Logo 24G

Genetyczny test skórny

Dowiedz się, co Twoja genetyka może Ci powiedzieć o zdrowiu Twojej skóry dzięki Skórnemu Testowi Genetycznemu
więcej informacji

Wszystko w jednym pakiecie

269 €

Test DNA skóry
Test DNA skóry

W tym teście DNA do pielęgnacji skóry analizujemy, w jaki sposób twoja genetyka wpływa na cechy skóry, takie jak nawilżenie, elastyczność i zdolność antyoksydacyjna, które odgrywają kluczową rolę w procesie starzenia się skóry.

 

Poznaj swoje predyspozycje genetyczne dzięki genetycznemu testowi skórnemu!

Starzenie się skóry to złożony proces, na który wpływają: czynniki dziedziczne i środowiskowe. Ostatnie badania bliźniąt wykazały, że do 60% zmienności starzenia się skóry może być przypisane czynnikom genetycznym. Dla porównania, pozostałe 40% wynika z czynników niegenetycznych.

Tworząc ten test genetyczny do pielęgnacji skóry, naszym celem było wykonanie klasyfikacja każdego markera oparty na zestawie wielu polimorfizmów związanych z określonymi właściwościami skóry oferować terapie przeciwstarzeniowe lub spersonalizowane procedury pielęgnacji skóry.

Do tej pory większość branży kosmetycznej i pielęgnacyjnej próbowała zaspokoić swoje zapotrzebowanie za pomocą rozwiązań „jeden rozmiar dla wszystkich”, co z pewnością jest wygodne z komercyjnego punktu widzenia, ale nierealne, ponieważ nauka poświęca czas, który pokazuje, że każda osoba jest inna. Pielęgnacja skóry też jest inna. To badanie DNA do pielęgnacji skóry jest pierwszym krokiem do zindywidualizowanych zabiegów kosmetycznych.

Dzięki naszemu raportowi na temat pielęgnacji skóry uzyskasz praktyczne informacje, które Ty i Twój dermatolog lub Twój konsultant ds. urody możecie wykorzystać podczas projektowania spersonalizowanej kuracji do pielęgnacji Twojej skóry.

Pobierz nasz przykładowy raport Dermagenetico.
Raporty dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i hiszpańskim.

Test DNA skóry
Test DNA skóry

Skóra jest największym organem w ciele i jest ich prawie tyle, ile jest ludzi na świecie. Różne cechy, które definiują twoją skórę, wynikają z twojej genetyki i środowiskaTo znaczy dla twojego DNA i wszystkich rzeczy, które ci się przydarzyły przez całe twoje życie.

 

Jak dbać o skórę? Rozwiązaniem jest test genetyczny skóry

Aby we właściwy sposób zadbać o swoją skórę, pierwszą rzeczą jest jej poznanie. Niektóre z jego cech są łatwe do zidentyfikowania na pierwszy rzut oka. Na przykład masz bardzo jasną skórę i dlatego jesteś bardzo wrażliwy na promienie słoneczne. Inne cechy skóry, takie jak glikacja, nie są tak rozpoznawalne zewnętrznie. Niemniej jednak, prosty test genetyczny może je ujawnić i pomóż nam wybrać najlepsze zabiegi.

 

Rodzaje skóry

Istnieją 3 główne typy skóry w zależności od tego, czy gruczoły wydzielają głównie olej, czy wodę: sucha lub normalna skóra, skóra tłusta y mieszana skóra.

Sucha skóra ma niewielkie predyspozycje do generowania zanieczyszczeń, ponieważ nie wydziela tłuszczu. Wręcz przeciwnie, jest to skóra bardziej podatna na powstawanie zmarszczek i wygląd skóry starzejącej się.

Skóra tłusta lub mieszana częściej cierpi jedna z najczęstszych patologii, która generuje najwięcej problemów społecznych i emocjonalnych ze względu na komponent estetyczny, który zawiera: trądzik. Jest to zaburzenie, które występuje, gdy tłuszcz lub martwe komórki zatykają mieszki włosowe, powodując powstawanie zaskórników, zaskórników i zaskórników. Występuje bardzo często w okresie dojrzewania i zwykle ustępuje wraz z wiekiem, ale może wystąpić na każdym etapie życia. Trądzik, łuszczyca czy żylaki to między innymi niektóre choroby skóry, które znajdziesz w dziale „Pielęgnacja skóry” naszego genetycznego testu skórnego. 

