Logo 24G
0 0

Test DNA Pochodzenie

Najbardziej wszechstronny test DNA na pochodzenie na rynku.
WIĘCEJ INFORMACJI
the ancestors tree
caja producto ancestros

Nasz test DNA na pochodzenie pokazuje pochodzenie naszych przodków. Sięgamy głębiej niż jakikolwiek inny test na świecie.

 

Odkryj swoich przodków dzięki testowi DNA Ancestry!

Porównujemy Twoje dane genetyczne z obszerną bazą danych DNA, zawierającą markery genomowe z wielu części świata. Dzięki genetyce odziedziczonej po przodkach, jesteśmy w stanie określić obszary geograficzne i kraje, z których pochodzą. 24Genetics sięga głębiej niż jakikolwiek inny test na świecie. Ponad dwa razy więcej danych niż większość testów.

 

 

 

Test ten jest wykonywany przy użyciu autosomalnego DNA. Dostarcza informacje genetyczne zarówno od ojca, jak i matki, odziedziczone z poprzednich pokoleń, sięgające setki, a nawet tysiące lat wstecz.

Istnieją różne metodologie obliczania korzeni przodków, dające różne wyniki. Używamy najlepszych algorytmów i pomimo, że pochodzenie genetyczne nie jest nauką ścisłą, jesteśmy coraz bliżej. Nasz test DNA, zawierający ponad 700 000 markerów genetycznych, daje nam dostęp do niewiarygodnego poziomu szczegółowości.

Stale udoskonalamy nasze testy DNA. Naukowcy w 24Genetics stworzyli jeden z najlepszych testów DNA pochodzenia, obejmujący dane regionalne wcześniej niespotykane w świecie badań genealogicznych.

Historie naszych rodzin są równie wyjątkowe, jak często nieznane. Po raz pierwszy nauka otwiera drzwi i dzięki badaniom naukowym pozwala nam dowiedzieć się, skąd pochodzimy i gdzie mieszkali nasi przodkowie.

Podobnie jak pozostałe nasze testy, ten test DNA jest prosty do wykonania. Wyślemy Ci zestaw oraz proste instrukcje i filmy objaśniające. Wystarczy umieścić nieco śliny w otrzymanej w zestawie probówce, odesłać ją do nas, a w ciągu kilku tygodni odeślemy raport.

Pobierz przykładowy raport pochodzenia
Raporty są dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim.

map of ancestors
prueba de informe de ancestros
Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

Name Goes Here

Name Goes Here

Position

mapa-ancestros

Czy wiesz, że nasz Test DNA Pochodzenie może pokazać, skąd pochodzą Twoi przodkowie?

Coraz więcej osób zastanawia się, jakie jest pochodzenie ich przodków. Zwykle wydaje nam się, że wiemy, skąd pochodzą nasi przodkowie, choć informacje te najczęściej czerpiemy z opowieści naszych rodziców lub dziadków o przodku, który mieszkał w ich wiosce i ożenił się z dziewczyną pochodzącą z innego miasta…

Jeśli wykonasz swój test DNA Pochodzenia, możesz być zaskoczony wynikami – być może Twoi przodkowie pochodzą w dużym odsetku z krajów, których sobie nie wyobrażałeś, lub ich region pochodzenia w Twoim kraju jest zupełnie inny, niż się spodziewałeś.

Test DNA pochodzenie jest badaniem genetycznym przodków, dzięki któremu dowiesz się, gdzie żyli Twoi przodkowie wiele setek lat temu.

Nasza historia jest również zapisana w naszych genach. Posiadają one swoistą kopię zapasową miejsc, w których mieszkali nasi przodkowie. Co jeszcze ciekawsze, wielkie wydarzenia historyczne również odciskają piętno na naszym DNA – przykładowo klęska głodu w czasie I wojny światowej.

Od jakiegoś czasu tę wrodzoną ciekawość człowieka do poznania swojego pochodzenia można zaspokoić dzięki informacjom, których dostarcza genealogiczny test DNA.

