Logo 24G

Test DNA na talenty i osobowość

Dowiedz się, co twoja genetyka może Ci powiedzieć o Tobie dzięki Testowi DNA na Talent i Osobowość
więcej informacji

Wszystko w jednym pakiecie

269 €

test talentów
PUDEŁKO PRODUKTÓW 24GENETICS TALENTO

Różne talenty i osobowości ludzi wynikają z wielu czynników.

Doświadczenia, które towarzyszą nam od urodzenia oraz wszelkiego rodzaju czynniki środowiskowe ukształtowały naszą osobowość.

Odkryj genetyczne dziedzictwo swojej osobowości dzięki testowi DNA Talent and Personality Test.

W tym raporcie stosujemy prestiżowe badania genetyczne do twoich informacji genetycznych.  Wyjaśniamy wnioski. Informacje zebrane z tych badań nie powinny być traktowane jako predestynacja. Ale jako predyspozycje, które mogą, ale nie muszą przypominać rzeczywistości, w zależności od innych czynników. Które w przypadku osobowości są zwykle najważniejsze.

Raporty te mogą z czasem ulegać zmianom, zgodnie z postępem badań naukowych w dziedzinie genetyki. Nowe mutacje są ciągle odkrywane i dowiadujemy się więcej o mutacjach, o których dzisiaj rozmawiamy. W 24Genetics dokładamy wszelkich starań, aby okresowo stosować skonsolidowane wyniki badań naukowych do naszych raportów.

Pobierz nasz przykładowy raport talentów.
Raporty dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim

Czym jest talent i osobowość?

Talent, według niektórych słowników, jest definiowany jako inteligencja (zdolność zrozumienia lub zrozumienia) lub jako uzdolnienie (umiejętność kompetentnego działania w określonej działalności). W pierwszych znaczeniach.

Y osobowość jest definiowana jako indywidualna różnica, która stanowi każdą osobę i odróżnia go od innych.

 

Genetyka i osobowość

Obie koncepcje, talent i osobowość, są mniej namacalne niż te, które analizujemy w pozostałych naszych raportach, które dotyczą wybitnie fizycznych cech. Być może dlatego wiele osób zadaje pytania takie jak:  Czy genetyka i osobowość są powiązane? Czy istnieje więc genetyczna podstawa osobowości? A czy testy talentów są poparte naukowo?

 

Na różne talenty i osobowość człowieka wpływa mnóstwo czynników. Nasze doświadczenia od najwcześniejszego dzieciństwa oraz tzw. czynniki środowiskowe. Czym są te wszystkie czynniki w naszym środowisku, z którymi na co dzień wchodzimy w interakcję zarówno na poziomie intelektualnym, jak i emocjonalnym czy społecznym. Tworzą naszą osobowość i nadal ją modyfikują i kwalifikują aż do chwili naszej śmierci.

 

Ale to wszystko nie oznacza, że ​​nie ma elementu genetycznego w pewnych cechach naszej osobowości, z których niektóre mogą prowadzić do tego, co zwykle nazywamy talentem. Pewne predyspozycje są zaznaczone w naszych genach, które analizujemy w naszym teście talentu DNA i teście osobowości.  Jak impulsywność. nocny. sezonowość. nerwica. lub nawet. skłonność do uzależnienia od pewnych substancji. Wszystko to może mieć bardzo bezpośredni związek z osobowością. Ale analizowane są również takie cechy, jak kreatywność figuratywna, czy rozumienie ortografii i czytania, które również mogą być związane z rozwojem talentów w niektórych dyscyplinach.

Ciekawostki na temat testu talentu DNA i testu osobowości

Czy wiesz na przykład, że karmienie piersią może wpływać na rozwój poznawczy ludzi? Prawie wszyscy z nas słyszeli o znaczeniu karmienia piersią dla rozwoju fizycznego dziecka, które dostarcza przeciwciał, które w przeciwieństwie do gotowego mleka zapewniają dodatkową ochronę przed różnymi chorobami i infekcjami. Oprócz korzyści, jakie ma również dla matki na poziomie fizycznym, hormonalnym i emocjonalnym. Ale mleko matki zawiera ważne hormony, enzymy i przeciwciała, które oprócz wspomnianego przez nas fizycznego wpływu, w połączeniu z pewnymi wariantami genetycznymi, mają również wpływ na lepszy rozwój poznawczy. Niektóre najnowsze badania naukowe łączą karmienie piersią z rozwojem IQ. Zaobserwowano, że niemowlęta z pewnymi typami polimorfizmów genetycznych są szczególnie dotknięte ilorazem inteligencji ze względu na fakt, że były karmione piersią z mlekiem matki.

