Logo 24G

Test DNA Zdrowia

Dowiedz się, co Twoje dziedzictwo genetyczne może Ci powiedzieć o Twoim zdrowiu i samopoczuciu dzięki testowi DNA na zdrowie
więcej informacji

Wszystko w jednym pakiecie

269 €

Test zdrowotny
Pudełko z testem zdrowotnym

Nasza informacja genetyczna jest kluczem do podejmowania niektórych z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Istnieją choroby, którym możemy zapobiegać, a Test Zdrowia DNA może pomóc nam je zidentyfikować.

 

Poznaj swoje predyspozycje genetyczne dzięki testowi DNA!

Zapobieganie i wczesna diagnoza może zwielokrotnić wskaźniki sukcesu 5-10 razy w leczeniu wielu chorób. Twoja genomika podpowie Ci, na czym się skupić. Analizując Twoją mapę genetyczną, uzyskujemy niezbędne informacje, abyś mógł wziąć najlepsze decyzje dotyczące Twojego zdrowia i samopoczucia.

Nasz genetyczny test zdrowia jest najbardziej kompletny na rynku i zapewnia bardzo przydatne informacje dla profesjonalistów dbających o Twoje zdrowie. Mamy kilka sekcji, które znajdziesz tylko w 24Genetics: predyspozycje biometryczne, choroby złożone, biomarkery, farmakogenetyka, czy wykrywanie możliwych mutacji patogennych w setkach chorób.

Pobierz nasz przykładowy raport o stanie zdrowia.
Raporty dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim.

raport z testu zdrowotnego
przykładowy raport o stanie zdrowia

Ten test DNA na zdrowie analizuje tysiące markerów genetycznych które mogą wpływać na predyspozycje genetyczne do dziesiątek patologii. Nasze testy dostarczają dużej ilości istotnych informacji dla Twojej opieki zdrowotnej.

Nasz raport o zdrowiu genetycznym jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym testem DNA na rynku.

Analizujemy ponad 720.000 XNUMX markerów genetycznych. Z nich wyciągamy wyniki oparte na najbardziej prestiżowych badaniach genetycznych za pomocą złożonych algorytmów.

Badamy korzenie przodków w DNA. Stanowią one genetyczne dziedzictwo osoby i służy do moc zastosuj te algorytmy poprawnie. Obliczenie predyspozycji genetycznych może się różnić w zależności od pochodzenia etnicznego. Na przykład ryzyko zachorowania na raka skóry u osoby pochodzenia afrykańskiego nie jest obliczane tak samo, jak u osoby pochodzenia skandynawskiego. 24Genetics jest prawdopodobnie jedyną firmą w Europie, która przeprowadza tę poprzednią analizę korzeni przodków, aby poprawnie zastosować algorytmy.

Nasz algorytm pozwala nam również przeanalizować, czy DNA należy do mężczyzny czy kobiety.

W ten sposób możemy zastosować badania, które najlepiej pasują do każdej osoby.

Dostarczane przez nas raporty zawierają jak najwięcej praktycznych informacji na podstawie danych genetycznych dostępnych w teście. W przypadku wielu chorób, zgłaszamy patogenne mutacje lub ich brak tylko części zaangażowanych genów (te, które możemy zobaczyć w teście). Co oznacza że wspomniana choroba może występować w obszarach, których nie analizujemy. Informacje genetyczne dostarczone przez 24Genetics nie nadają się do użytku klinicznego ani diagnostycznego. Jeśli któryś z twoich lekarzy lub pracowników służby zdrowia jest szczególnie zaniepokojony wykrytą mutacją, przepisze drugi test genetyczny do użytku klinicznego, za pomocą którego może potwierdzić te mutacje. Testy 24Genetics służą między innymi wydobyciu na światło bardzo istotnych informacji, które zwykle są pomijane.

Na tej samej stronie masz przykładowy raport z badania zdrowia 24Genetics.

Genetyka daje nam wiele informacji

A test DNA 24Genetics oferuje 7 szczegółowych raportów z wieloma danymi z każdej z tych 7 kategorii. Nie wolno mylić talentu lub cech osobistych z patologiami lub chorobami. Konkretny, nasz test zdrowia DNA daje ekskluzywny raport o stanie zdrowia. Opisując wiele chorób i wraz z informacją o zgodności leków.

