Deklaracja prywatności

Polityka prywatności zgodna z GDPR

W 24Genetics wiemy, jak ważna jest prywatność Twoich danych i staramy się ją chronić w najbardziej odpowiedni sposób. Z tego powodu potwierdzamy, że zaczęliśmy stosować nowe Europejskie Rozporządzenie o Ochronie Danych (GDPR), chociaż wiele z rzeczy, które są teraz od nas wymagane, robiliśmy już od dawna.

 

Są to główne punkty w odniesieniu do produktów i usług, które zawarli Państwo z 24Genetics:

– Przeanalizujemy ryzyko, jakie może nieść ze sobą każde przetwarzanie danych, co pozwoli nam zdecydować, jakie środki bezpieczeństwa powinny być stosowane przez cały czas.

– Wyznaczyliśmy pełnomocnika ds. ochrony danych (DPD), który pomaga nam w przestrzeganiu przepisów dotyczących ochrony danych, doradzając i nadzorując wszystkie wykonywane przez nas zabiegi. Ponadto DPD jest do Państwa dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z przetwarzaniem Państwa danych osobowych.

– W 24Genetics podejmujemy wszelkie środki, jakimi dysponujemy, aby zapobiec cyberatakom. Jeśli jednak dojdzie do naruszenia naszych zabezpieczeń, które będzie miało wpływ na Państwa dane osobowe, skontaktujemy się z hiszpańską Agencją Ochrony Danych, aby pomóc nam w zarządzaniu incydentem oraz z Państwem, jeśli sytuacja będzie poważna. Środkiem, który naszym zdaniem jest najbardziej skuteczny i drastyczny, jest nieposiadanie danych genetycznych naszych klientów na naszej stronie internetowej, więc jeśli mielibyśmy cyberatak, nie mogliby znaleźć tych danych.

– Czasami, w celu świadczenia Państwu naszych usług, zlecamy ich wykonanie wyspecjalizowanym firmom (na przykład firmom kurierskim), które mogą mieć dostęp do Państwa danych osobowych w celu wykonania swojej pracy. W każdym przypadku stosujemy rygorystyczny proces wyboru dostawców, aby zapewnić, że przestrzegają oni przepisów o ochronie danych osobowych.

– W przypadku Państwa próbki DNA, od momentu jej dostarczenia staje się ona anonimowa, to znaczy, że nikt z naszego zespołu, z naszych laboratoriów lub współpracowników nie wie, jakiej osobie odpowiada dana próbka, zna jedynie kod i nie ma dostępu do informacji, komu ten kod odpowiada. Gdy próbka jest już zsekwencjonowana, informacja genetyczna pozostaje anonimowa, a jakby tego było mało, wszystkie informacje genetyczne są szyfrowane. Dopiero w momencie wysyłania raportów, kody są krzyżowane z klientem, do którego należą. Ponadto, w przeciwieństwie do innych laboratoriów, Twoje wyniki i Twoja mapa genetyczna nie są publikowane w sieci, nie przechowujemy tych informacji na naszej stronie internetowej, dlatego nie są one dostępne dla żadnego hakera.

Biorąc pod uwagę powyższe zmiany, zmieniliśmy naszą Politykę Ochrony Danych Osobowych. Zasadnicze aspekty przetwarzania danych przez nas nie uległy zmianie, ale zamieściliśmy więcej informacji, aby mogli Państwo poznać wszystkie szczegóły. Przetłumaczono za pomocą www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Who is responsible for the processing of your personal data?

The responsible for the processing of your personal data is Bou Trade Labs SL (24Genetics) and address: Paseo de la Castellana 95 Planta 15A, 28046 de Madrid.

As we have said, we have appointed a Data Protection Delegate that will ensure that your data is properly treated and will resolve any doubt, query or suggestion that you may have. You can contact him by sending a letter to his attention, to the address that we have indicated in the previous paragraph or through the email DPD@24genetics.com

W jaki sposób uzyskaliśmy Państwa dane i jakie dane wykorzystujemy?

Dane osobowe, które przetwarzamy, pochodzą od osób zainteresowanych.

Niektóre z tych danych są następujące:

1.- Email: dzięki niemu możemy się z Tobą komunikować i informować Cię o nowościach i aktualizacjach platformy. Zawsze będziesz miał możliwość wypisania się z naszych e-maili lub nawet wypisania się wyłącznie w niektórych komunikatach z Twojego profilu użytkownika.