 

Jakie informacje uzyskam z Testu Genetycznego Skóry?

Jednym z najważniejszych i uznanych aspektów związanych ze skórą, zarówno na poziomie medycznym, jak i popularnym, jest: poparzenia słoneczne. Być może stało się największa troska ludzi w każdym wieku, jeśli chodzi o pielęgnację dermatologiczną. Dwie osoby o tym samym odcieniu skóry mogą mieć różne predyspozycje do fotostarzenia i w wielu przypadkach możemy dostrzec te różnice w ich DNA. W naszym genetycznym teście skórnym mamy całą sekcję, w której analizujemy różne predyspozycje, takie jak wrażliwość na słońce, plamy słoneczne, łatwość opalania i fotostarzenie.

 

Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Ochrona skóry w miesiącach letnich i kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na słońce to już podstawa niemal dla całej populacji. Ale nie tylko latem musimy chronić skórę przed słońcem; Konieczna jest też reszta roku, bo nawet przy zachmurzonym niebie promienie słoneczne działają na nas i uszkadzają nasz naskórek. Z tego powodu duża część produktów do codziennej pielęgnacji skóry zawiera już filtry przeciwsłoneczne i coraz więcej osób używa tych filtrów każdego dnia w roku, zwłaszcza w najbardziej narażonych miejscach, takich jak twarz i dłonie. Nie zwracanie uwagi na ochronę przeciwsłoneczną może prowadzić do różnych chorób skóry a nawet czerniaka.

Ale pamiętaj o tym Twoje predyspozycje można modulować poprzez nabycie zdrowych nawyków w zabiegach skórnych. Tak więc dane zawarte w naszym raporcie pomogą Ci dostosować rutynę pielęgnacyjną, której potrzebujesz, i starać się, aby była zdrowa, zadbana i z jak najmniejszymi oznakami starzenia się skóry.

 

Co to jest glikacja?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kolejnym ważnym aspektem skóry jest glikacja, ale na czym ona polega?

Glikacja to reakcja enzymatyczna który powoduje zmiany w DNA naskórka i wiązanie cukrów w białkach wewnątrz i zewnątrzkomórkowych. Ono usztywnia włókna kolagenowe i elastynowe, przez co skóra traci elastyczność.

W związku z tym genetyczny test skórny 24Genetics informuje o predyspozycjach do ryzyka glikacji w skórze, a jeśli jest wysokie, polecamy niektóre składniki, z których produkowane są produkty kosmetyczne lub suplementy, które pomagają je kontrolować, takie jak np. karnozyna , niacynamid, sylibinina lub kwas alfa-liponowy.

 

A co możemy powiedzieć o witaminie D?

Witamina D jest niezbędna dla zdrowia naszych kości i stawów, a nasza skóra odgrywa kluczową rolę w jej produkcji. Jeśli masz genetyczne predyspozycje do posiadania niedobór witaminy D zostanie odzwierciedlony w naszych genetycznych testach skórnych. Jeśli tak było w Twoim przypadku, pamiętaj, że tłuste ryby lub olej z wątroby ryb pomagają osiągnąć optymalny poziom witaminy D. W razie potrzeby zawsze możesz skorzystać z suplementów witaminowych, które jako witamina rozpuszczalna w tłuszczach powinny być przepisywane przez lekarza .

 

Ponadto, w naszym raporcie masz również informacje o swoich predyspozycjach do posiadania odpowiedniego poziomu innych witamin, ważne dla pielęgnacji skóry. Jak się mają B9. B12. C i E. Lub niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6.

Czytaj więcej…

To część informacji, które znajdziesz w swoim raporcie...

Dbanie o Twoją skórę

W tej sekcji przeanalizujemy pewne markery genetyczne, które wpływają na przykład na glikacja, proces, który zachodzi z glukozą w skórze właściwej i jest jedną z głównych przyczyn przyspieszonego starzenia się skóry i zapalenia skóry, które powoduje zwiotczenie i pękanie skóry. Istnieją specyficzne zabiegi, które są dość skuteczne, takie jak: Koenzym Q10.