Dzięki testowi DNA na zdrowie 24Genetics możesz uzyskać przegląd wielu patologii w przystępnej cenie. Dzięki tym testom i jako doradca genetyczny możemy być wartościowym podejściem do zrozumienia Twoich genów. Jeśli potrzebujesz diagnozy dotyczącej konkretnej choroby, istnieją testy DNA, które analizują cały gen lub geny zaangażowane w tę chorobę lub fenotyp. Są one również ważne do użytku klinicznego. Jeśli masz historię rodzinną, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub genetykiem, aby zbadać potrzebę takiego testu.

Dzięki znajomości DNA możemy zapobiegać przenoszeniu różnych chorób monogeniczny dla naszych przyszłych dzieci.

Niektóre z tych chorób mogą być obecne w naszych genach i nie ujawniły się w nas. Ale możliwe, że objawiają się one w naszych dzieciach i wnukach. Dzięki naszemu Testowi Zdrowia DNA możemy zidentyfikować wiele z nich i podjąć odpowiednie działania. Istnieją techniki zapobiegające przenoszeniu niektórych z tych chorób na nasze potomstwo.

Pero posiadanie naszej informacji genetycznej może być również pierwszym krokiem w kierunku medycyny spersonalizowanej. Każda osoba powinna otrzymać leczenie w inny sposób. Leki, które są bardzo skuteczne w przypadku niektórych osób, nie są skuteczne w przypadku innych. Jednym z kluczy do rozszyfrowania najlepszych metod leczenia dla każdej osoby są jej geny. Nasz Test Zdrowia DNA zawiera dane na temat predyspozycji genetycznych do dziesiątek leków. Dlatego może pomóc lekarzowi w przepisaniu najbardziej odpowiednich leków. Znaczenie doradcy genetycznego, takiego jak 24Genetics España, jest niezbędne do przeprowadzenia analizy genetycznej i pojawi się spersonalizowana medycyna.

Testy DNA 24Genetics są profilaktyczne.

Przeprowadza się je poprzez analizę części wariantów genetycznych organizmu (około 720.000 z 3.200 milionów). W związku z tym nie mają one wartości klinicznej ani diagnostycznej. Posiadanie predyspozycji do zachorowania na chorobę lub patologię nie oznacza, że ​​będzie cierpieć na pewno. Wpływa na to wiele innych czynników zewnętrznych (środowiskowych), nawyków lub stylu życia. Podobnie może rozwinąć się choroba, do której nie ma żadnych predyspozycji. Ponieważ mogą istnieć mutacje w regionach genów, których nie analizowaliśmy. Zatem, W 24Genetics zawsze zalecamy konsultację z lekarzem lub genetykiem w celu pogłębienia pewnych obszarów. Zwłaszcza, gdy istnieje historia rodzinna. I wykonaj test diagnostyczny DNA, jeśli profesjonaliści to doradzą.

Czytaj więcej…

Co znajdziesz w Raporcie o stanie zdrowia 24Genetics?

Analizujemy Twoje predyspozycje genetyczne do setek chorób, pogrupowanych w następujące typy:

Złożone choroby: GWAS

W tej części naszego raportu zastosowaliśmy publikacje GWAS, rodzaj badania, które porównuje markery DNA osób z chorobą z osobami bez tej choroby w celu zidentyfikowania różnic genetycznych. Badania te mogą być bardzo przydatne w profilaktyce i wczesnej diagnozie, ponieważ nie są narzędziem diagnostycznym, ale mówią nam, na co powinniśmy zwracać większą uwagę.
Należy pamiętać, że na złożone choroby wpływa wiele czynników, genetyka jest tylko częścią; styl życia, dieta itp… są w wielu przypadkach najbardziej wpływowe.

Złożone choroby: mutacje

W tej części analizujemy mutacje najważniejszych genów z onkologicznego punktu widzenia. W szczególności poszukujemy mutacji zgłaszanych jako patogeny w głównych społecznościach naukowych.

Biomarkery, biometria i cechy

W tej sekcji ponownie wykorzystujemy analizy statystyczne GWAS, aby obliczyć twoje predyspozycje genetyczne do nieprawidłowych poziomów pewnych parametrów metabolicznych.