2.- Imię i Nazwisko / Nazwa firmy: dzięki tym danym możemy wystawić fakturę za nasze usługi lub za to, że Ty wystawiasz nam fakturę za swoje usługi w ramach platformy. Ważne jest, że dane te są całkowicie prawdziwe, biorąc pod uwagę zobowiązania prawne i podatkowe, które musimy wypełnić.

3.- DNI / NIF: tak jak w poprzednim przypadku, pomaga nam to w wystawieniu faktury na Ciebie lub na Twoje usługi.

4.- Adres pocztowy / fiskalny / socjalny: jest to niezbędne, abyśmy znali Twój adres dla celów podatkowych i logistycznych.

5.- Telefon kontaktowy: aby mieć lepszą komunikację z naszymi reklamodawcami, możemy poprosić o numer kontaktowy i w ten sposób zaoferować Państwu spersonalizowaną uwagę.

6.- Dane płatnicze: dane te są niezbędne do realizacji transakcji płatniczych za nasze usługi lub do zapłaty kwot za faktury, które wysyłają nam redaktorzy.

Stosowane przez nas środki płatnicze są następujące:

– Karta debetowa lub kredytowa: na 24Genetics.com używamy bramki płatniczej STRIPE. Polityka prywatności tej platformy jest jawna i można się z nią zapoznać tutaj: STRIPE privacy policy.

– Przelew bankowy: ten sposób płatności wymaga przesłania nam dowodu przelewu na wskazany adres mailowy. Każde z przesłanych potwierdzeń jest traktowane zgodnie z naszą polityką prywatności i niszczone w momencie, gdy przelew jest płynny na przypisanym do niego koncie bieżącym. W żadnym wypadku 24Genetics.com nie przechowuje tych informacji.

– PayPal: ten sposób płatności jest bardzo popularny wśród naszych użytkowników. Użytkownik, który go wybierze, zostanie przekierowany na platformę PayPal i jej bezpieczne środowisko. 24Genetics.com nie zarządza żadnymi danymi w ramach tej platformy. Aby uzyskać więcej informacji na temat polityki prywatności  PayPal’s privacy policy.

– PayPal: ten sposób płatności jest bardzo popularny wśród naszych użytkowników. Użytkownik, który go wybierze, zostanie przekierowany na platformę PayPal i jej bezpieczne środowisko. 24Genetics.com nie zarządza żadnymi danymi w ramach tej platformy. Aby uzyskać więcej informacji na temat polityki prywatności PayPal

 

Do czego będziemy wykorzystywać Państwa dane osobowe?

Będziemy wykorzystywać Państwa Dane Osobowe w następujących celach:

1. Świadczenie usług: Przetwarzanie Państwa Danych Osobowych jest niezbędne, abyśmy mogli zapewnić Państwu naszą Usługę, w przeciwnym razie nie będą Państwo mogli z niej korzystać. Świadczenie Usług obejmuje następujące kwestie:

Zarządzanie tworzeniem konta użytkownika i umożliwienie Ci korzystania z niego lub jego modyfikowania. Aby móc korzystać z Usługi, konieczne jest utworzenie konta i zidentyfikowanie się jako użytkownik. W każdej chwili możesz zmienić podane przez siebie Dane Osobowe poprzez sekcję “Moje konto” znajdującą się w dolnym menu strony internetowej. Ułatwić Ci otrzymywanie odpowiednich faktur za pośrednictwem adresu e-mail, który nam podałeś. Zaoferować Ci najlepszą opiekę i pomoc. Za pośrednictwem naszego Centrum Pomocy oferujemy pomoc w każdej chwili w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, uwag, sugestii lub incydentów związanych z Usługą, o które chcesz nas zapytać.

2. Prowadzenia działań marketingowych: Będziemy wykorzystywać Twoje Dane Osobowe w celu przesyłania Ci wiadomości, produktów i promocji związanych z 24Genetics.

W każdym przypadku należy pamiętać, że użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania tych wiadomości. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć na link “Anuluj subskrypcję” znajdujący się w dowolnej wiadomości.

3. Poprawa naszych usług: W 24Genetics stale pracujemy nad ulepszeniem Aplikacji i Strony internetowej i z tego powodu przeprowadzamy testy, badania i analizy oraz opracowujemy nowe produkty, które kończą się poprawą jakości Usługi. Pozwalają nam one zoptymalizować go, uczynić bardziej funkcjonalnym i dostosować do Twoich potrzeb (oferując np. możliwość wprowadzenia Twoich preferencji, wybranej konfiguracji czy często odwiedzanych miejsc). Prace takie wymagają niejednokrotnie wykorzystania niektórych Twoich Danych Osobowych.