Stres oksydacyjny

To kolejna z wielkich przyczyn starzenia się skóry. Nasz organizm ma swój własny system antyoksydacyjny, ale nie każdy z nas ma taki, który jest równie skuteczny. Dzięki naszym danym genetycznym możemy zobaczyć, jak zachowuje się nasz organizm pod tym względem i zobaczymy, jak w tym procesie pomóc. To samo dzieje się z naszą zdolnością radzenia sobie z zanieczyszczeniami, wrażliwością skóry, predyspozycją do stanów zapalnych skóry, trądzikiem, żylakami itp., bardzo istotne informacje przy opracowywaniu strategii pielęgnacji naszej skóry.

Słońce i twoja skóra

Nie każdy ma taką samą wrażliwość na słońce i jest to coś, co możemy zmierzyć. Dotyczy to również naszej zdolności do opalania się, a nawet naszych predyspozycji do plam słonecznych. Fotostarzenie to kolejny kluczowy problem w pielęgnacji skóry. Nie każdy ma takie same predyspozycje genetyczne, dlatego nie powinniśmy traktować wszystkich tak samo. Wsłuchaj się w swoje geny i zapewnij swojej skórze odpowiednią pielęgnację.

Nakarm swoją skórę

Pierwszym sposobem na pielęgnację skóry jest jej od wewnątrz. Witaminy i minerały odgrywają kluczową rolę w zdrowiu Twojej skóry. Ostatnie badania wykazały, że niektóre witaminy odgrywają kluczową rolę w dobrym samopoczuciu skóry. I znowu, o tym, jak przyswajamy te witaminy, decydują również nasze geny. Zgodnie z Twoimi informacjami genetycznymi możemy zobaczyć Twoje predyspozycje do niedoboru wchłaniania niektórych witamin, takich jak: B6. B12. B2. CD I inne niezbędne składniki odżywcze, takie jak kwas foliowy lub kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6.

Znajomość tych podstawowych informacji pomaga nam zobaczyć, jakiego rodzaju pokarmy powinniśmy spożywać częściej, a nawet jakie kremy mogą być szczególnie korzystne dla naszej skóry.

Czy masz już test genetyczny?

Jeśli wykonałeś już test z 24Genetics, 23andme, Ancestry.com lub innej firmy, możemy wykorzystać Twoje surowe dane do utworzenia raportu dotyczącego pielęgnacji skóry 24Genetics. Po prostu musisz go kupić w naszym przechowywać i w mgnieniu oka otrzymasz spersonalizowany raport dermatogeniczny.

Najczęściej zadawane pytania
W JAKI SPOSÓB WYKONANY JEST TEN TYP TESTU?

W 24Genetics wysyłamy zestaw do pobrania próbki śliny w bardzo prosty sposób. Ta próbka, która zawiera Twoje DNA, zostanie wykorzystana do uzyskania raportu, kilku lub 7 raportów, które mamy do dyspozycji. Kliknij tutaj, aby zobaczyć film z instrukcjami, które należy wykonać. To naprawdę proste i w zaciszu własnego domu. Gdy masz próbkę, wystarczy odesłać ją do nas zgodnie z instrukcjami, które Ci przekażemy. Otrzymane raporty otrzymasz w okresie od 3 do 6 tygodni po zarejestrowaniu kodu próbki DNA na naszej stronie internetowej.

CZY W MOIM KRAJU DOSTĘPNY JEST BADANIE GENETYCZNE SKÓRY?

W 24Genetics jesteśmy Europejczykami, ale działamy globalnie. Możemy wysłać nasze zestawy DNA do dowolnego kraju, w którym mieszkasz. Ponadto, ponieważ mamy wiele magazynów na całym świecie, wysyłamy z najbliższego adresu wskazanego w zamówieniu, aby wysyłka była jak najszybsza.

CZY TO WSZYSTKO MA WSPÓLNE Z MOIMI GENAMI?

Chociaż Twoje geny są bardzo ważnym parametrem w funkcjonowaniu Twojego organizmu, wiele innych okoliczności, takich jak: styl życia. Ćwiczenie. Dieta. Miejsce, w którym mieszkasz. Albo twoje nawyki. Wszystko to ma również znaczący wpływ na Twoje samopoczucie. Dlatego Twoje predyspozycje genetyczne są tylko jednym z czynników wpływających na funkcjonowanie Twojego organizmu. Nasze raporty genetyczne dostarczają cennych informacji. Dobre poznanie swojego ciała pomoże ci lepiej o nie zadbać.

CZY WSZYSTKIE TESTY DERMAGENTYCZNE SĄ TAKIE SAME?