Choroby dziedziczne

Analizujemy mutacje genetyczne, które mogą powodować choroby dziedziczne, które mogą być przenoszone na Twoje przyszłe dzieci. Część z nich może być nosicielką i nigdy jej nie cierpiała, ale istnieje ryzyko, że cierpi na to nasze przyszłe potomstwo. Są to głównie choroby monogenetyczne.
Przeprowadzenie badania genetycznego w kierunku chorób dziedzicznych zarówno przyszłego ojca, jak i przyszłej matki przed poczęciem dziecka jest najmądrzejszym posunięciem, aby zminimalizować ryzyko, że nasze dzieci zachorują na tego typu choroby. W przypadku, gdy w Twojej rodzinie występują tego typu choroby, przeprowadzenie badań genetycznych jest bardzo ważne. Dysponując tymi danymi, genetyk będzie w stanie udzielić wskazówek, jak postępować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł na blogu „Jak genetyka może pomóc ci mieć zdrowsze dzieci”.

Farmakogenetyka

Przeanalizujemy mutacje, które predysponują nas do poprawy lub pogorszenia niektórych leków, a to pomoże naszym lekarzom wybrać najbardziej odpowiedni dla nas. Twoja analiza farmakologiczna będzie Twoim pierwszym krokiem do medycyny spersonalizowanej.

Testy genetyczne 24genetics nie nadają się do użytku klinicznego ani diagnostycznego. W przypadku, gdy Twój lekarz stwierdzi, że mutacja znaleziona w naszych raportach jest istotna, zwykle zaleca mu przepisanie określonego diagnostycznego testu genetycznego, który potwierdza te mutacje.

Oto niektóre z chorób, które znajdziesz w naszym raporcie:

 