Test DNA pochodzenia wykonywany jest na DNA autosomalnym, które dostarcza informacji genealogicznych zarówno ojca, jak i matki, dziedziczonych kolejno od poprzednich pokoleń, nawet od 25 do 30 pokoleń wstecz, czyli średnio od 700 do 900 lat. Można jednak zobaczyć ślady genetyczne nawet sprzed ponad 2 tysięcy lat. Ostatnie 300 lat nie ma znaczenia dla naszego algorytmu i nie pokaże on, gdzie nasi przodkowie żyli przez ostatnich około 8 pokoleń. Zatem możliwe jest, że to, co wiesz o swoich stosunkowo niedawnych przodkach, od swoich rodziców lub dziadków, nie zgadza się z danymi zawartymi w naszym raporcie.

Proces jest prosty. 24Genetics wyśle Ci test DNA pochodzenia, w tym zestaw do pobrania próbki DNA, gdziekolwiek jesteś na świecie. Wszystko co później musisz zrobić to postępować zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami, aby umieścić niewielką ilość śliny w zakonserwowanej probówce i odesłać próbkę do nas. Po otrzymaniu próbki rozpoczniemy sekwencjonowanie (proces, w którym informacje genetyczne są pobierane z próbki) w naszym laboratorium w Europie. A na koniec zastosujemy algorytm, opracowany w całości przez 24Genetics i oparty na tysiącach badań uznanych na całym świecie przez społeczność naukową, do pozyskanych informacji genetycznych, które podsumowujemy w naszym raporcie.

Nasz test DNA pochodzenie pokazuje, skąd pochodzą Twoje antropologiczne korzenie. Porównujemy Twoją mapę genetyczną z obszerną bazą danych DNA, zawierającą markery z niezliczonych miejsc na całym świecie. 

Istnieją różne metodologie obliczania korzeni przodków, dające różne wyniki. Stosujemy algorytmy, które uznajemy za najlepsze; mogą one być nieprecyzyjne w szczegółach, jednak w zasadniczych częściach są dokładne.

Dane dostarczone przez ten test DNA to przybliżenia statystyczne i w żadnym momencie nie pokazują dokładnych danych, chociaż dzięki testowi, obejmującemu ponad 720 000 markerów genetycznych jesteśmy w stanie osiągnąć niezwykle głęboki poziom szczegółowości.

Raport pochodzenia 24Genetics jest w stanie pokazać tysiące obszarów geograficznych. Podczas gdy inne testy DNA przodków wykazują jedynie obszar na danym kontynencie, lub co najwyżej odsetek według kraju, my potrafimy wskazać odsetek pochodzenia Twoich przodków według stanu, regionu, a nawet prowincji w wielu krajach.

Wiele firm oferuje usługi śledzenia rodziny, które wymagają surowych plików danych używanych do uzyskania raportów genetycznych. Oczywiście, wszystkie nasze produkty do genotypowania zawierają taki surowy plik danych Twojej mapy genetycznej. Tym niemniej zalecamy, korzystając z usług tych firm, aby sprawdzić, czy na pewno posiadają one politykę prywatności, bezpieczeństwa i przejrzystości, ponieważ surowe dane, oprócz informacji potrzebnych do odnalezienia krewnych, zawierają wiele informacji osobistych.

Dowiedz się więcej…

raw

Zamówiłeś już test w innej firmie?

Jeśli wykonałeś już test genetyczny oferowany przez 23andme, Ancestry.com, FTDNA, MyHeritage lub inną firmę, możemy użyć Twoich surowych danych do stworzenia raportu pochodzenia 24Genetics, pokazującego kraje i regiony, z których pochodzili Twoi przodkowie – czego inne firmy nie są w stanie zrobić. Wystarczy, że dokonasz teraz zakupu w naszym sklepie, a wkrótce otrzymasz swój spersonalizowany raport.

Najczęściej zadawane pytania

JAKIE KROKI PODJĄĆ, ABY WYKONAĆ TEST DNA PRZODKÓW?

Razem z naszym zestawem przesyłamy dokument z instrukcjami, ale przygotowaliśmy też film, szczegółowo opisujący kroki, które należy wykonać. Kliknij tutaj, aby go obejrzeć. Jest to bardzo proste. Kiedy pobierzesz próbkę śliny, odeślij ją do nas, a my w naszym laboratorium wydobędziemy informacje o Twoim DNA. Następnie zastosujemy opracowany i stale aktualizowany przez nas algorytm i wygenerujemy Twój raport 24Genetics. Otrzymasz go pocztą elektroniczną w ciągu 3 do 6 tygodni od zarejestrowania kodu próbki na naszej stronie internetowej.