 

Ponadto Wiek często wpływa na zdolności poznawcze. Zakładamy, że z biegiem lat nasza pamięć straci pojemność, zwłaszcza w odniesieniu do pamięci krótkotrwałej: że nasza zdolność rozumienia nowych pojęć zmniejszy się: że będziemy mniej zdolni do podejmowania wszelkiego rodzaju decyzji i nieskończonych próbek inwolucji w naszej zdolności mózgu.

Jednak nie dla wszystkich jest tak samo i zdajemy sobie z tego sprawę, ponieważ w naszym środowisku wszyscy znamy osoby starsze z prawie nienaruszonymi zdolnościami fizycznymi i umysłowymi oraz inne osoby. Powoli. ewoluują w kierunku całkowitej zależności. Cóż, również w tym przypadku istnieje czynnik genetyczny, który wpływa na ten fakt. Gen COMT koduje enzym degradujący dopaminę w korze przedczołowej, którego różnice między osobami są związane z wydajnością poznawczą w okresie starzenia.

 

Nasz test DNA i test osobowości: genetyczne podstawy osobowości

W każdym razie, jak zawsze piszemy w 24Genetics, genetyka wyznacza nasze naturalne predyspozycje. Ale w mniejszym lub większym stopniu wpływają na nie czynniki środowiskowe, osobiste lub nawyki, które mogą równoważyć. Lub wręcz przeciwnie, zaostrz te naturalne predyspozycje. W przypadku zdrowia może być oczywiste, że osoba ma predyspozycje genetyczne. Na przykład, cierpiąc na choroby sercowo-naczyniowe, nie możesz ich rozwinąć, jeśli żyjesz w środowisku wolnym od zanieczyszczeń, masz zdrową dietę, regularnie uprawiasz sport, nie palisz i unikasz stresu i niepokoju. I to samo w przeciwnym kierunku.

 

Kiedy mówimy o testowaniu DNA talentu i osobowości, czynniki środowiskowe prawdopodobnie mają jeszcze większy wpływ, więc możemy tak powiedzieć, pomimo genetycznego podłoża osobowości. Zależy to w dużej mierze od nas samych i od cech, które my lub nasi wychowawcy chcemy rozwijać od najmłodszych lat.

 

Widzieliśmy, jak łączy się genetyka i osobowość a nasz test DNA i test osobowości oferuje informacje, w przeciwieństwie do niezliczonych badań potwierdzonych na szczeblu międzynarodowym przez społeczność naukową. Co wskazuje, jakie są twoje predyspozycje genetyczne w tym obszarze.

Czytaj więcej…

surowe dane

Czy masz już inny test genetyczny?

Jeśli wykonałeś już test genetyczny z 24Genetics, 23andme, Ancestry.com lub innej firmy, na podstawie Twoich surowych danych możemy utworzyć Twój raport talentów i osobowości 24Genetics. Inne firmy nie mogą tego zrobić za Ciebie. Pobierz teraz w naszym nasz sklep, a wkrótce otrzymasz spersonalizowany raport.

Najczęściej zadawane pytania

W JAKI SPOSÓB WYKONANY JEST TEST 24GENETICS?

To o wiele łatwiejsze niż myślisz. Wyślemy Ci zestaw DNA z broszurą, która szczegółowo opisuje kroki, które należy wykonać, aby pobrać próbkę śliny. Masz również instrukcje w prostym filmie kliknij tutaj. Następnie wystarczy odesłać nam próbkę w opieczętowanej kopercie dołączonej do paczki lub zaplanować odbiór do domu. W naszym specjalistycznym laboratorium wyodrębnimy dane genetyczne zawarte w Twojej próbce DNA. Odbywa się to poprzez proces zwany sekwencjonowaniem. Na koniec zastosujemy algorytm opracowany wyłącznie przez 24Genetics do Twoich danych genetycznych, dzięki któremu uzyskamy Twój spersonalizowany raport.

CZY MOGĘ PRZYSTĄPIĆ DO TEGO TESTU W MOIM KRAJU?

Oczywiście. Nasze zestawy DNA wysyłamy w dowolne miejsce na świecie. Posiadamy wiele centrów dystrybucyjnych w różnych krajach. Dlatego wyślemy Twój zestaw z najbliższego domu, aby wysyłka była jak najszybsza.

CZY WSZYSTKO ZALEŻY OD MOICH DNA?