łysienie plackowate Typ choroby magazynowania glikogenu typu IA
Tętniak śródczaszkowy Choroba związana z magazynowaniem glikogenu typu II
Reumatoidalne zapalenie stawów Rodzinna hemofagocytarna limfohistiocytoza 2
Przewlekłe zapalenie oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) Zespół Hermansky'ego-Pudlaka 3
Rak piersi GWAS Zespół limfadenopatii z rybią łuską
Rak piersi: markery chorobotwórcze X-połączona hipohidrotyczna dysplazja ektodermalna
Rak jajnika u nosicieli mutacji BRCA1 Zespół Jervella i Lange-Nielsena
Rak prostaty Zespół Jouberta 14
Agresywny rak prostaty Zespół Jouberta 16
Wczesny rak prostaty Zespół Jouberta 3
Rak pęcherza moczowego Zespół Jouberta 5
Nowotwory górnego odcinka przewodu pokarmowego Zespół Jouberta 7
Rak podstawnokomórkowy skóry Zespół Jouberta 8
Cinchose Zespół Jouberta 9
Pierwotna żółciowa marskość wątroby Zespół Kabuki
Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem Zespół Leigha
Nieporządek postępowania Zespół Leoparda
Cukrzyca typu 1 Leukoencefalopatia z ulotną białą substancją
Cukrzyca typu 1 - nefropatia Syndrom syropu klonowego
Cukrzyca typu 2 Zespół Loeysa-Dietza 2
Endometrioza Zespół długiego QT
Celiakia Zespół Lyncha
Choroba Alzheimera (późny początek) Lissencephaly
Choroba wieńcowa Cukrzyca w dojrzałym wieku, typ 2
Choroba Parkinsona Cukrzyca w dojrzałym wieku, typ 3
Stwardnienie rozsiane Zespół Meckela 3
Twardzina układowa Upośledzenie umysłowe z małogłowiem i hipoplazją móżdżku
Schizofrenia
Metachromatyczna leukodystrofia
Glejak Aciduria and methylmalonic homocystinuria
Niedoczynność tarczycy Acylamid Methylammonic cbIA
Zawał mięśnia sercowego (wczesny początek) Acylamy Methylammonic cbIB
Przewlekła białaczka limfatyczna Niedobór mitochondrialnego kompleksu III typu 1
Chłoniak Hodgkina Mukopolisacharydoza typu 6
Rozproszony chłoniak z dużych limfocytów B Mukopolisacharydoza typu 7
Chłoniak grudkowy Mukopolisacharydoza typu IIIA
Myasthenia gravis Mukopolisacharydoza typu IIIB
Szpiczak mnogi Mukopolisacharydoza typu 4
Neuroblastoma Wrodzona alfa-dystroglikemia z zaburzeniami pracy mózgu i oczu
Osteosarcoma Miopatia miofibrylarna
Łuszczycy Miopatia centronuklearna powiązana z X
Uczulenie alergiczne Miopatia centronuklearna
Guz zarodkowy jądra 2 - miopatia niewydolności nemalnej
Zespół uszny-kłykci Cystynoza nefropatyczna
Bielactwo Choroba Neimanna-Picka C1
Deficyt dehydrogenazy 17-beta-hydroksysteroidowej III Choroba Neimanna-Picka typu A
Deficyt karboksylazy 3-Metylchronotyl-CoA 2 Choroba Neimanna-Picka typu B
Zespół Aarskog-Scotta otyłość
Kolor ślepoty typu 2 Zespół Noonana z lub bez młodzieńczej białaczki mielomonocytowej
Ostra białaczka szpikowa Zespół Noonan 4
Adrenoleukodrophy Zespół Noonana
Hipofosfatia dorosłych Oculocutaneous Albinism 1B
Zespół Allana-Herndona-Dudleya Osteogenesis imperfecta typ 3
Niedobór alfaXUMUM-antytrypsyny Trwała cukrzyca noworodków
Dziedziczna amyloidoza Zespół Pitt-Hopkinsa
Niedokrwistość hemolityczna spowodowana niedoborem G6PD Dwustronna poliimikrogiria przedni
Zespół Angelmana Autosomalny recesywny pierwotny małogłowie
Niedobór antytrombiny III Retinitis pigmentosa
Arytmogenna dysplazja prawej komory 10 Zespół Rubinstein-Taybi
Guz Wilmsa
Zespół Sotosa
Hypofosfatemiczna krzywica powiązana z dominującą X Zwężenie zastawki aortalnej supravalveular
Zespół Bardeta-Biedla Choroba Tay-Sachsa
Dystrofia mięśniowa Duchenne'a / Becker Stwardnienie guzowate 1
Beta Thalassemia Stwardnienie guzowate 2
Bloom syndrom Albinizm oka typ I
Zespół Brugadów Tyrozynemia typu I
Zespół kardio-facio-skórny 3 Niedobór dehydrogenazy Acylo-CoA o bardzo długim łańcuchu
Kardiomiopatia rozrodcza 1S Zespół Ushera typ 1D
Przerostowa rodzinna choroba serca Zespół Ushera typ 1F
Neural ceroid lipofuscinosis 1 Zespół Ushera typ 2A
Neural ceroid lipofuscinosis 7 Zespół Ushera typ 2C
Choroba Charcota-Marie-Tootha 4C Zespół Ushera typ 2D
Chondrodysplasia punctata, dominujący X-linked Zespół Ushera typ 3A
Przewlekła choroba ziarniniakowa związana z X Zespół Ushera typ 1
Wrodzona hipoplazja nadnerczy powiązana z X Zespół Von-Hippel-Lindau
Wrodzona, nocna, stacjonarna ślepota 1C Zespół Weavera
Mukowiscydoza Choroba Wilsona
Zespół Costello Agammaglobulinemia sprzężona z chromosomem X
Zespół Cornelia de Lange  
Choroba Danona  
Autosomalna recesywna głuchota 1A  
Kardiomiopatia rozrodcza 1A  
Wczesna dziecięca encefalopatia epileptyczna  
Autosomalna recesywna głuchota 9  
Mannoidoza alfa  
Autosomalna recesywna głuchota 31  
Zespół Dubin-Johnsona  
Autosomalna recesywna głuchota 7  
Padaczka miokloniczna Lafory  
Erytrocytoza rodziny 2  
Choroba Fabry'ego  
Rodzinna polipowatość gruczolakowata  
2 Hypertrophic Family Heart Disease  
Rodzinna gorączka śródziemnomorska
 
Rdzeniowy rak rdzeniasty tarczycy  
Anemia Fanconiego, grupa dopełniacza 0
Zespół nerczycowy typu 1  
Choroba Gauchera typu 1  
Glutárica Acidemia I  
Zespół niedoboru GLUT1  
Acuteia glutarowa II  

 

¿Masz już kolejny test genetyczny?

Jeśli już wykonałeś badanie genetyczne w innej firmie, możemy wykorzystać Twoje surowe dane do stworzenia Twojego raportu z 24Genetics, z wygodą braku konieczności wysyłania kolejnej próbki Twojego DNA. Wystarczy kupić test w naszym sklepie, a my zajmiemy się wszystkim.

