Badania genetyczne dla potrzeb pielęgnacji skóry

Genetyczne badanie skóry, aby dowiedzieć się, co genetyka może powiedzieć o stanie zdrowia skóry.
WIĘCEJ INFORMACJI

SPRZEDAŻ!

All in One + Ancestrum WOLNY

249

249

skin24genetics
Prueba adn piel

Dzięki tym genetycznym badaniom skóry analizujemy, w jaki sposób Twoja genetyka wpływa na takie właściwości skóry jak nawilżenie, elastyczność i zdolność antyoksydacyjna, które odgrywają kluczową rolę w procesie starzenia się skóry.

 

Odkryj swoje predyspozycje genetyczne i skorzystaj z najlepszych poradnictwa genetycznego dzięki naszym testom DNA!

Starzenie się skóry to proces złożony, na który wpływ mają czynniki dziedziczne i środowiskowe. Najnowsze badania bliźniąt wykazały, że nawet 60% różnic w starzeniu się skóry można przypisać czynnikom genetycznym. Dla porównania, pozostałe 40% jest spowodowane czynnikami niegenetycznymi.

Tworząc ten genetyczny test skóry, naszym celem było sklasyfikowanie każdego markera według zestawu wielu polimorfizmów związanych z określonymi właściwościami skóry, aby zaoferować terapie przeciwstarzeniowe lub spersonalizowane zabiegi pielęgnacyjne.

Do tej pory większość branż kosmetycznych i pielęgnacyjnych starała się zaspokoić zapotrzebowanie na rozwiązania „uniwersalne”, które są niewątpliwie wygodne z komercyjnego punktu widzenia, ale nierealistyczne, ponieważ nauka już dawno wykazała, że każdy człowiek jest inny. Inna jest również pielęgnacja, jakiej wymaga ich skóra. Genetyczne testy skórne to pierwszy krok w kierunku spersonalizowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Nasz raport na temat pielęgnacji skóry będzie zawierać praktyczne informacje, które można wykorzystać wraz ze swoim dermatologiem lub kosmetyczką podczas opracowywania indywidualnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Pobierz nasz przykładowy raport Dermatogenetyczny.​
Raporty są dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim.

piel sumario EN
Prueba adn piel

Każda skóra jest inna

Skóra jest największym organem ciała, a rodzajów skóry niemal tyle, ilu ludzi na świecie. Twoja genetyka i środowisko nadają różne cechy, które definiują twoją skórę, to znaczy cechy te są wynikiem Twojego DNA i wszystkiego, co przydarzyło Ci się w ciągu Twojego życia.

Aby odpowiednio zadbać o swoją skórę, należy przede wszystkim ją poznać. Niektóre z jej właściwości są łatwe do rozpoznania na pierwszy rzut oka. Przykładowo, masz bardzo jasną skórę i stąd jej wysoka wrażliwość na promienie słoneczne. Inne właściwości skóry, jak na przykład glikacja, nie są tak rozpoznawalne zewnętrznie, ale proste badanie genetyczne może je ujawnić i pomóc w doborze najlepszych metody pielęgnacji.

Istnieją 3 główne typy skóry, w zależności od tego, czy gruczoły wydzielają głównie olej czy wodę:

Skóra sucha lub normalna, skóra tłusta i skóra mieszana.

Skóra sucha ma bardzo małe predyspozycje do generowania zanieczyszczeń, ponieważ nie wydziela oleju; wręcz przeciwnie, jest bardziej podatna na powstawanie zmarszczek i sprawia wrażenie skóry starzejącej się.

Skóra tłusta lub mieszana jest bardziej podatna na jedną z najczęstszych patologii, która powoduje najwięcej problemów społecznych i emocjonalnych ze względów estetycznych, jaki się z nią wiąże: trądzik. Zaburzenie to występuje, gdy tłuszcz lub martwe komórki blokują mieszki włosowe, prowadząc do powstawania białych i czarnych zaskórników. Występuje bardzo często w okresie dojrzewania i zwykle ustępuje z wiekiem, jednak może też pojawić się na każdym etapie życia. Trądzik, łuszczyca czy żylaki to między innymi te z chorób skóry, które można znaleźć w sekcji „Pielęgnacja skóry” naszego genetycznego testu skóry. 

Jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych aspektów związanych ze skórą, zarówno z medycznego, jak i ogólnego punktu widzenia, są poparzenia słoneczne. Stały się one bez mała największym problemem dla ludzi w każdym wieku, jeśli chodzi o pielęgnację dermatologiczną. Dwie osoby o tym samym odcieniu skóry mogą mieć różne predyspozycje do fotostarzenia, a w wielu przypadkach różnice te mogą się ujawniać w ich DNA. W naszym genetycznym badaniu skóry jest cały dział, gdzie analizujemy różne predyspozycje, takie jak wrażliwość na słońce, plamy słoneczne, łatwość opalania i fotostarzenie.

Mamy coraz większą świadomość tego, jak ważna jest ochrona przed słońcem.

Ochrona skóry w miesiącach letnich, gdy jesteśmy najbardziej narażeni na działanie promieni słonecznych, jest obecnie niezbędna dla prawie całej populacji. Jednak nie tylko latem trzeba chronić skórę przed słońcem; przez resztę roku jest to również konieczne, ponieważ nawet przy pochmurnym niebie promienie słoneczne oddziałują na nas i uszkadzają nasz naskórek. Z tego powodu wiele produktów do codziennej pielęgnacji skóry zawiera już filtry przeciwsłoneczne, a coraz więcej osób stosuje filtry każdego dnia w roku, zwłaszcza w miejscach najbardziej narażonych na działanie promieni słonecznych, jak twarz i dłonie. I niestety, ignorowanie ochrony przed słońcem może prowadzić do różnych chorób skóry, a nawet do czerniaka.

Pamiętaj jednak, że Twoje predyspozycje można modulować poprzez nabywanie zdrowych nawyków pielęgnacyjnych. Dane zawarte w naszym raporcie pomogą Ci opracować odpowiednią dla Ciebie rutynę pielęgnacyjną i utrzymywać zdrowy i zadbany wygląd Twojej skóry, z jak najmniejszą ilością oznak starzenia się.

Jak już była mowa, kolejnym ważnym aspektem skóry jest glikacja, ale czym ona jest?

Glikacja jest reakcją enzymatyczną, która powoduje zmiany w DNA naskórka oraz wiązanie cukrów w białkach wewnątrz- i zewnątrzkomórkowych. Powoduje to usztywnienie włókien kolagenowych i elastyny, a w efekcie utratę elastyczności skóry.

Genetyczny test genetyczny skóry firmy 24Genetics ujawni Twoje predyspozycje do ryzyka glikacji Twojej skóry. W przypadku, gdy są one wysokie, polecamy określone składniki, używane w produktach kosmetycznych lub suplementach, które pomagają kontrolować to ryzyko, jak karnozyna, niacynamid, silibinina lub kwas alfa-liponowy.

A co z witaminą D?

Witamina D jest niezbędna dla zdrowia naszych kości i stawów, a skóra odgrywa kluczową rolę w jej produkcji. Dlatego też, jeśli masz genetyczne predyspozycje do niedoboru witaminy D, będzie to odzwierciedlone w naszym genetycznym teście skóry. Jeśli tak jest, pamiętaj, że tłuste ryby lub olej z wątroby ryb pomagają uzyskać optymalny poziom witaminy D. W razie potrzeby zawsze można uciec się do suplementów witaminowych, które powinny być przepisane przez lekarza, ponieważ jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach.

Dodatkowo, nasz raport zawiera również informacje na temat Twoich predyspozycji do posiadania odpowiedniego poziomu innych witamin ważnych dla pielęgnacji skóry – B9, B12, C i E – oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6.

Dowiedz się więcej…

Oto niektóre z informacji, które znajdziesz w swoim raporcie.

Dbanie o skórę

Ta część raportu poświęcona jest konkretnym markerom genetycznym, które wpływają na przykład na glikację, proces zachodzący w skórze właściwej pod wpływem glukozy, który jest jedną z głównych przyczyn przyspieszonego starzenia się skóry oraz stanów jej zapalnych, prowadzących do jej wiotczenia i pękania. Pewne zabiegi np. koenzym Q10, są dość skuteczne.

Stres oksydacyjny

Jest to kolejna główna przyczyna starzenia się skóry. Nasz organizm ma swój własny system antyoksydacyjny, ale nie u każdego jest on równie skuteczny. Dzięki naszym danym genetycznym możemy zobaczyć, jak zachowuje się organizm pod tym względem i dowiedzieć się, jak wspomóc ten proces. To samo dotyczy naszej zdolności do radzenia sobie z zanieczyszczeniami, wrażliwością skóry, predyspozycji do stanów zapalnych skóry, trądziku, żylaków, itd…, wszystkie te informacje są bardzo istotne przy opracowywaniu strategii pielęgnacji skóry.