Najwyraźniej odpowiedź brzmi nie. Twoje ciało reaguje na całą serię warunków środowiskowych, nawet jeśli jest to z góry określone przez twoją genetykę. Twoje DNA jest naprawdę ważne, ale również czynniki środowiskowe lub nawyki, takie jak styl życia, ćwiczenia lub dieta, mają wpływ na Twoje ciało.

CZY WSZYSTKIE TESTY GENETYCZNE SĄ TEJ SAMEJ JAKOŚCI?

Wiele testów genetycznych może dostarczyć tylko niewielkiej ilości informacji. W 24Genetics analizujemy ponad 700.000 24 markerów genetycznych. Ponadto opieramy się na najnowocześniejszej analizie genetycznej. To i algorytm, który stosujemy, opracowany w całości przez XNUMXGenetics i zawierający tysiące raportów wspieranych przez międzynarodową społeczność naukową. Pozwala to stwierdzić, że nasze raporty spełniają najwyższe standardy jakości. Ze względu na różnorodność raportów i jakość oferowanych informacji, nasz test genetyczny jest prawdopodobnie najbardziej kompletnym na rynku.

DLACZEGO JEST TO NAJLEPSZY BADANIE GENETYCZNE NA TALENT I OSOBOWOŚĆ NA RYNKU?

Za ilość informacji, które jesteśmy w stanie Państwu zaoferować oraz jakość tych informacji. Na ten link Dobrze wyjaśniamy te dwa powody i resztę aspektów, które należy wziąć pod uwagę, aby wybrać najlepszy test genetyczny na rynku.

NA CZYM JEST TEN TEST?

Nasze testy opierają się na niezliczonych badaniach genetycznych uznanych i zaakceptowanych przez społeczność naukową. Odpowiednie badania naukowe są publikowane w określonych bazach danych za pośrednictwem międzynarodowych instytucji i organizacji naukowych, o ile istnieje pewien poziom konsensusu. Nasz algorytm analizy DNA, w pełni opracowany przez 24Genetics, obejmuje tysiące sprawdzonych badań. Ponadto jest okresowo aktualizowany o nowe publikacje na temat genetyki, które wpływają na nasze obszary zainteresowań.

CO SZCZEGÓLNIE UZYSKAM WYKONAJĄC TEN BADANIE?

Otrzymasz obszerny, spersonalizowany raport w wiadomości e-mail z obszernymi i szczegółowymi informacjami o Twoich genetycznych skłonnościach. Ponadto, jeśli o to poprosisz, wyślemy Ci również plik z surowymi danymi, który zawiera Twoją mapę genetyczną. Możesz poprosić o to podczas składania zamówienia lub kiedy tylko chcesz. I pamiętaj, że obie informacje otrzymasz w e-mailu, który podałeś podczas rejestracji zestawu. 

CZY MÓJ RAPORT OGRANICZA SIĘ DO AKTUALNIE WYSTĘPUJĄCYCH FUNKCJI?

Genetyka stale się rozwija. Każdego dnia publikowane są nowe badania, które dostarczają nam danych, nad którymi możemy pracować nad ulepszaniem naszych algorytmów. W związku z tym Twój raport ewoluuje w czasie, gdy aktualizujemy go o ulepszenia, które pozwalają nam uwzględnić te dochodzenia.

W JAKI SPOSÓB MOGĘ ZAPEWNIĆ AKTUALIZACJĘ RAPORTU?

Za każdym razem, gdy projektujemy nową funkcję, przed upublicznieniem przeprowadzamy różne testy. Ale nie martw się. Po zatwierdzeniu i włączeniu do naszego raportu skontaktujemy się z Tobą, aby Cię powiadomić.

KTO MOŻE ZDAĆ TEN BADANIE?

Ten test jest skierowany do każdego, bez ograniczeń wiekowych. Skierowany jest do wszystkich, którzy chcą poznać informacje dostarczane przez ich własną genetykę.

DLACZEGO W TYM RAPORCIE NIE MA WIĘCEJ ANALIZY FUNKCJI?

Genetyka zachowania i cech poznawczych to stosunkowo nowa dyscyplina, która nie została jeszcze zbyt wiele zbadana. W 24Genetics zdecydowaliśmy się wybrać tylko te cechy, dla których było solidne wsparcie naukowe.

CZY MOGĘ ZDIAGNOZOWAĆ JAKĄKOLWIEK CHOROBĘ PSYCHICZNĄ TYM TESTEM DNA TALENTU I OSOBOWOŚCI?

Nie, ten test nie jest przeznaczony do żadnego typu diagnozy i nie ma ważności klinicznej.

0
    0
    koszyk
    Twój koszyk jest pusty