Najczęściej zadawane pytania
JAK MOGĘ ZROBIĆ TEN BADANIE GENETYCZNE?

To naprawdę proste. Otrzymasz zestaw DNA do umieszczenia niewielkiej ilości śliny. Kliknij tutaj aby obejrzeć film przed użyciem zestawu. Po wykonaniu prostych instrukcji odeślij nam próbkę. W specjalistycznym laboratorium wyodrębnimy DNA ze śliny, którą nam przesłałeś. Przeprowadzimy proces, w którym będziemy mogli odczytać to, co jest napisane w około 700.000 XNUMX markerach w Twoim DNA. Po złożonej analizie komputerowej nasze algorytmy wykorzystują najnowsze badania genetyczne. W ten sposób generowany jest raport, który oddajemy w Twoje ręce.

Z CZEGO SKŁADA SIĘ TEST GENETYCZNY 24GENETICS?

To jest bardzo proste. Wyślemy zestaw do Twojego domu. Możesz w nim umieścić trochę swojej śliny, postępując zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami. Gdy zestaw do nas wróci, wyodrębnimy DNA z Twoich komórek. Przeczytamy około 720.000 XNUMX markerów genetycznych lub polimorfizmów na zaawansowanych technologicznie sekwencerach. Następnie nasze ekskluzywne algorytmy przeanalizują Twoje DNA. Następnie zastosują najbardziej odpowiednią wiedzę naukową, aby móc generować raporty, które zleciłeś.

CZY MOGĘ DOKONAĆ drastycznych zmian w moich zabiegach zdrowotnych na sobie ze względu na wyniki tego testu?

Nasze raporty dostarczają danych o predyspozycjach genetycznych Twojego organizmu. Istnieje jednak wiele innych czynników zewnętrznych, środowiskowych lub nawyków, które na to wpływają. Dlatego traktujemy nasze raporty jako prewencyjne, a nie diagnostyczne. Naszym zaleceniem jest, aby zawsze konsultować się z lekarzami w przypadku jakichkolwiek pytań, które mogą wyniknąć z raportu genetycznego. Dlatego odpowiedź brzmi nie. Nie należy wprowadzać większych zmian bez zatwierdzenia przez profesjonalistę.

CZY TEN TEST JEST DOSTĘPNY W MOIM KRAJU?

Nasze zestawy DNA wysyłamy bezpłatnie do dowolnego kraju na świecie. Możesz wybrać wysyłkę zwrotną pocztą (musisz ją wysłać do nas) lub odbiór ekspresowy (może mieć dodatkowy koszt w zależności od produktu i kraju). Posiadamy wiele magazynów na całym świecie, dlatego wyślemy Twoje zamówienie z najbliższego możliwego punktu. Stany Zjednoczone, Hiszpania czy Francja zawsze mają bezpłatną wysyłkę zwrotną. Ponadto niektóre z naszych paczek są objęte bezpłatną ekspresową wysyłką na całym świecie.

CZY WSZYSTKIE TESTY GENETYCZNE SĄ TEJ SAMEJ JAKOŚCI?

Nasz test genetyczny jest prawdopodobnie najbardziej kompletny i najwyższej jakości na rynku.

Z jednej strony należy wziąć pod uwagę jakość technologii stosowanej w sekwencjonowaniu DNA. Od zestawu do śliny po sekwencery. W 24Genetics używamy najlepszej w Europie technologii sekwencjonowania Illumina. Każdy z komponentów wykorzystywanych w naszych usługach to najwyższa jakość dostępna na rynku.

Z drugiej strony jakość i ilość informacji, które możemy zaoferować w naszych raportach. Jesteśmy jedyną firmą, która może zaoferować 7 różnych raportów opartych na teście genetycznym. Oto nasze raporty: Przodkowie, Nutrigenetyka, Zdrowie, Farmakogenetyka, Talent i Osobowość, Pielęgnacja skóry i Sport. Każdy z nich jest wzorcem w branży pod względem jakości i ilości dostarczanych informacji. Na przykład jako jedyni jesteśmy w stanie wyświetlić dane biometryczne, złożone choroby i zastosować różne algorytmy w zależności od płci i pochodzenia etnicznego naszych klientów.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że nasze testy genetyczne wyprzedzają o dwa lata testy genetyczne dostępne na rynku.

