCZNE?

Każdy bez ograniczeń wiekowych może wykonać nasz test genetyczny. Musisz tylko wiedzieć, że jeśli badanie ma być wykonane na niemowlęciu lub osobie starszej, możemy wysłać Ci specjalny zestaw ułatwiający pobranie próbki śliny. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym podczas składania zamówienia.

CZY BADANIE NUTRIGENETYCZNE JEST TO SAMO CO BADANIE NIETOLERANCJI ŻYWNOŚCI?

Nie. Test genetyczny nie ma nic wspólnego z testem na nietolerancję pokarmową. Nie jest też tym samym, co test na alergię pokarmową. Są to różne testy, które dostarczają różnych informacji. Testy genetyczne są nieskończenie bardziej złożone i droższe niż testy wymienione powyżej, a informacji genetycznych, które dostarczają, nie można uzyskać w żaden inny sposób.

ILE KALORII POWINIEN JEŚĆ?

Test genetyczny nie dostarcza tego typu informacji, ponieważ zależy to od wielu innych czynników zewnętrznych, nawyków, diety… (czynników środowiskowych). Na przykład będąc twoją genetyką, możesz być osobą prowadzącą siedzący tryb życia, a mimo to osobą o dużej aktywności fizycznej. Jak możesz sobie wyobrazić, zapotrzebowanie na spożycie kalorii będzie bardzo różne w obu przypadkach. Będzie to również zależeć od twoich celów żywieniowych: możesz chcieć schudnąć lub możesz chcieć ją przytyć. Dlatego najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić z testem nutrigenetycznym, jest udostępnienie go służbie dietetycznej lub żywieniowej, która może zaprojektować dla Ciebie spersonalizowane wytyczne, które możesz wdrożyć w swojej diecie, zgodnie z Twoimi celami.

JAKĄ DIETĘ NALEŻY STOSOWAĆ?

24Genetics nie udziela porad dotyczących nawyków żywieniowych. Informacje o Twoich skłonnościach przedstawiamy w naszym raporcie nutrigenetycznym. Ale to musi być profesjonalny dietetyk, który doradzi Ci najbardziej odpowiednią dla Ciebie dietę. Biorąc pod uwagę, oprócz informacji genetycznych w naszym raporcie, Twój styl życia, gusta, nawyki sportowe itp. Z tego powodu zalecamy, abyś podzielił się swoją analizą z referencyjnym specjalistą w celu przeprowadzenia spersonalizowanej dieta.

JAKIE POTRAWY MOGĘ JEŚĆ?

Test 24Genetics nie dostarcza informacji na temat nietolerancji określonych pokarmów. Jeśli podejrzewasz jakąkolwiek szczególną nietolerancję lub alergię, zalecamy udanie się do pracownika służby zdrowia.

CZY MOGĘ ZDIAGNOZOWAĆ JAKIEKOLWIEK ZMIANY W ODŻYWIENIACH ZA POMOCĄ TEGO TESTU?

Test 24Genetics Nutrigenetics nie nadaje się do użytku klinicznego ani diagnostycznego. Jeśli pracownicy służby zdrowia zaobserwują jakąkolwiek istotną patologię w naszych raportach, przepiszą drugi test o ważności klinicznej w celu potwierdzenia tej patologii.

CO TO JEST NUTRIGENETYKA?

Jest to dyscyplina, która analizuje warianty genetyczne, które przechowujesz w swoim DNA i które mają bezpośredni wpływ na sposób, w jaki metabolizujesz różne molekuły. A także sposób, w jaki różne diety działają lub nie. Najlepszym sposobem na wyżywienie i poprawę jakości życia jest poznanie swoich genetycznych skłonności do cholesterolu, trójglicerydów, nadwagi itp. Dane takie jak wchłanianie witamin B12 lub E to kolejne cechy, które pojawią się w Twoim raporcie. Aby uzyskać szczegółowe informacje, sprawdź przykładowy raport dostępny na tej stronie naszego serwisu.

CZY NUTRIGENETYKI TO MODA CZY ZA NIĄ ZNAJDUJE SIĘ SILNE WSPARCIE NAUKOWE?

Jest to obszar wiedzy badany od kilkudziesięciu lat. Genetyka wchodzi w interakcję z naszą dietą, więc analiza naszego ludzkiego genomu jest niezbędna. Jest to fakt poparty dziś setkami opracowań naukowych. Badania te są analizowane z ostrożnością i pod ścisłymi kryteriami jakości naukowej w ramach 24Genetics, aby wybrać te o największym znaczeniu naukowym. Ponadto nasz multidyscyplinarny zespół naukowy na bieżąco aktualizuje nasz raport. Uwzględniając w nich nowe odpowiednie badania, które pozwalają nam w pełni wykorzystać Twoje DNA.

DLACZEGO MÓJ RAPORT MÓWI, ŻE MA NIEDOBÓR ŻELAZA, KIEDY MA NORMALNY POZIOM KRWI?

Powód jest dość prosty: genetyka to nie wszystko. Jest to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, ale nie jest to jedyny wyznacznik. W tym konkretnym przykładzie, jeśli masz dietę bogatą w żelazo, możliwe jest, że wyniki krwi są normalne, ponieważ genetyczne predyspozycje do tego deficytu prawdopodobnie kompensują go dietą.

 

Masz konsultację żywieniową i chcesz zaoferować swoim klientom więcej korzyści? Chcesz polecić lub sprzedać nasz test nutrigenetyczny?

Odwiedź naszą witrynę partnerską i odkryj wszystkie formuły, które mamy dla Ciebie.

0
    0
    koszyk
    Twój koszyk jest pusty