CZY MOGĘ UZYSKAĆ DOSTĘP DO TEGO TESTU W MOIM KRAJU?

24Genetics jest firmą europejską, która działa na całym świecie. Nasze zestawy jesteśmy w stanie wysyłać do dowolnego kraju na świecie, w którym aktualnie przebywasz. Posiadamy wiele centrów logistycznych na całym świecie, więc aby nasz zestaw dotarł do Ciebie jak najszybciej i jak najskuteczniej, wyślemy go z centrum, które jest najbliżej Ciebie. Koszt wysyłki, niezależnie od kraju, jest zawsze darmowy. W wielu krajach (USA, Francja, Hiszpania, Polska…) odbiór jest również wliczony w cenę. Jeśli w Twoim kraju nie ma możliwości bezpłatnego odbioru zestawu, możesz odesłać go do nas pocztą lub – jeśli wolisz – możemy go odebrać za dodatkową opłatą. Pakiet all-in-one obejmuje zawsze dostawę i odbiór przesyłek kurierem ekspresowym na całym świecie. 

CZY WSZYSTKIE TESTY DNA NA POCHODZENIE SĄ RÓWNE?

Niektóre testy pochodzenia innych firm są bardzo podstawowe i można z nich pozyskać bardzo mało informacji. Nasz test oparty jest na najnowocześniejszej analizie i obejmuje ponad 700 000 markerów genetycznych. Raport pochodzenia 24Genetics obejmuje 175 krajów i ponad 1500 regionów na całym świecie, ponad dwa razy więcej niż najlepszy test DNA pochodzenia w USA.

DLACZEGO AKURAT TEN TEST POCHODZENIA, A NIE INNY?

To proste – dlatego, że jesteśmy w stanie dotrzeć tam, gdzie inni nie mogą. Potrafimy zidentyfikować tysiące regionów w Twoim DNA. To oznacza, że gdy inni powiedzą Ci „jesteś z Europy Południowej”, my powiemy Ci, z jakich krajów i w jakich regionach w tych krajach. A tam, gdzie inni potrafią tylko wymienić kraje, od nas dowiesz się jaki kraj lub region, a nawet, w niektórych obszarach, jakie województwo/prowincja. Ale to nie jest jedyny powód, jeśli chcesz poznać je wszystkie, kliknij tutaj.  

CZY KAŻDY MOŻE ZROBIĆ TEN TEST DNA POCHODZENIA?

Tak, każdy, bez żadnych ograniczeń, może wykonać test 24Genetics. Dla niemowląt lub osób starszych mamy specjalny zestaw, który ułatwia pobranie u nich próbki śliny. Wystarczy zaznaczyć to w komentarzu do zamówienia, a wyślemy odpowiedni zestaw.

CZY INFORMACJE O MOICH PRZODKACH POCHODZĄ OD STRONY OJCA CZY MATKI?

Zarówno ojca jak i matki. Nasz raport pochodzenia zawiera informacje zarówno o pochodzeniu ojca, jak i matki, ponieważ używamy autosomalnego DNA.

ILE REGIONÓW GEOGRAFICZNYCH BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ W RAPORCIE POCHODZENIA?

Raport 24Genetics obejmuje ponad 1 500 regionów na całym świecie, ponad dwa razy więcej niż większość innych testów na rynku.

JAKIE REGIONY SĄ UJĘTE W RAPORCIE POCHODZENIA 24GENETICS?

Test pochodzenia 24Genetics jest rozszerzany i ulepszany każdego dnia. Lista regionów geograficznych wydłuża się niemal co miesiąc, ale obecnie jest na niej 175 krajów i ponad 1 500 regionów.

Oto kraje i regiony według obszarów geograficznych, którymi objęty jest nasz test DNA pochodzenia:

AFRYKA – 49 krajów i ponad 200 regionów.
AMERYKA – 32 kraje i ponad 100 regionów.
AZJA – 43 kraje i ponad 500 regionów.
EUROPA I ROSJA – 40 krajów i ponad 550 regionów.
OCEANIA – 11 krajów i ponad 25 regionów.

CO DOKŁADNIE OTRZYMAM, JEŚLI PRZYSTĄPIĘ DO TEGO TESTU?