Istnieje wiele testów genetycznych na bardzo różnych poziomach. Różnica polega na ilości i jakości oferowanych informacji. Testy 24Genetics opierają się na najnowocześniejszej analizie genetycznej. Analizują ponad 700.000 24 markerów genetycznych. Najlepszym sposobem sprawdzenia informacji, które otrzymasz, jest zobaczenie przykładowego raportu, który masz nieco wyżej na tej stronie. Ponadto oferta testów genetycznych XNUMXGenetics jest jedną z najszerszych na rynku.

CZY TO NAJLEPSZY BADANIE GENETYCZNE DO PIELĘGNACJI SKÓRY?

Tak I to z dwóch głównych powodów i kilku dodatkowych. Dwa główne powody to jakość i ilość informacji genetycznej. Na ten link możesz zobaczyć, dlaczego tak twierdzimy. I poznać wiele innych powodów, które skłonią Cię do wybrania naszego testu dermagenetycznego.

JAKIE SĄ PODSTAWY TWOJEGO TESTU NA POZIOMIE NAUKOWYM?

Gdy istnieje wysoki poziom konsensusu, najbardziej istotne badania naukowe są upubliczniane za pośrednictwem instytucji i organów na całym świecie. 24Genetics opracowało od podstaw własny algorytm analizy DNA. Uwzględniając tysiące tych badań genetycznych, szeroko popieranych przez międzynarodową społeczność naukową, nasze raporty mają wymagający poziom jakości. Ponadto genetyka, jak każda dziedzina nauki, jest dziedziną żyjącą i stale rozwijającą się, a w 24Genetics okresowo wzbogacamy i udoskonalamy nasz algorytm, w tym o nowe badania, które dostarczają informacji nieznanych do momentu ich publikacji.

CO KONKRETNIE OTRZYMAM PODCZAS WYKONANIA TEGO TESTU?

Otrzymasz w swoim e-mailu kompletny i spersonalizowany raport na temat swoich predyspozycji genetycznych. A jeśli chcesz, zawsze możesz również poprosić nas o swój elektroniczny plik surowych danych. Te surowe dane zawierają wszystkie informacje dla twojej mapy genetycznej. Otrzymasz zarówno raport, jak i plik w wiadomości e-mail, którą podałeś podczas rejestracji zestawu DNA.

W JAKI SPOSÓB MOGĘ ZAPEWNIĆ AKTUALIZACJĘ MOJEGO RAPORTU?

Za każdym razem, gdy projektujemy nową funkcję, przed upublicznieniem przeprowadzamy różne testy. A kiedy to zrobimy, powiadomimy Cię o Twojej wiedzy.

CZY TEN TEST DNA PIELĘGNACJI SKÓRY JEST WAŻNY DO ZASTOSOWAŃ KLINICZNYCH?

Nie. Jeśli istnieje patologia, którą lekarze muszą zdiagnozować, istnieją inne rodzaje specjalnych testów, które są bardziej odpowiednie do tego celu.

KTO MOŻE ZDAĆ TEN BADANIE?

To badanie skierowane do osób w każdym wieku, które chcą zadbać o swoją skórę w sposób spersonalizowany, uwzględniając informacje dostarczane przez ich własną genetykę. Jeżeli badanie ma być przeprowadzone na niemowlęciu lub osobie starszej prosimy o powiadomienie nas w komentarzach do zlecenia. Dzięki temu możemy wysłać specjalny zestaw ułatwiający pobranie próbki śliny.

DLACZEGO JESTEM RYZYKO FOTOSTARZENIA, JEŚLI DBA O SWOJĄ SKÓRĘ?

Genetyka to czynnik, na który zawsze musisz liczyć. To jest to, co mówi twoje DNA i to twoja naturalna skłonność. Istnieją jednak inne czynniki środowiskowe i związane ze stylem życia, które również wpływają na ewolucję Twojej skóry. Dlatego dobrą wiadomością jest to, że jeśli dbasz o swoją skórę, fotostarzenie, na które jesteś podatny, może się nie rozwinąć. Albo przynajmniej bardzo spowalniasz ich postępy.

Prowadzisz salon urody lub poświęcasz się światu pielęgnacji i urody?

Dowiedz się, jak zaoferować swoim klientom większą wartość dzięki naszym testom genetycznym. Na naszej stronie partnerów i dystrybutorów mamy dla Ciebie idealną formułę.

0
    0
    koszyk
    Twój koszyk jest pusty