Słońce i twoja skóra

Nie każdy ma taką samą wrażliwość na słońce i jest to właściwość, którą możemy zmierzyć. Dotyczy to również zdolności do opalania, a nawet naszych predyspozycji do powstawania plam słonecznych. Fotostarzenie to kolejny istotny problem w pielęgnacji skóry, a nie każdy ma takie same predyspozycje genetyczne, więc nie należy traktować wszystkich tak samo. Słuchaj swoich genów i zapewnij swojej skórze odpowiednią pielęgnację. W tym celu oferujemy poradnictwo genetyczne.

Odżywiaj swoją skórę

Pierwszym sposobem pielęgnacji skóry jest dbanie o nią od wewnątrz. Witaminy i minerały odgrywają kluczową rolę dla zdrowia Twojej skóry. Najnowsze badania wykazały, że określone witaminy odgrywają kluczową rolę w zachowaniu dobrej kondycji skóry. Ale znów, sposób, w jaki przyswajamy te witaminy jest również determinowany przez nasze geny. Tak więc w zależności od Twoich danych genetycznych, możemy zobaczyć jakie masz predyspozycje do niedoboru w przyswajaniu niektórych witamin, jak B6, B12, B2, C, D oraz innych niezbędnych składników odżywczych – kwasu foliowego czy kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6.

Ta podstawowa wiedza pozwala nam zorientować się, jakie pokarmy powinniśmy spożywać częściej, a nawet jakie kremy mogą być szczególnie korzystne dla naszej skóry.

Masz już wykonane badania genetyczne?

Jeśli wykonałeś już test w 24Genetics, 23andme, Ancestry.com lub innej firmie, możemy wykorzystać Twoje surowe dane do stworzenia raportu 24Genetics dotyczącego pielęgnacji skóry. Wystarczy dokonać zakupu w naszym sklepie, a w krótkim czasie otrzymasz swój spersonalizowany raport dermatogenetyczny.

Najczęściej zadawane pytania

JAK WYKONUJE SIĘ TEGO TYPU BADANIA GENETYCZNE SKÓRY?

24Genetics wyśle Ci zestaw do pobrania, w bardzo prosty sposób, próbki śliny. Ta próbka, zawierająca Twoje DNA, zostanie wykorzystana do uzyskania jednego, kilku a nawet 7 raportów, które są u nas dostępne. Kliknij tutaj i obejrzyj film z instrukcją, jak pobrać próbkę. Jest to naprawdę proste i odbywa się w zaciszu własnego domu. Po pobraniu próbki, odeślij ją do nas zgodnie z instrukcjami, które Ci przekażemy. Otrzymasz zakupione raporty w ciągu 3 do 6 tygodni od momentu rejestracji kodu próbki DNA na naszej stronie.

CZY GENETYCZNY TEST SKÓRY JEST DOSTĘPNY W MOIM KRAJU?

Firma 24Genetics to firma europejska, ale działamy na całym świecie. Możemy więc wysłać nasze zestawy DNA gdziekolwiek mieszkasz. A ponieważ mamy wiele centrów dystrybucyjnych na całym świecie, wyślemy zestaw z tego, który znajduje się najbliżej adresu wskazanego w zamówieniu, aby wysyłka dotarła jak najszybciej.

CZY TO WSZYSTKO ZALEŻY OD MOICH GENÓW?

Choć geny są istotnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie organizmu, wiele innych okoliczności, takich jak styl życia, ćwiczenia, dieta, miejsce zamieszkania i nawyki, ma również znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego też Twoje predyspozycje genetyczne są tylko jednym z czynników, które wpływają na funkcjonowanie Twojego organizmu. Niemniej jednak, nasze raporty genetyczne dostarczają cennych informacji, a dobra znajomość własnego organizmu pomoże Ci lepiej o niego zadbać.

CZY WSZYSTKIE GENETYCZNE TESTY SKÓRNE SĄ TAKIE SAME?

Istnieje wiele testów genetycznych o bardzo zróżnicowanym poziomie co do ilości i jakości dostarczanych informacji. Testy 24Genetics oparte są na najnowocześniejszej analizie genetycznej i analizują ponad 720 000 markerów genetycznych. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, jakie informacje otrzymasz, jest zapoznanie się z przykładowym raportem znajdującym się powyżej na tej stronie. Ponadto, zakres testów genetycznych oferowanych przez 24Genetics jest jednym z najszerszych na rynku.