4. Zapobieganie oszustwom: Aby zapobiec potencjalnym oszustwom wobec Użytkownika i wobec 24Genetics, wdrożyliśmy środki, dzięki którym nasza Platforma jest bezpiecznym miejscem.

5. Zasięgnąć Twojej opinii o 24Genetics: Uważamy, że bardzo przydatne jest poznanie Twojej opinii o 24Genetics w celu podejmowania strategicznych decyzji, które czynią nas firmą dostosowaną do interesów i obaw naszych użytkowników. Dlatego też, w niektórych momentach możemy poprosić Cię o odpowiedź na prostą ankietę, aby dowiedzieć się, jakie jest Twoje zdanie na nasz temat. Pamiętaj, że zależy nam na poznaniu opinii naszych użytkowników w sposób statystyczny. Dlatego też, gdy otrzymamy Twoją opinię, przystąpimy do jej pseudonimizacji, to znaczy, że Twoje odpowiedzi będą powiązane jedynie z kodem. Następnie pseudonimizowane informacje przekażemy podmiotowi, który pomaga nam w przeprowadzaniu tych badań, aby mógł je przeanalizować wraz z opiniami wielu innych użytkowników i opracować statystyczne opracowanie na temat wizerunku i postrzegania, jakie masz na temat 24Genetics.

Oczywiście nie będziesz musiał wyrażać nam swojej opinii, jeśli nie będziesz chciał.

 

Jak długo będziemy przechowywać Państwa dane osobowe?

Okres przechowywania Twoich Danych Osobowych zależy od każdego z celów, dla których je wykorzystujemy. W poniższym akapicie wskazujemy, jak długo lub do jakiego momentu będziemy przechowywać Państwa dane w odniesieniu do każdego z tych celów:

1. Świadczenie Usług: Będziemy wykorzystywać Twoje Dane Osobowe do momentu, w którym zdecydujesz się zaprzestać korzystania z naszej Usługi, w tym celu musisz usunąć swoje konto użytkownika. Jeśli użytkownik nie zrezygnuje z subskrypcji, będziemy nadal przetwarzać jego Dane osobowe w tym celu. Należy pamiętać, że jeśli w związku z Usługą wystąpi problem wymagający rozwiązania, postaramy się go rozwiązać, zanim użytkownik będzie mógł zrezygnować z subskrypcji.

2. Prowadzenie działań marketingowych: Będziemy korzystać z Państwa Danych Osobowych do momentu, w którym zażądają Państwo, abyśmy przestali to robić, niezależnie od tego, czy będą Państwo nadal korzystać z naszej Usługi, czy też zrezygnują z subskrypcji. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz poprosić nas o zaprzestanie wysyłania Ci wiadomości, ofert i spersonalizowanych promocji; wystarczy, że klikniesz na link “Anuluj subskrypcję” w dowolnej z naszych wiadomości.

3. Poprawa jakości naszych usług i opinii o 24Genetics: Będziemy korzystać z Twoich Danych Osobowych do momentu, w którym zdecydujesz się zaprzestać korzystania z naszej Usługi, w tym celu musisz usunąć swoje konto użytkownika. Jeśli użytkownik nie zrezygnuje z subskrypcji, będziemy nadal przetwarzać jego dane osobowe w tym celu.

4. Zapobieganie oszustwom: Podobnie jak w poprzednim przypadku, będziemy korzystać z Danych osobowych użytkownika do momentu, w którym zdecyduje się on zaprzestać korzystania z naszej Usługi, w tym celu należy usunąć konto użytkownika. Jeśli użytkownik nie zrezygnuje z subskrypcji, Firma będzie nadal przetwarzać jego dane osobowe w tym celu.

 

Dlaczego wolno nam wykorzystywać Państwa Dane Osobowe?

W 24Genetics wykorzystujemy Państwa dane osobowe wyłącznie w sposób zgodny z prawem, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W tym celu musimy mieć wystarczającą podstawę prawną. Poniżej wskazujemy, jaka jest podstawa prawna, czyli dlaczego dopuszczalne jest wykorzystywanie przez nas Państwa Danych Osobowych do każdego z celów opisanych w poprzednim punkcie.

1. Świadczenie Usług: Wykorzystanie Państwa Danych Osobowych jest konieczne, abyśmy mogli wykonać umowę, która łączy nas z Państwem od momentu zaakceptowania przez Państwa naszego Regulaminu. W przeciwnym razie nie będą Państwo mogli korzystać z Usługi.