 

CZY WSZYSTKO ZALEŻY OD MOICH GENÓW?

Nie. Ciało reaguje na cały szereg warunków. Nasze geny są z pewnością ważnym parametrem. Ale styl życia, taki jak ćwiczenia i dieta, oraz wiele innych okoliczności wpływa na nasz organizm. Bez wątpienia dobre poznanie siebie pomaga w jak najwłaściwszym leczeniu ciała. I to można uzyskać z genetyki. Więcej wiedzy dla Ciebie i dla profesjonalistów dbających o Twoje zdrowie.

DLACZEGO TEN GENETYCZNY TEST ZAPOBIEGANIA ZDROWIA JEST LEPSZY NIŻ INNE?

Testy genetyczne 24Genetics są uważane za najlepsze w swojej kategorii głównie ze względu na ilość i jakość informacji. Wystarczy porównać liczbę sekcji naszego testu z innymi na rynku, a zobaczysz, że dostarczamy znacznie więcej danych. I nie tylko w odniesieniu do chorób, dostarcza także predyspozycji biometrycznych, biomarkerów, farmakogenetyki i znacznie bardziej istotnych informacji dla Twojej opieki zdrowotnej, danych, których nie posiadają pozostałe testy genetyczne dostępne na rynku. Co więcej, nasze algorytmy wyprzedzają resztę o dwa lata, ponieważ stosujemy więcej naukowo potwierdzonych badań niż reszta i stosujemy je bardziej inteligentnie. Nasz algorytm wybiera, które badania są dla Ciebie odpowiednie, w zależności od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, i tylko wtedy, gdy badanie zostało zatwierdzone w populacji podobnej do Twojej (azjatyckiej, europejskiej itp.). A w przypadku, gdy istnieje kilka skonsolidowanych badań dotyczących tej samej patologii, nasz algorytm jest w stanie połączyć je, aby zaoferować najbardziej kompletne i użyteczne spersonalizowane informacje genetyczne dla Twoich lekarzy. Jeśli chcesz poznać wszystkie powody, dla których nasze testy genetyczne są uważane za najlepsze na rynku, kliknij tutaj.

NA CZYM JEST TEN TEST?

Test ten opiera się na tysiącach badań genetycznych uznanych i akceptowanych na całym świecie przez społeczność naukową. Gdy istnieje pewien poziom konsensusu, badania naukowe są upubliczniane w określonych bazach danych za pośrednictwem instytucji i organów naukowych. Nasze raporty genetyczne powstają poprzez zastosowanie tych badań do danych genetycznych każdego klienta. Odbywa się to za pomocą złożonego algorytmu opracowanego przez 24Genetics.

CO KONKRETNIE UZYSKAM WYKONAJĄC BADANIE ZDROWOTNE?

Na adres e-mail podany podczas rejestracji zestawu DNA wyślemy Ci szczegółowy i spersonalizowany raport. Ponadto, jeśli o to poprosisz, możemy przesłać Ci w dowolnym momencie, nie tylko podczas składania zamówienia, Twój elektroniczny plik surowych danych (surowe dane), który zawiera Twoją mapę genetyczną.

CO MOGĘ ZROBIĆ, ABY MÓJ RAPORT AKTUALNY?

Gdy projektujemy nową funkcję, która ma zostać uwzględniona w jednym z naszych raportów, przed opublikowaniem przeprowadzamy szereg testów. W tym czasie poinformujemy Cię o tym za pośrednictwem naszych kanałów komunikacji.

KTO MOŻE ZDAĆ TEN BADANIE?

Każdy, bez względu na wiek, może wykonać nasz test genetyczny. Jeśli badanie ma być wykonane na niemowlęciu lub osobie starszej, możesz to szczegółowo opisać podczas składania zamówienia. Wyślemy Ci specjalny zestaw ułatwiający pobranie próbki śliny. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna.

CZY TEN TEST JEST WAŻNY DO ZASTOSOWAŃ KLINICZNYCH LUB DIAGNOSTYCZNYCH?

Nie, ten test nie nadaje się do użytku klinicznego ani diagnostycznego. W przypadku, gdy Twój lekarz uzna, że ​​jakakolwiek mutacja uwzględniona w naszym raporcie jest istotna dla Twojego zdrowia, może przepisać test o ważności klinicznej w celu potwierdzenia danej patologii. Testy 24Genetics mają charakter profilaktyczny, a ich głównym zastosowaniem jest ostrzeganie o problemach genetycznych, które zwykle są pomijane.