CZY TO JEST NAJLEPSZE BADANIE GENETYCZNE SKÓRY?

Tak – i to z dwóch głównych powodów oraz kilku dodatkowych. Te dwa główne powody to jakość i ilość informacji genetycznej. Przekonaj się pod tym linkiem dlaczego tak uważamy i poznaj wiele innych powodów, dla których warto wybrać nasz test dermatogenetyczny jako najlepszą poradnię genetyczną dla skóry.

JAKIE SĄ PODSTAWY NAUKOWE TESTÓW GENETYCZNYCH STOSOWANYCH W PIELĘGNACJI SKÓRY?

Gdy istnieje wysoki poziom konsensusu, najistotniejsze badania naukowe są upubliczniane przez instytucje i organizacje na całym świecie. Firma 24Genetics opracowała własny algorytm analizy DNA od podstaw, włączając tysiące tych badań genetycznych szeroko zatwierdzonych przez międzynarodową społeczność naukową, więc nasze raporty mają wymagający poziom jakości. Ponadto genetyka, jak każda dziedzina nauki, jest dziedziną żywą i stale rozwijającą się. Firma 24Genetics cyklicznie wzbogaca i ulepsza stosowany algorytm, włączając w to nowe badania, które dostarczają informacji nieznanych do momentu publikacji.

CO OTRZYMAM PO PRZEPROWADZENIU GENETYCZNEGO BADANIA SKÓRY?

Wszechstronny i spersonalizowany raport na temat Twoich predyspozycji genetycznych – drogą mailową. Na życzenie możemy również wysłać Ci plik danych surowych ze wszystkimi informacjami dotyczącymi Twojej mapy genetycznej. Zarówno raport, jak i plik zostaną wysłane na adres e-mail podany podczas rejestracji zestawu DNA.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA ZAKTUALIZOWAĆ SWÓJ RAPORT Z PORADNICTWA GENETYCZNEGO?

Za każdym razem, gdy opracowujemy nową cechę, przeprowadzamy różne testy, zanim upublicznimy ją i uznamy za obowiązującą w poradnictwie genetycznym. A kiedy to zrobimy, powiadomimy Cię o tym.

CZY TEN TEST DNA SKÓRY NADAJE SIĘ DO UŻYTKU KLINICZNEGO?

Nie. Jeśli istnieje patologia, którą lekarze muszą zdiagnozować, istnieją inne szczegółowe testy, bardziej odpowiednie do tego celu.

KTO MOŻE WYKONAĆ TEN GENETYCZNY TEST SKÓRNY NA POTRZEBY PORADNICTWA GENETYCZNEGO?

Poradnictwo genetyczne z wykorzystaniem tego rodzaju badań DNA jest skierowane do osób w każdym wieku, które chcą dbać o swoją skórę w sposób spersonalizowany, uwzględniając informacje dostarczane przez ich własne geny. Jeśli test DNA ma być wykonany u niemowlęcia lub osoby starszej, poinformuj nas o tym w komentarzu do zamówienia, wówczas wyślemy Ci specjalny zestaw ułatwiający pobranie próbki śliny.

DLACZEGO JESTEM ZAGROŻONY FOTOSTARZENIEM, SKORO DBAM O SKÓRĘ? CZY PORADNICTWO GENETYCZNE POMOŻE?

Genetyka jest tym, na co zawsze można liczyć, tym, co mówi Twoje DNA i twoją naturalną skłonnością. Jednak inne czynniki środowiskowe i związane ze stylem życia również wpływają na zmiany Twojej skóry z upływem czasu. Dobra wiadomość jest więc taka, że jeśli zadbasz o swoją skórę, fotostarzenie, do którego masz skłonność, może się nie rozwinąć lub przynajmniej będziesz w stanie znacznie je spowolnić.

Masz salon kosmetyczny, a może zajmujesz się pielęgnacją skóry i urody?

Sprawdź, jak dzięki naszym testom genetycznym możesz zaoferować swoim klientom więcej korzyści. Zajrzyj na strony naszych partnerów i dystrybutorów, gdzie przygotowaliśmy dla Ciebie idealną formułę.

  0
  Wózek
  Twój koszyk jest pusty
   Calculate Shipping
   Apply Coupon