Wyślemy Ci kompleksowy i spersonalizowany raport na adres e-mail, na który zarejestrowałeś swój zestaw. Ponadto, w dowolnym momencie, możesz poprosić o plik z surowymi danymi, a wyślemy go do Ciebie pocztą elektroniczną. Pamiętaj, że plik danych surowych jest plikiem elektronicznym zawierającym Twoją mapę genetyczną. Na naszej stronie internetowej możesz pobrać przykłady wszystkich naszych raportów w kilku językach.

JAK DZIAŁA TEST DNA ANCESTRY 24GENETICS?

W Twoim DNA znajdujemy ślady, które zachowały się tam przez wieki. Te ślady, zwane mutacjami, przechowują wiele informacji. Jednocześnie mutacje te są endemiczne w niektórych częściach świata, więc analizując obie informacje jesteśmy w stanie prześledzić tysiące regionów na całej planecie, aby wiedzieć dokładnie, skąd pochodzisz.

JAKIE INFORMACJE O MOICH PRZODKACH MOGĘ UZYSKAĆ DZIĘKI TESTOWI DNA POCHODZENIA?

Poznasz miejsca, przez które przechodzili Twoi genetyczni przodkowie, w tym procentowy udział każdego z regionów, dzięki czemu dowiesz się skąd pochodzisz, z uwzględnieniem wagi każdego z obszarów.

JAKIE SĄ OGRANICZENIA TEGO TESTU?

Genetyczne pochodzenie nie jest nauką ścisłą. Nasze algorytmy oparte są na obliczeniach statystycznych genetyki populacyjnej, które stale się rozwijają. Nasz algorytm Deep Ancestry jest dziś lepszy niż rok temu, a w przyszłym roku będzie jeszcze lepszy. Będziemy w stanie uwzględnić więcej regionów, a nasze systemy sztucznej inteligencji będą jeszcze bardziej zaawansowane. W praktyce nasze przewidywania co do kontynentów zmienią się niewiele lub wcale. Przewidywania na poziomie krajowym mogą się zmienić w większym zakresie. W miarę obniżania poziomu szczegółowości do Regionów i Prowincji, uzyskamy wyższą dokładność i będziemy w stanie zidentyfikować więcej różnych regionów.

CZY TEN TEST GENETYCZNY MOŻE BYĆ WYKORZYSTANY DO UDOWODNIENIA LUB LEGALNEGO UZYSKANIA OBYWATELSTWA?

Nie, metody rodowodowe nie są deterministyczne, lecz probabilistyczne i w żadnym wypadku nie służą jako dokument prawny do uzyskania obywatelstwa danego kraju.

DO KTÓREGO ROKU SIĘGAJĄ WYNIKI TESTU POCHODZENIA?

Nasz test pochodzenia sięga średnio 25-30 pokoleń wstecz (700-900 lat). Ostatnie 300 lat nie ma znaczenia dla naszego algorytmu, więc nie pokaże on, gdzie nasza rodzina mieszkała w ciągu ostatnich 8 pokoleń lub więcej. W niektórych przypadkach można jednak dostrzec ślady przodków sprzed nawet 2000 lat (około 70 pokoleń).

DLACZEGO MOJE WYNIKI RÓŻNIĄ SIĘ OD TYCH, KTÓRYCH SIĘ SPODZIEWAŁEM? CZY TO MOŻLIWE, ŻE NIE POJAWIAJĄ SIĘ REGIONY, O KTÓRYCH WIEM, ŻE MIESZKALI TAM MOI PRADZIADKOWIE LUB PRAPRADZIADKOWIE?