JEŚLI W MOIM RAPORTIE MÓWIEM, ŻE MAM WYSOKIE GENETYCZNE PREDYSPOZYCJE DO CIERPIANIA NA PEWNĄ CHOROBĘ, CZY TO OZNACZA, ŻE BĘDĘ NA TO CIERPIĆ PRZED CZY PO?

Ludzie to nasza genetyka i nasze doświadczenia.

Oprócz genów istnieje wiele innych czynników środowiskowych i wewnętrznych, które wpływają na rozwój choroby. Możesz więc być genetycznie podatny na patologię i nigdy jej nie rozwinąć z powodu problemów środowiskowych, nawyków zdrowotnych, stylu życia… Ale możesz też nie mieć predyspozycji i cierpieć na pewną chorobę w pewnym momencie swojego życia.

Ponadto, w zależności od patologii, genetyka może mieć większy lub mniejszy wpływ na pojawienie się lub rozwój choroby.

Znajomość naszej genetyki pozwala pracownikom służby zdrowia na wykonywanie swojej pracy z dużo większą ilością informacji. Ponadto umożliwia zaprojektowanie planów profilaktycznych, które mogą coś zmienić.

JEŚLI W ODNIESIENIU DO KONKRETNEJ CHOROBY W MOIM RAPORTIE MÓWI SIĘ, ŻE NIE JESTEM SKOŃCZONY, CZY TO OZNACZA, ŻE NIE JESTEM ZAGROŻONY?

Większość chorób nie zależy tylko od naszych genów. Zależą one również od niezliczonych czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą je powodować. Ponadto nasz test zawiera częściowe informacje o twoim genomie. Nie sekwencjonujemy całego twojego genomu, ale tylko jego część. Możliwe, że analizujemy tylko procent genów, które mogą być zaangażowane w określoną patologię. Dlatego nie wyklucza to możliwości przenoszenia innych mutacji związanych z tą patologią w innych regionach genów, których nie analizujemy lub które nie są obecnie znane.

Istnieją testy genetyczne do użytku klinicznego lub diagnostycznego, które analizują wszystkie geny zaangażowane w określoną patologię lub chorobę i które mogą przepisać służby medyczne, jeśli uzna to za stosowne. I oczywiście zawsze musisz liczyć na wiele czynników środowiskowych. Cóż, mogą one również mieć duży wpływ na możliwość rozwoju choroby.

Nasze testy nie nadają się do użytku klinicznego ani diagnostycznego. Dlatego w razie wątpliwości zawsze zalecamy konsultację z lekarzem, aby to on zlecił odpowiednie kliniczne badania genetyczne.

OTRZYMAŁEM PRZEszczep SZpiku, CZY TO MOŻE WPŁYNĄĆ NA WYNIKI BADAŃ?

Wyniki testu genetycznego mogą ulec zmianie, dlatego nie zalecamy jego wykonywania.

CZY MOJE GENETYCZNE PREDYSPOZYCJE DO POSIADANIA NIEKTÓRYCH PATOLOGII OZNACZA, ŻE CZŁONKOWIE MOJEJ RODZINY JĄ MAJĄ?

Genetyka każdej osoby jest wyjątkowa. Z tego powodu zawsze zalecamy konsultację z kliniczną służbą referencyjną w celu podjęcia decyzji dotyczących zdrowia. Jednak w genetyce wiele z wyrażonych wzorców jest często związanych z tymi, które mają bliscy krewni. Byłoby więc normalne, że raporty byłyby dość podobne. Należy jednak pamiętać, że na rozwój choroby wpływa wiele czynników zewnętrznych. Dlatego prawdopodobieństwo zachorowania na nią będzie bardzo różne wśród członków rodziny o różnym stylu życia, nawykach zdrowotnych, miejscu zamieszkania itp...

Chcesz zwiększyć wartość swoich klientów, oferując im nasze testy genetyczne?

Jeśli masz zapytanie, przychodnię lub poświęcasz się jakiejkolwiek specjalizacji w sektorze zdrowia, odwiedź naszą stronę internetową partnerów i dystrybutorów, aby zobaczyć wszystkie formuły współpracy, które dla Ciebie zaprojektowaliśmy.

0
    0
    koszyk
    Twój koszyk jest pusty