2. Prowadzenie działań marketingowych: Będziemy wykorzystywać Twoje Dane Osobowe w celu wysyłania Ci wiadomości, ofert i promocji opartych na Twoim profilu tylko wtedy, gdy wyrazisz nam na to zgodę. Komunikacja, którą wysyłamy do Ciebie może odbywać się za pośrednictwem poczty elektronicznej, SMS-ów, aplikacji, itp. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz poprosić nas o zaprzestanie wysyłania Ci tych spersonalizowanych komunikatów.

3. Poprawa naszych usług: Uważamy, że w 24Genetics mamy uzasadniony interes w przeprowadzaniu testów, dochodzeń i badań analitycznych, które poprawiają jakość naszej Usługi, pozwalają nam uczynić ją bardziej funkcjonalną i dostosować ją do Twoich potrzeb. Naszym zdaniem, takie postępowanie przynosi również bezpośrednie korzyści Tobie, ponieważ będziesz mógł korzystać z Usługi, która z większą precyzją rozwiązuje Twoje potrzeby w zakresie mobilności.

4. Zapobieganie oszustwom: Rozumiemy również, że w 24Genetics mamy uzasadniony interes, aby próbować zapobiegać potencjalnym oszustwom związanym z Usługą. Takie postępowanie jest korzystne dla 24Genetics, a także dla Użytkownika, ponieważ pozwoli nam na stosowanie procedur, które mają na celu uniknięcie nieuczciwego korzystania z Usługi.

5. Zasięganie opinii na temat 24Genetics: Uważamy, że mamy uzasadniony interes, aby poznać postrzeganie, jakie mają Państwo na temat 24Genetics, ponieważ pozwoli nam to na podejmowanie strategicznych decyzji, które dostosowują się do potrzeb i obaw wszystkich naszych użytkowników. Ponadto rozumiemy, że wykorzystanie Państwa Danych Osobowych w tym celu jest zgodne ze świadczeniem Usługi. Przetłumaczono za pomocą www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

 

Czy będziemy udostępniać dane osobowe użytkownika stronom trzecim?

Tak. W celu świadczenia Usługi na najwyższym poziomie, musimy udostępniać Dane Osobowe Użytkownika np. firmom zajmującym się przesyłaniem wiadomości oraz innym podmiotom współpracującym z 24Genetics, zewnętrznym dostawcom, którzy pomagają nam w różnych kwestiach związanych z Usługą oraz osobom trzecim. Ilość i rodzaj danych osobowych, które udostępniamy jest minimalna: ogranicza się do tych, które są ściśle niezbędne do realizacji naszych usług, a także do wypełnienia pozostałych zobowiązań prawnych. Upewniamy się, że wszyscy nasi dostawcy, którzy mogą uzyskać dostęp do jakichkolwiek Państwa danych osobowych, działają w sposób poufny, lojalny i skrupulatnie przestrzegają obowiązujących przepisów o ochronie danych. W tym celu wymagamy od Państwa zawarcia z nami specjalnych umów, które regulują wykorzystanie przez Państwa Państwa Danych Osobowych.

 

Jakie są Twoje prawa w kwestii ochrony danych?

Jako użytkownikowi 24Genetics przysługuje Ci szereg praw, dzięki którym możesz decydować i kontrolować w każdej chwili, w jaki sposób wykorzystujemy Twoje Dane Osobowe. Możesz skorzystać z tych praw w dowolnym momencie i za darmo (chyba że Twoje żądanie jest nadmierne lub bezpodstawne). Aby skorzystać z któregoś z praw, wystarczy, że zrobisz to poprzez e-mail info@24genetics.com Abyśmy mogli spełnić Twoją prośbę, musimy się upewnić, że to naprawdę Ty, dlatego możliwe jest, że poprosimy o jakiś dokument; będziemy również wdzięczni, jeśli wskażesz nam prawo, z którego chcesz skorzystać. Jeżeli Państwa wniosek nie spełnia powyższych wymogów, poprosimy Państwa o jego wypełnienie.