W wielu przypadkach historie, które opowiadają nam nasi starsi lub które, jak nam się wydaje, znamy na temat pochodzenia naszej rodziny, są dalekie od naszej historii genetycznej. Jednocześnie organizacja świata, tak jak rozumiemy ją dzisiaj, jest zupełnie inna niż przed wiekami. Metody rodowodowe nie są deterministyczne, lecz probabilistyczne. Próbka użytkownika jest porównywana z próbkami znajdującymi się w referencyjnej bazie danych. Następnie na podstawie podobieństw i różnic genetycznych przypisuje się grupy populacji, które najprawdopodobniej mają wspólnych przodków z badaną próbką. Te referencyjne bazy danych zawierają próbki DNA od osób, które są wyraźnie reprezentatywne dla danego regionu, ponieważ ich rodziny mieszkają tam od pokoleń. Ponadto ludzie są wynikiem szerokiej, ciągłej i zróżnicowanej mieszanki populacji na przestrzeni dziejów. Ponieważ badanie przodków 24Genetics sięga od 25 do 30 pokoleń wstecz, należy wziąć pod uwagę, że poprzednie pokolenia mogły migrować i osiedlać się zaledwie kilka pokoleń temu w miejscu, które znamy teraz, ale nosiły w swoim DNA mutacje z innego regionu i to właśnie te mutacje dziedziczymy. Dlatego wynik może nie odpowiadać dokładnie miejscu pochodzenia najbardziej bezpośrednich przodków lub aktualnym granicom geopolitycznym.

MOJE WYNIKI NIE POKRYWAJĄ SIĘ Z WYNIKAMI MOICH RODZICÓW, DZIADKÓW, A NAWET RODZEŃSTWA.

W naszych analizach rodowodowych badamy markery autosomalne, co oznacza, że dają nam one łączną sumaryczną informację o linii ojcowskiej i matczynej, bez możliwości rozdzielenia obu tych linii. Co więcej, niektóre markery rodowe nie są dziedziczone z rodziców na potomstwo. Dziedziczenie nie obejmuje dokładnie 50% wszystkich informacji genetycznych pochodzących od matki i ojca. Istnieją dwa główne czynniki, które mogą prowadzić do powstania różnic, nawet między rodzeństwem ojca i matki:
– Po pierwsze, z 46 chromosomów, które dziedziczymy, 23 należą do każdej linii, czyli nie dziedziczymy całej informacji genetycznej od każdego z rodziców. Dlatego możliwe jest, że kombinacja chromosomów, które odziedziczyłeś po ojcu i matce, nie odzwierciedla w pełni całego rodowodu Twoich przodków.
– Ponadto w każdym pokoleniu dochodzi do wymiany fragmentów między chromosomami. Jest to tak zwana rekombinacja genetyczna. Jest to proces losowy i chociaż istnieją pewne regiony genomu, w których proces ten może występować częściej, to oszacowanie, które fragmenty ulegną rekombinacji w każdym pokoleniu i które fragmenty będą dziedziczone przez potomstwo, jest prawie niemożliwe. Wyjaśnia to, dlaczego odziedziczone fragmenty różnią się między krewnymi, a nawet między rodzeństwem, a zatem różnią się także informacje genetyczne i sygnały o pochodzeniu.

CZY OFERUJECIE "DOPASOWANIE RODZINNE" W CELU ODNALEZIENIA KREWNYCH NA PODSTAWIE MOJEGO DNA?

W chwili obecnej nie oferujemy takiej usługi. Jednakże, aby odnaleźć krewnych na podstawie swojego DNA, można poprosić o plik danych surowych, który zawiera informacje genetyczne do wykorzystania na innych platformach, które obejmują tę usługę. Zalecamy, aby zawsze sprawdzać zasady ochrony prywatności i przetwarzania danych oraz prawa tych platform, aby upewnić się, w jaki sposób traktują one informacje genetyczne użytkownika.

CZY INFORMACJE O POCHODZENIU ETNICZNYM SĄ BRANE POD UWAGĘ PRZY UZYSKIWANIU INFORMACJI O POCHODZENIU?

Raport pochodzenia 24Genetics jest raportem geograficznym. Niekiedy DNA może wykazać pewne cechy etniczne, które można powiązać z pewnymi regionami geograficznymi.

CZY MOGĘ UŻYĆ TEGO TESTU, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ KIM SĄ MOI RODZICE?

Nie, to nie jest test na ojcostwo, to jest test pochodzenia, dzięki któremu można się dowiedzieć, w jakich obszarach geograficznych osiedlili się nasi przodkowie.

Chcesz zaoferować swoim klientom testy DNA pochodzenia?

Jeśli chcesz wprowadzić na rynek testy 24Genetics, lub nawet posiadać własną markę testów genetycznych, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Odwiedź stronę naszego partnera i znajdź spośród naszych propozycji to, co będzie Ci odpowiadać.

  0
  Wózek
  Twój koszyk jest pusty
   Calculate Shipping
   Apply Coupon