W szczególności, przysługują Państwu następujące prawa:

Dostęp. Możesz poprosić nas o wskazanie, czy wykorzystujemy Twoje Dane Osobowe, czy nie; W przypadku, gdy je wykorzystujemy, przekażemy również dodatkowe informacje, takie jak: jakie dane osobowe posiadamy na Twój temat, do czego je wykorzystujemy, podmioty, którym je udostępniamy, okres, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane lub czy prowadzimy profile, między innymi.
Sprostowanie. Możesz poprosić nas o zmianę niektórych Danych Osobowych, które posiadamy na Twój temat, aby były dokładne i aktualne. Należy pamiętać, że dane osobowe, które pojawiają się na koncie użytkownika, muszą być aktualizowane przez cały czas. Możesz to zrobić w sekcji “Moje konto” dostępnej z dolnego menu.
Usunięcie. Możesz poprosić nas o usunięcie Danych Osobowych, które posiadamy na Twój temat, gdy nie są już one potrzebne do celów, do których je wykorzystujemy, gdy wycofasz swoją zgodę, w przypadku, gdy staramy się jedynie rozwijać cele oparte na nich.
Ograniczenie. Możesz poprosić nas o tymczasowe ograniczenie wykorzystania Twoich Danych Osobowych, gdy uznasz, że Twoje dane są niedokładne, do czasu ich weryfikacji lub aktualizacji (pamiętaj, że w tym czasie nie będziesz mógł korzystać z Usługi); gdy nie są nam już potrzebne do realizacji celów wskazanych w poprzednim punkcie, ale wolisz, abyśmy je zachowali, abyś mógł dochodzić lub bronić się przed roszczeniami oraz gdy sprzeciwiasz się wykorzystywaniu przez nas Twoich danych do któregokolwiek z celów wymienionych w punkcie 2 podpunktu 4 niniejszej Polityki Prywatności, podczas gdy my ocenimy, czy uzasadniony interes, jaki mamy w 24Genetics, przeważa nad Twoim prawem do sprzeciwu wobec ich wykorzystania.
Możliwość przenoszenia danych. Możesz poprosić nas o przekazanie Ci bezpośrednio lub dostarczenie innemu podmiotowi, gdy tylko będzie to technicznie możliwe, ustrukturyzowanego pliku, powszechnie używanego i możliwego do odczytania przez system komputerowy, zawierającego Dane Osobowe związane z produktami objętymi umową.
Roszczenia. Mogą Państwo złożyć skargę do właściwego organu kontrolnego zajmującego się ochroną danych osobowych. W Państwa przypadku właściwym organem jest następujący podmiot: Hiszpańska Agencja Ochrony Danych:
Sprzeciw. Możesz sprzeciwić się wykorzystywaniu przez nas Twoich danych do któregokolwiek z celów wymienionych w punkcie 4 numer 2 niniejszej Polityki Prywatności. W szczególności chcemy przypomnieć, że możesz poprosić nas o zaprzestanie analizowania Twojego profilu w celu wysyłania Ci informacji promocyjnych. Przetłumaczono za pomocą www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

 

Czy będziemy aktualizować niniejszą Politykę Prywatności?

Jest to możliwe. Należy pamiętać, że jeśli z jakiegokolwiek powodu zdecydujemy się na wprowadzenie zmian w naszej Polityce Prywatności, poinformujemy Cię o tym niezwłocznie, zanim zmiany te zaczną obowiązywać. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w jaki sposób zamierzamy wykorzystywać Twoje dane osobowe, zanim zaczniemy to robić.

 

Polityka dotycząca plików cookie

Czym są pliki cookie?
Plik cookie to plik, który jest pobierany na komputer użytkownika podczas odwiedzania określonych stron internetowych. Pliki cookie pozwalają stronie internetowej, między innymi, na przechowywanie i pobieranie informacji o zwyczajach przeglądania strony przez użytkownika lub jego komputera i, w zależności od informacji, które zawierają i sposobu, w jaki użytkownik korzysta ze swojego sprzętu, mogą być użyte do rozpoznania użytkownika.

Dlaczego ta strona korzysta z plików cookie?
Ta strona internetowa używa plików cookie do różnych celów, w tym:
Analiza: to te pliki cookie, które, traktowane przez nas lub przez osoby trzecie, pozwalają nam określić ilościowo liczbę użytkowników, a tym samym dokonać pomiaru i analizy statystycznej wykorzystania przez użytkowników serwisu. W tym celu analizujemy Państwa przeglądanie naszej strony internetowej, aby ulepszyć doświadczenia użytkownika.
Reklama: są to pliki cookie przeznaczone do oferowania reklam, które pokazują produkty i / lub spersonalizowane banery, które, biorąc pod uwagę ostatnie nawyki przeglądania, mogą być interesujące:

– Google Chrome

– Mozilla Firefox

– Internet Explorer

– Safari IOS (iPhone y iPad)

– Chrome Android

 
 
  0
  Wózek
  Twój koszyk jest pusty
   Calculate Shipping
   Apply Coupon